Aşk Sadece Bir Gaz

9
878

Kalple özdeşleştirmişler ya Aşkı,

Yanlış..

Aşka yakışan kalp değil,başka bişi.

Kimsenin yakıştıramadığı,

Bir organ değil,maddenin bir hali.

Gazdır Aşk..

Aşık olduğunda,gaz girer ağızdan içeri

Şişkinliğidir içini gıdıklayan..

O anlam veremediğin çarpıntılar var ya,

Hep mide şişkinliğinden..

Sonra bir gaz daha girer ağızdan.

İkinci gaz,birinci gazı atar dışarı.

Osurursun yani..

O kötü koku da,ilk aşkın nahoş hatıraları

O ses de,ilk aşkın acı çığlıkları..

Bu döngüyü yaşayacaksın.

Aşkın sevmekle alakası yok,

AŞK bir biyolojik olay..

Önemli olansa,

Hangi şişkinliği taşımak isteyeceğin..

9 YORUMLAR

  1. konu itibariyle yorumdan kaçındığım bi yazı olsa da, “o kadar da deil” demsem olmaz şimdi. hakkaten o kadar da deil hocam. bu denli basite indirgemeseymişsin güzel olurmuş.
    yine de böyle düşünmek, böyle hissetmek çoğu insanı mutlu eder. rahatlatır yani. ne diyebilirim ki… şimdi sen bana “sana ne, ben böyle bakıyorum bu konuya” desen, ben sana “peki” der geçerim.

  2. ateş yanmaya kabiliyeti olan maddeyi yakar,varsa yanmak mayanda yanarsın,aşk içinde kendinden bi haber yaşarsın,sonra alışırsın yavaş yavaş,artık yandığını hissetmezsin vücudunun,yanmışsındır bi kere tatmışsındır bunu,sonra herşey rutin şekline döner,ta ki bigün seni yakan o şey gittiğinde,işte o zaman yanan bedenindeki yaraları farkedersin o zaman nasıl olupta bunca yandığına anlam weremezsin…..

  3. Aşk dediğin şey bir duygu patlamasıdır, patlar yoğun hissedersin sonra da kendi kendine geçer. Gaz girmiş, kaz kaçmış içine fark etmez yani (=

  4. Aşkın sevmekle alakası yok..doğru!garip bişi bu.sen kendi çapında çözmüşsün olayı emrah( :)) ),ben hala tanımlama yapamadım kafamda..bi benzetme de ben yapsam çözcem bu muammayı,bakalım..katıdan mı girsek olaya :)) uyumadan önce bi düşüniym,saygılar…

CEVAPLA

İnsan mısın? *