Biraz İtalyan Biraz Türk ve Restaruant

4
529

Uzun zaman oldu yazmayalı be,bi sayıyım,(burda 20 saniye kadar düşündüm,ilkokuldan beri kafa matematiğe basmaz benim,3’le 7’yi çarpıcam diye az uğraşmamıştım,24 mü ne yapıyodu) 20 gün olmuş..

Çok bokumsu şeyler geldi başıma, herkesin başına gelebilir ve geliyor da ama müthiş egomdan dolayı, “ulan emrah bu sana yapılır mı beeaahh” iç sesleri fiştekliyor bünyemi..

Güzel şeyler de oldu..

1)Kırismıss,dolayısıyla koca otelde 6 kişi kaldık,gürültü yok,içen sapıtan sevişen ecnebi kalmadı..

2)Sagopa Kajmer Pesimist E.P 5’i yayınladı

3)Burada yeni bir Türk Restorantı açıldı,çay beleş

4)Dördüncü sevindiğim olayı,yazının en sonuna saklıyorum,tv’lerdeki reyting olayı gibi,heyecanlı sahne,en sona 😀

Yazı Başlığını Türk İtalyan Benzerlikleri diye atıp,bu kadar saçmalamak yeter,konuya dönüyorum..

1 hafta kadar önce bir Türk restorantı açıldı burada..Bu nasıl anlatılır bilmiyorum ama,Mars’ta Amerikalı Astronotlar için Starbucks açılması,Rus Kozmonotlar için Vodka bulmak,Çinli Taykonotlar için de Pirinç Tarlası bulmak gibi bişi olmalı..(Abartmıyorum Lan,hasret kaldım vallahi)

Restaruantı bulmamız tam 2 gün sürdü,özetle hikayeye geçiyorum..Adresi elçilikten aldık..Tren istasyonunun yanıymış,Tren istasyonuna gidip restoran sahibi “Hacı Abiyi” aradık..Aaabü istasyonun yanındayız,al bizi dedik..Meğer Şehrin diğer ucundaki istasyondaymış Restaruan,dışımdan sövdüm,ağzım yoruldu biraz da içimden sövdüm..Vazgeçtik bulmaktan o gün..Ertesi gün dediler ki 23 A’ya binin gelin..23 A’ya bindik,ters yöne binmişiz,şehir merkezinde aldık soluğu gene olmadı..(Tamam bizde de var mallık,eyvallah) Bu sefer doğru yöne bindik,indik bulduk,kapalıydı..Ağlamaklı oldum,o açlıkla otele döndüm,ekmek kemirdim..

Ertesi gün İtalyan bi arkadaş var,Federico,o ve ercan ve ben,gittik,açıktı..Girdik içeri,müthiş kokular..Pide sipariş ettik..Allah’ımmmm çok güzeldi,usta Urfa’lıymış..Federico sever mi diye merak ediyordum,bayıldı,ezme vardı,sıyırdı-süpürdü,rakı bilem vardı,onu da sevdi..

Yemeğin ardından tavla’yı da öğrettik,Acemi şansı tekerrür etti ve 2-0 yendi beni,koltuk altıma verdi tavlayı..Çayın nası olması gerektiğini söyledik,tavşan kanını direk tercümeyle “Rabbit Blood” olarak çevirdim,tam dumur,ama anladı : )) Kadeh tokuştururken “Şerefe” yi de “To the honor” olarak çevirdim,evlere şenlik!!!

3 saat kadar oturduk restaruantta,sohbet ettik,İtalya-Türkiye hakkında,biz ona Türkiye’den Türk Kültüründen,o bize İtalya’dan bahsetti,evine davet etti,eyvallah dedik 🙂 Biz de davet ettik..

Nasıl diyim,mimikler,olaylara verilen tepkiler,espri anlayışlarımız,sıcak kanlılık,benzer noktalarımız..

Bu gece de,İtalyadan çocukluk arkadaşları gelmiş,rica etti gelmemiz için..Gittik 5 kişi,yemekler gene muhteşemdi,Federico’nun 2 arkadaşı da bayıldı yemeklere,gene bi tavla muhabbeti yaptık..

Federico’nun bi arkadaşı Futbol antrenörü,diğeri amatör kulüp oyuncusuymuş..Antrönör olanın,Trabzonsporu bilmesi,oda arkadaşım Ercan’ı tarifsiz duygulara gark etti,90+3 de galibiyet golü atmış Yattara gibi sevindi şerefsizim,gece boyunca Milan-Inter muhabbeti yaptılar..

İtalyanla-Türk bir araya gelirse,Türk’ün biri de Of’lu olursa,muhabbet futbol olurmuş,bunu öğrendim : )

2 gün evvel de,mutfakta,2 türk 1 italyan,1 çinli Dost Gazı oynadık..Bir ara Çinli ve İtalyandan,”siz Türk ittifakı yapıyorsunuz” ithamlarına maruz kaldık “yapımızda var,Türk gördük mü,dayanamıyoruz,devlet kurasımız geliyor” diyemedik,hem cümle olarak çevirisi zor,hem de ayıp,denmez 😀

Ya bu Erasmus muhabbetinin güzel yanlarından biri de diğer ülkelerin oyunlarını öğrenme oldu,bi kaç İtalyan kağıt oyunu öğrendik,ha bi de o sessiz-sakin Çinli Kızın meğerse Las Vegas Kumarhanelerinde çalışan kurpiyerlere 10 takan kağıt karma stillerine sahip olduğunu öğrendik..Kız da acayip numaralar var..Acayip bu Çinliler,nası diyim,böyle bi sinsilik var,arkamı dönsem “Asimile olcakmışım” gibi geliyo lan 😀

İlkokuldan beri kafamıza işlenen tarih derslerinden heralde..Klasik bir muhabbet vardı ya hani; ”

Öğretmen:Türkler neden Çinlilerin arasına girmek istemedi Çucuklaaar?

Mal Öğrenci:Asimile olmamak için ööörttmenim,Çünkü Çinliler Köppek sürüsü gibiydi

Öğretmen: Neden orta asyadan göçtük?

Mal Öğrenci:Asimile olmamak içinnnn

Öğretmen:Neden At’a bindik

Mal Öğrenci:Asimile olmamak içinnnn

Öğretmen? Neden OT?

M.Ö:Asimileeee

Öğretmen:Neden BOK?

M.Ö: Asimileeeeee

Ööööffffff beynimize sıçtılar böyle..Fiks  ders bilgileri deli etmiştir beni..İlkokuldan Üniye kadar aynı muhabbetler..Bitmedi sıçtımın Rusyasının “Sıcak Denizlere İnme Politikası”  ve yıllardan beri Karadenizde Dağların Kıyıya Paralel Uzanması..!

22 Ocak’a bilet aldık,Türkiyeye dönüyoruz,az kaldı,oh beeee.Yapacağım ilk eylem Kısa 2000 Kırmızı almak,kahvehane bulmak,12 bardak çayla,bi paket sigarayı bitirmek..

Yazının başındaki sevindirici 4. habere gelince.Bir abimiz var,Uğur abi,Türban sorunu üzerine bir demeci var..Ama öyle böyle değil..Röportaj 44 saniye,44 saniyede 46 fikir değiştiriyor Uğur abi..İzlemeden günüme başlayamıyorum..

Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Sürçü Lisanlarım Şu an İtibari ile Filistin’i vurmaya devam eden İsrail’e tüm benliğiyle girsin..

Gecenin özlü sözü; Vururken İsrail Filistini,Altın Musluktan Alıyor Abdestini,Dötüne Kodumun Dubai Şeyhi

4 YORUMLAR

  1. Ya o vatandaş hayatı boyunca kulağında kulaklıkla yaşadı ve kimseyi dinleyemediği için konuşma özürlülüğü var yada o konuşmayı yapmadan önce kafasına saksı falan düştü beynindeki veriler karıştı =/

  2. Ben o videoyu izlemiştim çok komik 🙂 lakin adamın suçu değil bence, eğitim şart muhabbetini hatırlattı bana. Hatta adamı tebrik etmek lazım o cesaretle gelip konuşması kolay değil. İsrail de iyice kaşınıyor artık, batılı devletlerin sus pus olması da ayrı bir olay…

CEVAPLA

İnsan mısın? *