Cep Telefonsuz Zamanlar

1
431

Sene kaç hatırlamıyorum,Peder Bey cep telefonu aldı..Marka-model Ericsson Gh-688,aha resmi de şu;

null

Şimdiye kıyaslarsan,kalastan öteye gidemeyen bu telefona,peder bey zamanında epey bi para ödemişti..

Telefonun mesaj çekmek ve aramay yapmak harici bir özelliği yoktu.Ama işte hani kablosuz falan ya,ne havalıydı be…

Üniversiteye başlayana kadar telefonum olmadı,istemedim de..

Ama bir şey fark ettim bu cep telefonunu kullandıktan sonra,cep telefonumuz olmadan önce hayatımız nasıldı???

Çok iyi hatırlıyorum,arkadaşlarımla tam sözleştiğimiz yerde,tam saatinde gene buluşurduk.Anamız babamız,biz dışardayken merak etmezlerdi bizi,çünkü eve söylediğimiz saatte gelir ya da bir şekilde gecikeceğimizi haber ederdik.

Bi mahremiyetimiz vardı..

Şimdi ise cep telefonsuz yapamayacağımızı düşünür olduk ve arada şöyle soru önermeleri oluyor “Ya cep telefonu olmadan biz nasıl yaşıyorduk?”

Saçma bir soru,bu soru tıpkı şuna benzer “Ya elektrik olmadan biz nasıl yaşıyorduk,Ya TV olmadan biz nasıl yaşıyorduk,Yavv PC olmadan biz nasıl yaşıyorduk?

Aslında pek bi güzel yaşıyorduk ama,insan evladına önce bir şeye gösterir,kullanmasına izin verir,sonra elinden almaya kalkarsan,emziği,halının en kıllı yerine düşmüş bebe gibi ağlar,şaşar,çaresizleşir..

Kimse tarafından aranmak-bulunmak istemiyorsun,kapıyorsun teli,bu sefer teli ilk açtığın zamanda mesaj yağmuru,arama yağmuru başlıyor; “Nerdeydin,telin neden kapalıydı,şarjı mı bitti,kapsama alanı dışında ne işin var?” falan..Bi huzur olamıyor ne yazık ki : (

Cep telefonunu kullanmaya başladıktan sonra,dikkat edin,insanda daha bir gevşeme var.Özellikle randevulara sadıklık konusunda..Eğer bir yere gecikme ihtimalim varsa “amaaan arar,söylerim” diyebiliyorsun,eskiden öyle miydi?

Bir zararı daha oldu ki,o da şudur.Cep telefonu çılgınlığı!!!

Nedir bu milletimizdeki en son modeli alma manyaklığı..3 ayda bir telefon değiştirenler var,ya tamam paran bok olabilir,ama yazıktır be..

Hah bi de ülkemizdeki Cep Telefonu Operatörlerinin bizi senelerdir fazlasıyla söğüşlemesi de cabası..Cep telefonu olmadan önce herkesin cebinde ekstradan para kalırdı.Şimdi öyle mi?Aylık en az 100 kontör=17 Ytl..Ki çoğu kişi (ben dahil) 30 ytl’nin üstünde para veriyor..

Tamam büyük kolaylık,tamam bi dağda mahsur kalsam yardım isteyebilirim,tamam sevgiliyle mesajlaşması falan çok zevkli,ona da eyvallah.Ama pis bir şekilde hapsolduk bu alete be..

Telsiz dönemini özledim : )

Break,break Arkadaş Arıyorum,Break Break hehe

Sürçü Lisanlarım Kaçacak Yer Arar

1 YORUM

  1. Ne kadar faydalı bir alet olsa da, bedava mesajlar yüzünden parmaklarda nasırlar, 10dksı 1kontordür diye süresiz aramalar yüzünden kulaklarda sağırlık oluşturması en basit hastalıkları…
    Cep telefonu olmasa nasıl yaşardık sorusuna verilebilecek en güzel yanıt pekte güzel yaşardık olmalı. Geç kalamazsın,zira arayıpta söyleyemezsin. Mesajla ya da aramayla muhabbet etmezsin,sıcak bir çay/kahve eşliğinde yüz yüze muhabbetini edersin.
    Şu telefon çılgınlığına ise bir ara bende kapıldım. Yok bilmem ne markanın emmeli üflemeli telefonu çıktı hemen al. Baktım ki iş olacak gibi değil. En sonunda alayını sattım,gittim standart bir telefon aldım halen daha da onu kullanıyorum. (T65 ne kadar yadigar bir tel olduğunu bilin diye yazdım. ) Yok foto çekiyormuş,yok müzik çalıyormuş, yok nete giriyormuş. Arıyor mu arıyor,mesajda atabiliyor mu tamamdır. Telefon lan bu. Zorlamanın anlamı yok.

CEVAPLA

İnsan mısın? *