Trendeki Tiryaki

2
414

Erzurum Ekspresteyim,Pulman’da,Vagon 1,Koltuk 36,varış yerim Ankara,muhtemelen 18 saatlik bir yol ve daha 14 saatim var.Biraz kitap okudum,biraz gazete.Biraz da müzik dinledim,cıkk geçmiyor zaman,uyuyayım dedim,demeyle olmuyor,uykuda tutmadı.

Vagon boş,toplam (kafamı kaldırıp sayıyorum) 6 kişi var,çişe gidenler varsa,bilemem..19 Mayıs’tan sonraki sigara yasakları Trende de kendini gösterdi.Yemekli vagonda,çayın yanında sigaramı içmeye niyetlenirken,garson; “Abü,sigara yasak” diyor.Nerde içicem peki diyorum,abü trende komple yasak diyor,hastır ordan diyorum içimden,eminim makinist ve diğer görevliler fosur fosur sigarasını içerken “ulan iyi ki trende görevliyiz,ne güzel içiyoruz sigarayı,ohşşsss yarasın bize” diyodur.Beynim diyor ki,ulan aciz bünye,şu an deli gibi nikotine ihtiyacın var,bırak inatlaşmayı,git,bi yer bul iç..Hemen iki vagon arasına gittim,pek tekin gelmedi,ya yakalanırsam,ya işgüzar bi memur,“hooooopppp adamı böyle enselerler işte goççum,işte trende ilk cezayı yiyecek olan vatandaş sensin,ben de ilk yakalayan,hemen orda 62 ytl veriyorsun,hadi bakıyım” derse..Kıllandım,tuvalete girdim,lise çocukları gibi heyecanla paketi çıkardım cepten,aldım bi sigara,yaktım,çıtır çıtır yandı hergele,ohşss,çektim dumanı,kafam döndü azcık..İkinci çekişimde,tuvaletin kapısı tıklandı.Doluuu dedim,gitti adam.tuvalette sigara içmenin de pek bi zevki olmuyoki.Zati tren tuvaletleri daracık,bi ben,bi klozet bi de milyontane bakteri,mikrop.Ahh ulan dedim yasaklar,bu hale düşürdün bizi..

Yemekli vagona geçtim tekrar,bi çay daha söyledim,sigara paketini çıkardım,alışkanlık işte.tam yakıcakken aklıma geldi yasak olduğu,masanın üstüne usulca koydum,paket bana hüzünlü sitemkar baktı,içlerinden bi sigara,“ulan şerefsiz emrah,senin vefan bu kadar işte,bi yasağa sattın beni,tüüühhhh o suratına” dedi..Haklı da,bişi diyemedim,sessizce,“ulan napıyım halden anla sen de,ucuz diye trene bindim,62 ytl mi ödiyim bi de” dedim..“Hadi lan ordan” dedi,“ya bak alıcam ayağımın altına,ters yapma bana “ dedim,sustu,pustu paketin içinde,yanındaki sigaranın arkasına saklandı hemen..

Tren yolculuğu rahat oluyor,gezinebiliyorsun,koltuklar da geniş.Sarsmıyor,bi kötü yanı,yavaş gidiyor.Zaman problemin yoksa treni tercih et.Bir de,karayolundan farklı bir güzergahtan gittiği için,doğayla daha iç içe..

Ya şimdi bu yazdıklarımdan ne sonuç çıkar,bi bok çıkmaz.Napıyım Lan,sıkıldım trende,yazıyım bişiler dedim.İlk internet bağlantısı bulduğum yerde de siteye atarım yazıyı..

2 YORUMLAR

  1. Şu sigara yasağı kadar illet olduğum bir yasakta yok kardeşim. Yıllardan beri beni yalnız bırakmayan sevgili dostumla dertleşemiyorum. Orası yasak burası yasak. Eskiden hiç yapamasak pulman aralarında tüttürüyorduk. Şimdi helaya kadar düştük. Hele trende sabahlamak acaip zevkli oluyor. Yemekli vagonda patlatıyorsun bir kahve sabah sabah yanına da bir tane cigara. Ohh dünyan aydınlanıyordu. Şimdi kahveyi alıp helaya koşturacağız…

CEVAPLA

İnsan mısın? *