Mantık Sorularıyla Karakter Tahlili

2
1196

1) Bir kuyruka toplam 127 kişi vardır.En baştan 17. kişiyle en sondan 24. kişi Bağ-Kur emeklisidir.Kuyrukta hiç homurdanma ya da “hadi be kardeşim,sabahtan beri bekliyoruz” nidaları da yoktur.Kuyrukta iki tane de eşcinsel olduğu göz önüne alınırsa, ne kuyruğudur bu?

a) Emekli maaşı kuyruğu  b)Araç muayenesi kuyruğu  c)Ramazan Pidesi Kuyruğu d)Türkiye-Suriye Bayramlaşma Kuyruğu

2)Bir işi Ali ve Ahmet 5 günde yapabilirken, sadece Ali aynı işi 2 günde yapabiliyordur. Bu durumda Ahmet ne ayaktır?

a)Ahmet bozguncudur  b)Ahmet günahsızdır,Ali insan görünce değişmektedir.  c) Ali ne ayaktır?  d) Bu işte bir bokluk olabilir.

3) Yuvarlak bir masada 6 kişi oturmaktadır. Bu 6 kişinin 4’ünün Yemekteyiz’e katıldığı bilinmektedir. Kalan iki kişinin de başka yarışma proglamlarına katıldığı tahmin edilmektedir.Masadaki herkesin en az 1 kere Tv’ye çıktığı düşünülürse, kaç farklı şekilde bu masaya oturabilirler?

a) 12 farklı şekilde b) 8 aynı şekilde, 3 farklı şekilde c) a ile b arasında gidip gelmekteyim  d) boş

4) Bir vatandaş, işini halletmek için girdiği Devlet dairesinde 10 dakikada toplam 8 farklı odaya girmiş ve 6 kez “buna biz bakmıyoruz” yanıtı almıştır. 2 saat sonra işini halledemeden toplam 18 farklı odaya giren vatandaş toplam kaç kez “buna biz bakmıyoruz” yanıtı almış olabilir?

a) 22  b) Allah sabır versin c) 5. buna biz bakmıyoruz yanıtında ben olsam öldürürdüm d) Ölür müsün, öldürür müsün?

5) 8 yaşında abisi tarafından saç traşına götürülen Bilal, boyu kısa olduğundan, kıçının altına tahta koyulacağını bilmekte ve buna çok içerlemektedir.Bilal’ın ancak 14 yaşına geldiğinde kıç altı tahtasından kurtulacağı bilinmekte ve bu 6 senede Bilal’in gururunun defalarca kırılacağı aşikarsa, siz Bilal olsanız ne yapardınız.

a) Saçları uzatır, zenciler gibi ördürürdüm, kestirmek isterlerse, nefesimi tutarak intihar edeceğimi söylerdim  b) Özel yapım büyük koltuk yaptırır, berberle anlaşır, abimi onda traş ettirerek “tahta olayını onun da yaşamasını sağlardım”  c) Yürü be Bilal, A-A-A-LLahına Kurban d) Bilmiyorum lan

Sonuçlar;

Eğer a’lar çoğunluktaysa Venüs’ün Mars’la kök 3 üzerinden sin 37 derecelik açı yapmasından dolayı hayatınızda radikal değişiklikler olacaktır, hazır olun.

Eğer b’ler çoğunluktaysa mantığa çok önem veriyorsunuz, önümüzdeki 6 ay içerisinde alacağınız kararlar çok önemli, sevdiğiniz renk mavi, ayakkabı numaranız da, klasik ayakkabı’da 39 adidas’ta 40,nike’da 40,5

Eğer c’ler çoğunluktuysa, hayatla dalga geçen birisisiniz.Olaylara hep neşeyle bakıyorsunuz, Polyanna’nın 8. kuşak torunususunuz.

Eğer d’ler çoğunluktaysa, sağlık problemleriniz stres kaynaklı, derhal kaplıcaya gidin, sıcak su iyi gelecektir.

2 YORUMLAR

  1. Ali ve Ahmet eşcinsel olup araç muayenesi kuyruğuna girmişlerdir. Ahmet günahsızdır, Ali Ahmet’i görünce değişmektedir. Bu işte bir bokluk olmayadabilir. 3 çarpı 8 eder bana 24. 5. buna biz bakmıyoruz yanıtında ben olsam ben onlara beş kere bakardım. Bilal için üzüldüm, b şıkkında da abisi için, hangisine yanayım? b’ lerim çoğunlukta, olağandışı mantıklıyım, ayakkabı numaram 37, sevdiğim renk, neyse…

CEVAPLA

İnsan mısın? *