Mesleklerin Gelişimleri

2
441

Tarihi gelişim içerisinde meslekleri düşündüm az biraz..İlginç şeyler ortaya çıkıyor..Mesela İnsanlık Tarihinin başlangıcından itibaren varolmuş bir meslek söyleyin bana?Az biraz düşünün?Ben söyleyeyim,tüccarlık..Sanıyorum Adem,Havva varken henüz yoktu,sonuçta karı-kocasın,başka kimselerde yok,birbirlerine ürün satacaklar değiller ama,çoğaldıkça insanlar,ticarette başlamıştır..Al abi 1 kg buğday,bana ordan 5 yumurta ver gibi..Tüccarlık,ya da esnaflık hep varolmuş..Bir de hani şu son 20-30 yılda varolmuş meslekler var..Misal;internet kafecilik..Nasıl bir meslektir bu?Hangi çıraklık eğitim merkezinde verilir eğitimi?Nasıl anlatırsın bir kız isteme durumunda oğlunun mesleğini kızın 70 yaşındaki babasına?

Kız babası:Oğlumuz ne işle iştigal olurlar acaba?

Oğlan babası:Oğlumuzun İnternet kafesi var efendim,hali vakti yerindedir..

Kız babası:Kaç Pc var dükkanda?

Oğlan babası:25 tane var,15 tanesinin ekranları LCD ekran,kalan 10 taneyi de elimiz ferahlayınca değiştiricez inşallah..

Kız babası:İyi,iyi,peki Bağlantı hızı nedir oğlanın,kızı verdikten sonra kotalıya çevirmesin interneti?

Oğlan babası:Olur mu efendim,4 megabit sınırsız,canavar gibi..

Kız babası:Ohh ohh,maşallah,e verdim gitti..

Daha ilginci de var,sırf sol ayağıyla futbol topuna iyi vurduğu için milyon dolar olan futbolcular var..Ulan 100 yıl öncesine kadar “ben var ya sol ayyağımla topa manyak faso verdiririm” desen,banane lan,iyi ok atar,iyi ata binerim ben,diye bir cevap alırdın..Futbol oyunculuğu bir meslek şimdi,garip geliyor bana..

2 YORUMLAR

  1. meslekler de insanların kişilikleri belirlenir bence onun iiçin her mesleğe saygım wardır çünkü kimsenin kişiliğine saldırı yapmam 😉

CEVAPLA

İnsan mısın? *