17 aralık süreci sonrası Lapapanya Başbakanı’nın muhtemel beyanatlarını oluşturayım dedim, şöyle birşey çıktı:

1) “Doların kaç TL olacağına da halk sandıkta karar verir, doların yükselmesi milli iradeye saygısızlıktır.”

2) “Ya hiç taharet aldıktan sonra ellerini yıkayan bir başbakan yolsuzluk yapabilir mi? Akıl alıyor mu bunu? Her taharetten sonra ellerimi yıkıyorum ben…”

3) “Onların inlerine giricez, önce flashbang atıcaz, fire in the hole diye bağırıcaz, sonra Bül-End go go go diycek hep beraber dalıcaz. Sis atma o.ç!”

4) “Müfredattan da paralel kenarı kaldırıyoruz. Gidin bol bol üçgen çözün. Bundan sonra paralel kelimesini de yasaklıyoruz. En son ben kullanmış oldum. Bir daha duymayayım, net söylüyorum sikerim!”

5) “Faiz lobisi var. Ya ben sana doları speküle etme demiyorum, lobi olarak gene et. Ama azıcık insafınız olsun. Sünnetten kalma dolarlarımı yanlış zamanda bozdurdum, zarardayım”

6) “Yargı çok bağımsız, e ben de topladım kabineyi “sikerler böyle yargıyı” dedim bakanlara. Onlar da hak verdi tabi. Yargıyı şimdi direkt benim hanıma bağlıyorum, hem hanım kendini oyalar hem de kadın eli değmiş olur. Bence müthiş.”

7) Yahu neymiş Lapapanya Cumhuriyetimizin istihbarat teşkilatı, kardeş ülke Bobolar Cumhuriyeti’ne tırlarla silah götürüyormuş. Ne götürecekti? Play station mı dağıtalım, tablet mi verelim? Savcı da gelmiş aramak istiyor. Tırın aranıp aranmayacağına millet sandıkta karar verir, bunlar hukuk da bilmiyor.!

8) “5000 polis 100 küsür hakim-savcının yerini değiştirmişiz de neden değiştirmişiz? Yaranılmaz yemin ediyorum. İstedik ki mekan değiştirsinler, ferahlasınlar. Yolluklarını da verdik, oh mis.”

9) “Ama benim milletim bunlara kanmaz, bunlar saçma sapan işlerle uğraşıyorlar. Mars’ta hayat varmış falan. Yahu Mars’ta hayat var mı yok mu bu ayrı konu. Ha eğer varsa benim hükümetim zaten oraya gider, sen hiç kafa yorma. Kaçıyor mu Mars? Yangından mal kaçırır gibi suni bir Mars gündemi. Dış güçler, hep işaret ettiğim gibi dış güçler. Benim başörtülü bacılarımı Kazakistan Baykonur Uzay Üssü fırlatma rampasından içeri almadılar demiş miydim Bül-End?

10) “Haşhaşiler, ezikler, loserlar, sesi büzüşecesiler… Ay çok doldum yemin ediyorum bunlara ben Bül-End. Ne istediniz de biz vermedik? Nankörler. Din size kalmış değil tamam mı? Uff snn be slk!”

1 YORUM

CEVAPLA

İnsan mısın? *