İlintisiz Konular Aklıma Takılanlar 8

11
580
 1. Neden her çekik gözlüye Japon bu deriz? Madem salakça bir yargıya varılacaktır, Çin’in nüfusunun 1 milyar olduğu var sayılırsa, çekik gözlülere aaa bu Çinli demek daha mantıklı değil midir? Tutturma ihtimali daha fazla..
 2. Okullarda kutlanan yerli malı haftasından neden sadece meyve ve sebzeleri anlamaktayız? Yıllardır “Amasya’nın elması, yenilmez mi arkadaş? Aydın’ın inciri baldan tatlı”dan öteye neden geçemedik? Bir Vestel, Kinetix, LCW yerli malı değil midir? İnsanın ihtiyaçları sadece meyve-sebzeden mi oluşur? Burdan verilmek istenen mesaj, millet olarak ne kadar boğazımıza düşkün olduğumuz mudur?
 3. İlkokuldan liseye kadar ki olan tarih derslerinde, neden 1940 sonrası işlenmez? Eğer bunun sebebi 1940 ve günümüze kadar olan sürecin, 50 yıl sonraki dönemde tarih değerine sahip olacak olması ise, bu süreçte yetişen nesiller, MAL NESİL midir? 1940 ve günümüze kadar olan süreçteki tarihi bilgiler, mezun olmuş kişilere ev ödevi olarak mı verilecektir? Burda bi gariplik yok mudur?
 4. Sünnet pilavına çocuğun pipisinin kesilen parçasının konulacağı dedikodusunu ilk kim yaymıştır? Nasıl bi espri anlayışıdır bu? Kaç çocuk nesli pilavını tedirgin yemiştir bu yüzden, yazıktır..
 5. Otobüslerde ikram olarak  Top Kek dağıtılmasına Türkiye Otobüsçüler Federasyonu mu karar vermiştir? Neden bir akıllı işletmeci de yolculuk boyunca midesi bulanan bir sürü kişi olduğunu düşünüp haşlanmış patates vermez? (Sorun değil, tuzu biz buluruz)
 6. Özellikle İstanbulda yaşayanların,köylerine ziyarete geldiklerinde “vallahi en güzeli sizin ki,taze süt,yumurta,temiz hava,bahçen var” şeklinde büyük şehirden bunalmış,köy rahmine dönme isteklerini belirten, hayatı kavramış, olayı aşmış cümleleri ne zaman bitecektir? Hayır arkadaş, madem olayı kaptın, gel sen yerleş o süt sağılmadan yolunu bulup evime gelmiyor, o yumurta da tavuğun kıçından artistik bir hareketle tavama düşmüyor, EMEK var EMEK!
 7. Sigara paketlerinin üstündeki uyarı yazılarının manası nedir? Madem sağlığa ve çevreye olan zararı bellidir, neden daha ciddi bir önlem alınmaz? Bu mantığa göre, bakkal ve marketlerde el bombası satsak ve üstüne “El Bombası size ve çevrenize karşı telafisi güç zararlar verir “El bombası üremeyi engeller,bi patlarsa sperm-miperm kalmaz ortada, vallahi bak” yazılsa,olur mu?

11 YORUMLAR

 1. yaaa kalibre senin mizah anlayışına hastayım cok begeniyom gecende rastladım bu siteye nette gezinirken aylak aylak:D yaa yok böle bişi cok sekersin çok tatlısın balküpü:D:D:D:D neyse kib…

 2. Bir Tıp adamı olaraktan 7. maddeyi üzerime alındım,cevabım sudur baboshh:sigara üzerindeki caydırıcı yazıların hedefinde sigarayı tüketen insanlar diil,sigaraya yeni baslayacak olan körpecik insanlar var,”sigara kısır yapar” yazısı elbet 9 çocugu olan insan için sigara sayısını arttırmaktan baska bi işe yaramazken gencecik bi insan evladı için caydırıcı bi unsurdur,böylece sigaraya baslama yasının mumkun oldugunca yukarı çekilmesi amaclanmaktadır,bilgilerinze arz ettim…

 3. bu da mı aklına takıldı baboshh yaw,2. maddeyi de acıklayım: direk marka ismi vermek yerine ulkemizin sehirlerini överek çocukların beyinlerindeki kalıcılıkları amaçlandığı için öyle..

 4. olum japon dEmemiz tamamen reklam meselEsi ,japonlar çinlilerden daha iyi tanıttılar kendilerini tum dunyaya,bu yuzen aklımıza ilk gelen japonlar..copy that?

 5. 5. madde tam bana göre ya,benim hep midem bulanır otobüste,kuscam bigün o olucak..haşlanmış patatese de bayılırım,her derde deva :)…eline sağlık kalibre

CEVAPLA

İnsan mısın? *