İki Yüzlü AB ve Kurban Bayramı

3
539

Kurban Bayramına az kaldı,ilk kez vatandan ayrı geçiricem bayramı..Bayram Namazı için buradaki Türk bir abiye nerede kılabiliriz diye sordum,her sene mekan değişiyormuş,ama gitmeyin dedi.Neden dedim,bayram namazında,İsveç,finlandiya,danimarka’dan acayip tipler geliyormuş,40-50 cm sakallı,şalvarlı tipler ve Eston İstihbaratı da tek tek her geleni fotoğraflıyormuş.Benim tip zaten sakat,sakallar bir karış “El-Kaide” diye alıverirler içeri artık : )

Konuya geliyim.Her Kurban Bayramını Yurdum Medyası iple çeker.Kurban Bayramı demek “bol haber,bol sansasyon” demektir medya için..

Size şimdiden Bayram Boyunca çıkacak gazete manşetlerini veriyorum,kalibre demişti dersiniz : )

  1. Yollar KAN GÖLÜNE döndü
  2. Sahibinin elinden kaçan boğa ortalığı birbirine kattı
  3. Bayramın ilk gününde 34 acemi kasap soluğu hastanede aldı
  4. Bu manzaraylamı AB’ye giricez,her yer KAN gölü
  5. Bayram ANKARA’da Siyasi gerilimi azalttı

Gibi manşetler atılacak..

4 sene öncesine ait çok ses getiren bir haber vardı,büyükbaş gazetelerin birinde.Boğaz kana bürünmüş kesilen kurbanlardan dolayı,4-5 gün gündemde kalmıştı.Vahşey,21.yy’da olacak şey değil,hede-hödö..Sonra fotoğrafın abartılan kısmının photoshop marifeti olduğu ortaya çıkmıştı..

Gelelim AB’nin iki yüzlülüğüne..

Danimarka deyince akla ilk gelen,Başkenti Kopenhag,Kopenhag denilince de bizim için ilk akla gelen şu meşhur Kopenhag Kriterleri.Hani bir türlü bizim beceremediğimiz şu becerilesi kriterler..

Danimarka 1973’ten beri AB üyesi ve az sonra göreceğin fotolar AB üyesi Danimarka’dan hani bizim Kurban Bayramımıza katliam-vahşet diye höyküren ve böğüren yerden,Faloe adalarından..

Sadece fotoğrafları veriyorum,kimin vahşey yaptığına SEN karar ver..

Çocuklar Katliamı İzliyor

Sürçü Lisanlarım İki Yüzlü AB’ye girsin..

3 YORUMLAR

  1. medeniyeti bizden öğrenen insanlar bugün bize medeniyet ahkamı kesiyor… söylenecek fazla bişey yok doğrusu… afedersiniz tuvaleti bizlerden öğrendiler bugünü söylemeye gerek yok… İlke Yılmaz…

CEVAPLA

İnsan mısın? *