Arkadaş Tanıma Rehberi

16
2381
 • Paraya ihtiyacın olmadığı bir zamanda, müstakbel arkadaşından borç para al,ödemek için misal olarak 1 hafta süre iste ve bilinçli olarak ödeme gününü sadece 1 gün geçir, arkadaşının tavrını izle..
 • Paraya ihtiyacın olmadığı bir zamanda,arkadaşına borç ver,borcu ödeyeceğini vaad ettiği süre geldikten sonra 1 hafta ses etme,tavrını izle..
 • Müstakbel arkadaşınla bir oyun oyna,herhangi bir oyun,halı saha maçı da olur,isim-şehir-hayvan da..Müstakbel arkadaşının oyun sırasındaki tavrını izle..
 • Müstakbel arkadaşına,aslında doğru olmayan bir sırrını ver ve ona “bunu sadece  sen biliyorsun” de..Daha sonra verdiğin sırrın piyasadaki dolanımını izle..
 • Müstakbel arkadaşına herhangi birşey emanet et..Daha sonra emanetin durumunu izle..
 • Müstakbel arkadaşının çok sevdiği bir arkadaşı hakkında,onun yanındayken kötü konuş,eğer savunmuyorsa,uzak dur..
 • Müstakbel arkadaşının herhangi bir konuda damarına bas.Sonra af dile..Affediyorsa bir bağınız oluşmuştur..

Bu aşamalardan geçmiş 4 arkadaşım mevcut.Kendilerine selam eder,yanaklarından öperim : )

16 YORUMLAR

 1. şu altıncı madde çok etkiledi beni ona göre baskası ona benim hakkımda kötü birşey söylerse onun o kişiye verebileceği cevabı görebilsin çok etkilendim kavga edince ben bu hatayı çok yapmısımdır artık yapmcm kim olursa olsn arkadaşlarımı savunucam ver arkasından konusmucm sağolun hiç böyle düşünmemiştim.. 🙂

 2. valla geçen sene arkadaşıma 30 tl para verdim..Öğrenci adamız büyük para yani bizim için..Hem de istemediği halde verdim.Cebin rahatlayınca verirsin diye..Tamam kanka dedi haftaya veririm ben sana sağol dedi.Neyse ben tamam sorun değil dedim (en büyük hatam:)…Bi hafta oldu para falan gelmedi..Bi açıklama geldi sadece haftaya halletcem.:)..Bekledik yine gelmedi para böyle böyle adam finalleri getirdi..Memleketine gitti..Kısacası şimdi para yalan oldu..Ne ben istiyorum ne de o borcu varmış gibi davranıyo..:)…Benden size nasihat denemeye falan çalışmayın..Ne gerek var…Öğrenip napcaksınız gerçek dost mu değil mi..Olan paranıza olur yanii :))

 3. madde 8- arkadaşınla herhangi bi mesele yüzünden kavga et. ya da kavga çıkar işte. kavga sırasında çirkefleşiyosa özünde çirkeftir uzak durmak lazımdır! (2 sene aynı evi paylaştığım insan tartışma esnasında çirkefliği tavana vurdurmuştur! şok etkisi yaratabilir toparlanması zordur. yani 2 yılın üstüne zordur.)

 4. bu devirde gerçek dost bulmak gerçekten zor..Zor çünkü insanlar menfaatlerine göre hareket etmeye başladı.Öyle yapması gerekiyor belkide çünkü o menfaatlerini düşünmese karşısındaki onun bu durumunu kendi menfaatleri için kullanabiliyor.Birisinin gerçek dostun olduğunu anlamak ,bi iki günlük süreç değil..O insan kendi iyiliği kadar senin iyiliğini isteyerekte hareket edebiliyorsa ve sen onun için sıradan bi arkadaştan başka birşeysen o dosttur.Kalibre ayrıca yazını tuttum.Bi de şu borç mevzusune geliyim:)GEçen arkadaşa borç verdim para sıkıntısı varmış. Hemde o istemeden verdim.Şimdi bırak borcunu vermeyi,utandığından faln mıdır nedir hiç konuşmuyoo benle :))Ama sağlık olsun.:)

 5. dostluk mu???? ben hayatımda bir insana güvendim ve o düşmanımın bile yapmacagı yapamayacagı kötülükler yaptı bana .. yani ben dostluk kavramına inanmıyorum …bana göre:
  dostluk=ihanet

 6. maddeler güzel de, sonuncusunda sorun çıkmasın. affetti diyelim sonra aranızda sürekli bir soğukluk olmaz mı? ya da diyelim bütün aşamaları geçtik sonuncusunda sorun çıktı o zaman ne yapacağız?

 7. 4. maddenin seyrine maruz kaldım ve acayip sinirliyim.Eğer arkadaşım dediğiniz insanın ağzında bakla ıslanmıyorsa kendisini sallayın gitsin…

 8. Geçenlerde (nerede okuduğumu hatırlamıyorm) bir söz okudum gerçek arkadaş sen hadi gidiyoruz dediğinde sana nereye demeden seninle gelendir.Benimde böyle 3 arkadaşım var ne mutlu o zaman bana iyiki varsınız her zaman olun yanımda

CEVAPLA

İnsan mısın? *