Ev Arkadaşı Seçme Rehberi

12
1587

Atgozlugu.com Proudly Presents;

Ev Arkadaşı Seçme Rehberi..

Öss yerleştirme sonuçları açıklandı ve ailesinin yuvasından uçan kuşlar,yani siz,yeni şehirde barınma için düşüncelere girdiniz,biliyorum..

kalibre abiniz,4 senelik ev arkadaşlığı tecrübesiyle,ışık olucak size,telaş yapmayın..

Ev arkadaşı seçmek ciddi iştir..Eş seçmek,eşli piştide,ihalede,eş seçmek neyse,ev arkadaşı seçmek de bunlar derece meşakatli bir iştir..

Maddeler halinde açıklıyorum,dinle evladım..

 1. Öncelikle,ev arkadaşınıza çekinmeden şu soruyu sor ; “Tuvalet Eğitimin var mı?” Olumlu yanıt aldıysan,diğer maddelere geçiyorum.
 2. Ev arkadaşın/arkadaşlarlarınla aranda gelir farkı olmasın..Aksi halde,ev arkadaşın I-pod Touch’ından müzik dinlerkene,sen 1994’den kalan Asahi Walkman kasetçalarınla müzik dinler,haset eder,sivilce çıkartırsın..
 3. Ev arkadaşını seninle aynı karakterde seç.Sen dağınıksan,o da dağınık,sen düzenliysen,o da düzenli olsun.Uyum çok önemli..
 4. Ev arkadaşını önemse,geçici bir mekan paylaşımı olarak görme,önemsemezsen,ev arkadaşının yapacağı herşey sana batar..Samimi ol,ama bokunu çıkarma…
 5. Ev arkadaşınla samimiyetin sağlandığının anlaşılması için en net emare ; “temiz çoraplarının garip bir şekilde eksilmesi” ve ardından “ya agacım,çorap yoktu bende,senden aldım,hadi öptüm” cümlesidir..
 6. Ev arkadaşına yapabileceğin en büyük yanlış,eğer aynı bölümdeyseniz,not saklamak olacaktır..Arkadaşının yüzüne küfret,ama bunu yapma!
 7. Eve,ev arkadaşının ailesi geldiği zaman,dünyanın en cool takılan,umursamaz,metalci,rapçi,gotik,emo insanı da olsan,hemen kendine çeki-düzen ver, Beyoğlu Beyfendisi triplerine gir..Aksi halde,ev arkadaşının ailesi “vışş benim çocuğum kimlerle kalıyo beyyy” olaylarına girer,ev arkadaşın yuvadan uçar..
 8. Herkes güzel yemek yapacak diye bir kural yoktur.Ev arkadaşının bir kaç kez yemek yapmasına müsaade et,baktın ki yapamıyor,zorlama çocuğu,midenden olma..
 9. Bulaşıkları sıraya koymanız hiç bir anlam ifade etmez,bulaşık yüzünden kavga etmeyin,bulaşıktır elbet yıkanır.Nice öğrenci evleri bu sebeple dağılmıştır..Yıkmayın yuvaları..
 10. Eğer ev arkaşınla ilk kez içeceksen,yanınızda mutlaka içmeyen birini bulundurun..Alkolluyken ağızdan istenmeyen laflar çıkar,kavga çıkar,olay çıkar..Baktın ki,içince azıtan bir tip,bir daha beraber içmeyin..
 11. Para mevzuları konusunda ilk başlarda cömert ol,baktın ki ev arkadaşın sana “Banker Castelli” muamelesi yapıyor,sen de ona Veresiye Çalışan Esnaf,Nakit Çalışan Esnaf portresini göster..

veresiye

Daha yazacak çok teknikler var,ancak bunlar püf noktaları..Uygula,mutlu bir eğitim-öğretim hayatın olsun..

12 YORUMLAR

 1. eline sağlık güzel bir rehber olmuş ama erkek evleri ile kız evlerinin işleme tarzı değişiyor şekerim. kavun değil ki koklayasın, karpuz değil ki yoklayasın diyorum. sonunda aynı evde yaşarken her an her şey olabilir!…

 2. perfect!! 😀 eskişehirde elektrik direklerine ilan asıyolar ev arkadaşı aranıo diye. yaww insan evladı, elektrik diereenden bulduğun ev arkadaşından hayır gelir mi!

 3. keş arkadaşlarınız varsa 3lü içen:D:D:D bi fırt dolandırınca bulutlara yükselen:D ne haber lan deyince suratına öküzün trene baktıgı gibi bakan……..hahaha bu yaz süperdi ya!!!!:D:D:D

 4. salın gitsin yaa,öğrenci evi süperdir arkadaşlar…sabahın 4ünde annenle babanla yada kardeşinle batak atamazsın,çay içemezsin,çorbacıya gidemezsin,video çekemezsin ama ev arkadaşlarınla hepsini yapabilirsin:)))

 5. Umarım gönlünce olsun hadi bakalım Allah yardımcın olsun ama ;sakın çok plan yapma ben çok yaptım ondan biliyorum hedefin olsun ama planın olmasın inkar edemem çok şey öğrendim üniversitede büyüdüm diyelirim.
  Bu arada bizim üniversite güzeldir bi de benm memleketim olunca hiç kötülenmesine gelemem sen kazanıp oku da ülkemizin her köşesi bizim ne farkeder ki tek sorun özlemlerin olur selametle kal…

 6. En büyük hayalimdi Nimbus ailemin yanında okumak 13 tercihimi ailemin olduğu şehiri yazdım diğerleri 2 ila 4 saat mesafelerdi ama tek doğu tercihim olan bölüme yerleştim tek bir tane olmasına rağmen üstelik bir üst tercihim yaşadığım memleketti ve virgülle kaçırdım.Şimdi güzel insanlar var hayatımda ev arkadaşlarım olmasalardı dayanamazdım heralde gel gör ki yakında evimden 19 saat uzağa gidicem sakın unutma ailenin yanında olmak güzeldir en güzel günlerdi kıymetini bilmeni öneriyorum selametle…

 7. Bu hususlar önemlidir mutlaka da bide ev arkadaşın senden en az 2-3 kat çalışkan olucak ki anlamadığın yerlerde sana yardımcı olsun ki aynı bölümde olmalısınız tabi…Lise daha 3 biticek 4 biticek benim ama büyük ihtimal ben nereye gidersem ailemde benimle gelicek öyle olmazsa o zamanın koşullarına göre bi seçme rehberi yazısıda ben isterim.. 🙂

CEVAPLA

İnsan mısın? *