Bir de böyle olsa ya 3

2
459
 1. Doğar doğmaz konuşabilsek,“Lan bir de bana sorsaydanız,bakalım ben gelmek istiyor muyum dünyaya” diye çemkirebilsek ya..
 2. Hayatı yaşarken arada “restart” çekebilsek ya,ölümsüzlük şifresi yazsak, istediğimiz zaman level atlayabilsek,sıkıldığımızda “save” edip,sonra “load game” yapıp devam edebilsek ya..
 3. Milletvekillerini seçtikten sonra,her ilin halkı 6 ayda bir milletvekilinin görevine devam edip etmemesi hakkında görüş bildirebilse,böylece milletvekilleri 5 sene koltuğu garantilediğini düşünüp postu seremese ya..
 4. Günah göstergeci gibi bir şey olsa,hangi günahlarımın affolduğunu bilebilsem,günlük bakiyeme bakabilsem ya..(Vicdanımla tarttığımda egom ağır basıyor,illa bir yerlerden işlediğim bi sevabı düşünüp kendimi cennete sokabilmeyi başarabiliyorum,bu yüzden diledim bunu..)
 5. Erasmus gibi öğrenci değişim programlarının ötesinde, VATANDAŞ DEĞİŞİM PROGRAMI gibi bir şey olsa ya,senenin bir bölümü ben Fransa’da o adamın evinde kalsam,o gelse benim evimde kalsa,tebdili mekanda ferahlık vardır,o bakımdan : ))
 6. Masallarda bir kerede prenses olmasa ya,neden tüm masallarda monarşi benimsenmiştir,bir kerede bir masal şöyle başlasaya ya; “Uzak Demokratik,Laik,Sosyal,Hukuk Devleti olan Güneş Cumhuriyetinde Taş Gibi Bir Başbakan Varmış…” Çocuklara 7 sene boyunca monarşik düzenden bahsedip,ilk okula başlayınca,cumhuriyeti ve çoğulcu demokrasiyi anlatmak zor oluyor,bunu artık anlasak ya..
 7. Her Ay’ın belirli günlerinde “Kansere çare bulundu” haberini çıkartan gazetecinin yerini,adresini bize bi ulaştırsanız ya?Umut vermek,o umudu tek,son umut olarak benimsemiş hasta ve hasta yakınlarının halini bir anlasanız,biraz AHLAKLI olsanız ya?
 8. İstenmeyen duygularımızı cerrahi operasyonla aldırabilsek,mesela pişmanlık duygusunu.Kaç paraysa vericez birader..

Çok şey mi istedik be?

Sürçü Lisanlarım Bush’a girsin..

  2 YORUMLAR

  1. Hayat adil olsa ya…
   Doğduğumda kıçıma ilk şamarı yapıştıran doktora bende iki tokat patlataydım ya…
   Ya boşversene sevgili dostum. İstek dilek kiplerinden kurtulupta olsa ya bunlar…

  CEVAPLA

  İnsan mısın? *