İsterük İstemezük 7

4
525
 1. Domuz gribi aşısı, “vallahi aşıları getirttirdik,artık vurulceeeniz,o kadar para verdik” mantığıyla bünyemize zerk edilsin istemezük.
 2. Batılı ülkeler harici ülkelerle,devletin yaptığı her anlaşmada,AB yolundan sapılıyor mu,e kriterlere noldu cinsinden Batı Çakallığına medya çanak tutsun istemezük.
 3. Ekranlarda her neviden yarışma programı varken bir de öğrencileri ve sınav maratoncularını teşvik amaçlı Öss-Star, Kpss-Master gibisinden programlar yapılsın isterük.
 4. Sigaranın bunca zararı herkes tarafından bilinip,devlet tarafından da,sigara paketlerine uyarı yazıları yazılmak suretiyle kabul ediliyorsa,Türkiye’de sigara içen milyonlar varsa,bırakmak isteyenlere yardımcı ürünler olan Nikotin Sakızı-Nikotin Bandı gibi ürünler,tıpkı diğer ilaçlardaki gibi vatandaşa doktor tarafından yazılsın,sadece yüzdeleri ödensin,sigarayı bırakmak isteyenlere kolaylık sağlansın isterük.
 5. Haberlerde bir trafik kazası,ölüm haberi,felaket anlatılırken,artık arka fondan acı acı keman sesi,ince piano notoları verilmesin isterük.Hayır arkadaş,haberin durumunun acıklı olup olmadığını izleyerek de anlayabiliyoruz,o bakımdan.
 6. Üniversite gençlerine,bölümleriyle ilgili sorulan klişe sorular artık bitsin isterük..Felsefe okuyana “filozof mu olucan?” , Bilgisayar Mühendisliği okuyana “ya yeğen youtube’da video izleyince kotadan gidiyo mu?” , hukuk okuyana “şimdi benim amcoğlunun bi alacağı var,alameeyo,napsın” gibisinden sorular emin olun ne sorana,ne sorulana fayda..
 7. Resmi törenlerde,mini mini 1’ler,çalışkan 2’ler ve geri kalan ilköğretim çucukları,yani yaş aralığı 7-14 arası değişen bebeler,bari eksi’li havalarda yürütülmesin isterük.
 8. Trabzon-Vakfıkebir ekmeği fırınlarının açılmasına bi standart getirilsin isterük.Yapan var,yapamayan var.
 9. Dinlenme tesislerinde kutusu 1 TL’den satılan İzmit Pişmaniyelerinin içinde ne olduğunun derhal açıklanmasını isterük..Aga tad güzel de,nasıl 1 TL’ye satıyosunuz lan onu?
 10. Amerika ve Work & Travel konusu açıldığında “Hafız Alaska’da balık temizleme işinde deli para varmış,ama İngilizce falan geliştiremessin yani” önermesini yapan arkadaşlar,balık olsun,temizlensin kılçıklarına kadar isterük.

4 YORUMLAR

 1. 6. maddeye şiddetle destek veriorum. klişe sorular+klişe yorumlar bitsin be!
  -ne okuyosun kızım? – hukuk okuorum efenim. – hee yalancı olacan yani! -yok yaaa yani şöle ki bıdıbıdı… (yarın bi gün düşersin elime. bi yalan uydur dersin görürüm seni!!!)

 2. 1. maddeyi düşündüm ya biz kobaymıyız??
  4. maddeyi onayladım…
  6. maddeden muzdaribim oy oy…
  9. madde pes yani hakikaten ne katılıyolarsa içine bende merak ettim

 3. valla benim bilgisayar mühendisliğinde okuyan arkadaş var sordum o işi. eleman “kotadan gitmiyo rahat ol” dedi. niye sorduysam benimki zaten sınırsız allah allah.

CEVAPLA

İnsan mısın? *