İradesizlik ve Anlık Gaza Gelme

4
1049

Sene bilmem kaç..İlk okuldayım.Sınıfı da hatırlamıyorum,peder beyle kırtasiyeye gitmişiz,okul başlıycak diye malzeme alıcam..Özenle bir siyah kurşun kalem,bir de kırmızı kurşun kalem aldım.

Karar vermiştim,düzenli olucam,başlıkları kırmızı kalemle,içerikleri siyah kalemle yazıcaktım ve olaylar şöyle gelişti;

Okulun ilk haftası:Allah’ım ne düzenli bi öğrenciyim ben,tüm başlıklar kırmızı..

Okulun ikinci haftası:Aferim Emrah,devam et oğlum,bu defter,tarih boyunca anılacak,herkes ne kadar düzenli olduğundan bahsedicek..

Okulun üçüncü haftası:Bi kaç başlığı siyahla yazmışım lan,neyse evde düzeltirim..

Okulun dördüncü haftası:Eaaahhh sıçmışım kırmızı kaleme..

Yazı içeriği az biraz belli oldu di mi?

Önce kendini tanıyacak insan,ben tanıdım.İradesizim,eyvallah,kabul,özellikle kendim konusunda.Başkalarına karşı daha hassasım,ama iş benle ilgili olunca,yok agacım olmuyor..

Markete gidiyorum,içimde garip bi heyecan,diş fırçalarına yöneliyorum,klasik Türk mantığıyla en pahalı diş fırçasını alıyorum (pahalıysa,en iyisi odur) yanına da en pahalısından bir diş macunu patlatıyorum,anti tartar,7/24 koruma anti bakteriyel,anti bilmem ne,ferah nefes güzel hayat,bol para falan..Kafamda nasıl planlar var;her gün fırçalıycam lan,inci gibi yapıcam,günde en az 3 kez,yemeklerden hemen sonra fırçalıcam,çok temiz olucak dişlerim..Ama sonra gene aynı süreç be;

İlk gün:Fırçala oğlum,fırçala,kaptır,parlat,cilala,parlat (miyagi ustanın karate kid’e gösterdiği gibi)

İkinci gün:Bi sabah bi akşam fırçalasam yeter..

Üçüncü gün:Bi gün fırçalamasam bişi olmaz

1 ay sonra:Lan ne zaman fırçaladım en son ben..En iyisi bi ağzı çalkalıyım..

Mübalağa olabilir ama işin özü bu..

Sende de var mı böyle davalar..

Anlık gazlara gelmemek gerek..Bak bakalım önce,sana,senin yapına uygun mu bu iş.Sonradan,yani arzu ettiğini yapamadığında kendini iradesiz görüyorsun.Yapabileceğin hedefler koy önüne,misal 2 haftada bir dişleri fırçalıycam gibi : ))

Aynı muhabbet öğrenci evinde de olur.Bulaşık birikir,birikir,gene birikir..Sonra yıkanır ve o bulaşağı yıkayan zavallı içinden şöyle isyan eder “Laaaaaan,bundan sonra günü gününe yıkamayanı var yaaaa” der..

Ama nafile,gene yıkanmaz.Ders çalışırken günü gününe çalışıcam,her gün en az 1 saat dersin,gene olmaz.Olmaz da olmaz..Oldurabilenlere imreniyorum,açık söyliyim..

Her gün en az 5 yazı giricem siteye,pehhh 😀

4 YORUMLAR

  1. sanki beni anlatıyordun hocam aynı aynı şimdide fırçalamamışım dişlerimi okurken geldi aklıma:))bende her dönem başlangıcı bi düzenli defter tutmaya başlardım her şey çok düzenli ilk haftann sonuna kadar sonra bi kereden bi şey olmaz falan derken dönem ortası defterim nerde lannnn diye aramaya başlardım:))ünide okurkende bir ay hayli hayli yetecek para gelirdi ulan bu sefer adam gibi harcayacağım hiç parasız kalmayacağım derdim bi bakmışım bi akşam dışarda yemek bi akşam sonra bi gece bara gitsem ne olur derken bi bakardım para bitene kadar bardan cafeden çıkmamışım sonra tırmala mustafa ekmek mi alsak sigara mı diye düşenmeler başlar ev arkadaşlarımda ben gibiydi ne yazık ki:))ama hocam ne olcak nereye kadar böyle gidecek hala düzenli bi hayat yok:((???

  2. valla bende şu günü gününe işlerini yapanlara imreniyorum.
    bizim bi kimyacımız vardı lisenin son döneminde gelmişti.
    hergün 1 saat kimya çalıştığını söylemişti hayret ettim.
    devlet okullarında çalışıyor ama adam işini şansa bırakmıyor takdir ettim valla
    (not: lise hayatımda toplamda 1 gün ders çalışmışlığım yok.belki yazılılarla bir-iki gün eder :D)

CEVAPLA

İnsan mısın? *