Uzay Boşluğuna Öğütler

1
409

Hayatın fehvasının tespiti güç, tespit sonrası eylem daha da güç. İdrak kanalları sabunlu suyla yıkanmalı insanın, şuur açık olacak ki irade tecelli etsin.

Ne ben senin düşünmediğini düşündüm, ne de sen benden bir adım öndesin.Yan yanayız, ama kafan o kadar yukarıdaki bana bakarken, sanıyorsun dokunsan fezadasın,oysa bedenin bana bir pandik mesafesinde.

Bin bilsen de bir bilene danışMA, unutma danışmaya danışmaya bine vardın. Sana verilecek öğütler klimalı ofis ferahlığında çalışan memur rahatlığında verilecek, oysaki durumun 2 kalem pilli vantilatör serinliğinde bile değil.

Bir işi doğru yaptığının göstergesi alkışlar, mutlu olanlar değil, kem göz sahipleridir. Kem gözden sakınMA. Bırak baksınlar, alkışlıyanlar kem gözlülerden daha iyi değildir.

Tek konuda hayvanları örnek alsan, yaşam keyfine keyif katılacak, farkında değilsin.İhtiyaç..  İhtiyacın kadar ye,çalış,harca,biriktir,sev,söv,gez,ağla,gül,oku,azıt,delir,şımar..

Her durup düşündüğünde, birşeylerin doğallığı yok oluyor. Nefes alır-verir gibi eş zamanlı yaşamak gerek. Düşünmek refleks gibi olabilir mi? Anlık ve belli şeylere tepki veren. Eğer odaklanırsak herhangi bir şeye ve çevreden soyutlanırsak, gözü açtığımızda değişenleri fark ediyorsak, aslında odaklanmadık demektir. Odaklanma öyle olmalı ki, çevrenin önceki hali de bilinmemeli, dolayısıyla sonraki haliyle mukayese edebilecek bilgi kalmamalı zihinde. Bu şekilde odaklanırsak ölmemeye, öldüğümüzü fark eder miyiz? Ölmeli miyiz?

1 YORUM

  1. ihtiyacım kadar çalışabilsem-alışveriş yapabilsem keşke. hayvanı örnek almak gerekiyorsa alırım. mal yığan ama kullanmayanlar gibi hissediyorm

CEVAPLA

İnsan mısın? *