Düşünce Gücü Üzerine,Düşünülmüş Bir Yazı

4
813

Sabah 06:53 mahallenin bakkalından bir paket kısa 2000 aldım,ilk kez bakkal Rıfat Amca bana çay ısmarladı,pek bir sevindirik oldum,zira Rıfat Amca,1 ytl’lik ürünü 2 ytl’ye satmasıyla bilinir..(Ulan o kadar sevinmişim ki,düşünce gücüyle ilgili yazıma Rıfat Amca’yı dahil ettim)

Neyse,ne diyordum,Düşünce Gücü..Bu aralar,düşünce gücü konusu çok mu popüler oldu,yoksa bana mı öyle geliyor?

Mevzunun ne olduğunu tam hatırlamıyorum lakin bir arkadaşımla sohbet ederken,olumsuz bir laf etmiştim,arkadaşımda şöyle demişti “öyle deme,evrene olumlu mesaj yay,olumlu düşün”…O an bana bu öğüt mantıklı geldi,hatta “hakkatten lan,olumlu düşünürsem her şey yoluna girer,olumlu düşüniyim hep,bundan sonra ölümlü değil,olumlu olucam…”

Bu sabah kafama dank etti..”Lan Emrah,dedim,gene At Gözlüğü’nü takmışsın ve kabullenmişsin bir öğüdü,kapılmışsın gitmişsin..

Sonra özenle At Gözlüğü’nü çıkardım,merceklerini ovaladım,tozunu alıp,kabına koydum(Halan At Gözlüğünden kurtulabilmiş değilim,bir bakıyorum istemesemde gözümde..)

Düşünce Gücüyle ilgili bir kaç kitap okudum,az biraz bilgim var(az-biraz…) Ancak bildiğim kesin birşey var,o da Düşünce Gücü herşeye muktedir..

Şimdi arkadaşın ve çoğu kişinin uyguladığı düşünce gücüyle ilgili öğüdü tekrar yazıyorum,”evrene olumlu mesaj yay,olumlu düşün,iyi şeyler düşün,iyi şeyler olsun…” hımmm,şimdi burada bana ters gelen bir durum var,çelişki var..

Bu Düşünce Gücü,madem ki herşeye muktedir,düşüncelerimi nasıl kanalize edersem öyle bir tepki alacağım,o zaman benim tezim şudur; “Benim bundan sonraki düşünce prensibim,evrene olumsuz mesaj yayıp,olumsuz şeyler düşünüp,tepkinin olumlu olacağına inanıyorum”

Anlatabildim mi acep?Yani bundan sonra “eğer bir mesele hakkında ancak ve ancak olumsuz düşünürsem,bu meselenin olumlu olarak bana geri döneceğine inanıyorum” Düşünce gücü herşeye muktedir değil mi?

Sakın bana, “ama öyle olmaz ki,bak bunun uzmanları var,yılların felsefesi bu,ohaaa,ne sanıyosun lan kendini,çakma psişik deme”

Madem ki düşünce,benimle anlamlı,madem ki düşünce bana has,o zaman böyle de olabilir..Olamaz mı diyorsun?Olur,olur..

At Gözlüksüz,Duru Zihinler dilerim efenim

Sürçü Lisanlarım Evrene Olumsuz Mesaj Olarak Gitsin,Olumlu Dönsün : )

4 YORUMLAR

 1. hocam bu yazıyı yazalı bayaa olmuş geçen bu zaman diliminde evrene yaydığın olumsuz mesajlar sana olumlu olarak döndü mü?? yani işe yaradı mı =)

 2. bazı kitaplar olumsuz bazılarında ise olumlu düşünürsek bize dönüşü olumlu olur der
  lakin bunların hepsi insanın var oluş sebebini kabullenme sürecindeni ve onu irdeleme gereksinimini karşılamak üzere atılmış teoremler olarak kaldığını düşünmekteyim
  ama çoğu kişinin böyle bir olayı yaşamışlığının var olması kendini somutla soyut arasındaki gelgitlerden alıkoyamaz
  olumsuz düşünmek bizi huzursuz ederek ruhsal çöküntülere ve fiziki bozukluklara sebebiyet verebilir
  bu konuda benim düşüncem ise insan önce nasıl bir varlık olduğunun farkına varmalı ve irdelemelerini buna göre yapmalı
  insan görünen bir varlık mı yoksa ruhani mi
  insanı vücudu mu yönlendirir düşünceleri mi

CEVAPLA

İnsan mısın? *