Erdal DEMİRKIRAN’dan Masallar…

8
4872

Erdal DEMİRKIRAN’ı bilir misiniz?Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım diyen zat-ı muhterem..Kashna diye bir öğretisi var.Kitaplarını severek satın alıp okuyorum..En son kitabı “Sen şimdi gidecen ya,cehennemin dibine git” ti yamulmuyorsam,bir çırpıda okudum.Gene tabuları yıkacak şeylerden söz etmiş.1 sene evvel bir kitabını almıştım,şu yanda resmi olan kitap..Kitaptan bir kaç alıntı masal var hoşuma giden,onları paylaşıyım dedim..Son söz olarak,bu Erdal Abimin kitaplarıyla mutlaka tanışın,gerçekten “yazıyor” ..

Nazar Değmedi: O kadar güzeldi ki ceylanın gözleri;annesi nazar değmesin diye bir nazarlık astı yavrusunun boynuna.Aslan bir kuytuda yedi yavru ceylanı.Kimse görmedi,nazar değmedi..(Masal bu kadar..)

Büyük Akıl: Çok uyumaktan şikayet etti yavru yılan.Annesi ona akıl verdi: “Eğer az uyumak istiyorsan,akreple dost ol!” (Gene bitti masal)

Ve bu da en beğendiğim masalı:Şeytanın Tüyleri; Şeytan uyuyakaldı bir gün.Rüzgar sert esti.Üç tüy düştü şeytandan dünyaya.Biri paraya yapıştı,diğeri mevkiye,öteki de ihtirasa.O günden sonra şeytan hiçbir iş yapmadı..

Bu kitabı mutlaka edinin dostlar.. (Erdal Abi,kitabından alıntı yaptık,sorun olmaz di mi?Eğer dünyanın en akıllı insanıysan zaten,bedava reklamını yapıyoruz,sesin çıkmaz bu işe) : ))

8 YORUMLAR

  1. Erdal amcam,çok severim kendisini,liseye başladığım sene “yerim seni öss” adlı kitabı sayesinde tanımıştım,sonrasındaysa diğer kitaplarıyla devam ettim.Ne zaman onun bir kitabını okusam her söylediğine hak verir,çevremdekileri bile değiştirmeye başlarım.Henüz okuyamadığım iki kitabı kaldı birisi buydu.Hemen alıp okumalıyım kalan kitaplarımı da paylaşımın için çok sağol kalibre 😉

  2. Ben Erdal Demirkıran’ı daha yeni tanıdım.6 tane kitabını okudum,2 si kaldı okumadığım.2 yıl kitap satışıyla uğraştım ve gariptir kimseden bu yazarın adını duymadım,talep yoktu.zengin olmanın yolları(7 adımda bi de 😛 )adam tanıma sanatı zart zurt..çoğu kitabın yazarı yabancıdır ve insanların anında dikkatini çeker.bu kitaplarla artık yalan söyleyeni de tanıyoz,aşık olanı da, nefret duyanı da(yuhhh diorum artık,paronoyak eder adamı bunlar)…herkesin emeğine saygımız var tabi ki,ama suyunu çıkardılar artık be.hepsini okuycaz gelişcez die yırtınmayın güzel kardeşim.vaktinize yazık.o yabancı yazarların 10 tanesini toplasan bi erdal demirkıran etmez.alın onun kitabını okuyun.nie? 1)adam Türk,gelenek göreneklerimizin farkında.yazarın sağlıklı bi şekilde okuyuca ulaşabilmesi için,önce karşısındaki kitleyi tanıması lazım. 2)bu adam geliştirmiyor dikkat edin,değiştiriyor(kişisel gelişim out,kişisel değişim in 🙂 3) henüz kitaplarında bi tutarsızlığa ya da samimiyetsizliğe şahsen ben rastlamadım,son derece açık aynı zamanda eleştirilerinde acımasız,okurunu döver de sever de öle bişi.bu maddeler daha da çoğaltılabilir.
    Kimse aksini ispat edemediğine göre o hala dünyanın en akıllı insanı…saygılar efendim,okumanız bol olsun…

  3. Erdal Demirkıran. Bazı konularda hayata bakış açımı değiştiren enteresan insan. Kendisiyle ve kitaplarıyla ilgili bir yazı yazıp siteye yollayacağım. Kendisiyle tanışmış hatta sigarasını içmiş biri olarak hem onu hem kitaplarını anlatayım.

  4. Çok merak ettim bu kitabı… Normalde pek kitap okumam aslında roman okumasını sevmem bu yüzdne bu kitabı almayı düşünüyorum… tşk ederim

CEVAPLA

İnsan mısın? *