Benim Şarkım!

1
474

Ya hani vardır ya,bu benim şarkım dediğin bir şarkı.O şarkıyı dinleyince bi geçersin kendinden..Şarkısına göre bazen efkar vurur,bazen mutluluk..Ama dikkat ettim de,çoğu kişinin işte bu benim şarkım dediği şarkısı genelde hüzünlü..Şimdiye kadar “honki ponki torino,canına cincon hödö hödö bilmem ne” diye giden şarkıya sahiplenen bir vatandaş görmedim..Benim şarkım dediğin şarkı sana birşeyleri hatırlatmalı,ve bu hatırlanan şey çoğunlukla sevdiğin olmuyor mu?Ya da insanına göre,anasını babasını erken yaşta kaybeden ve bu özlemle her saniyesini geçirmiş kişinin şarkısı da aile teması üzerine kurulu birşeylerdir..Yazıyı fazla uzatmıycam,işte bu da benim şarkım,Sagopa Kajmer-Kürdan Kollar…

(Not:Sagopa Kajmer Bu şarkının bulunduğu çalışmalarını zaten kendisi internetten yayınladığı için,ben de sizle paylaşmakta bir sakınca görmedim..

Link: http://rapidshare.com/files/68655050/Kurdan_Kollar.rar

1 YORUM

  1. vallahi güzel…”dindirir acını elbet bi meleeek”
    hiç bi sarkısına bu da benim olsun diye sahiplik gösteremedim ben bu ulvi sahsiyetin..”hepsi benim,ayıramam”=)
    “lan sebla atsana bi sago parcası” dendiginde elim ayagıma dolaşır hangisi hangisi diye.. secemem,hiç birinden gecemem,kayıramam,ayıramam..dinlemeyen varmıdır, dinleyip begenmeyen ya da? cok düşünürüm.. ama sözler bagımlılık yapar “du bakim bunda ne demiş, du bakim bi digerinde ne demiş” derken tüm albümleri teek tekk didiklenir.. gec gecebilrsen soora..bide “benim aklıma niye gelmedi ki böle bi cümle” diye kendini aşşaalık hissetmende eksi midir,artı mıdır bilemiicem..

CEVAPLA

İnsan mısın? *