En İyi 11 WordPress Eklentisi

1
1388
Wordpress eklentileri

WordPress tabanlı blogunu açtın, hayırlı olsun aga.İstiyorsun ki görsel işlevsel olarak geliştireyim. Hani olmuşken güzel olsun, bakanın içi açılsın diyorsun. WordPress’in o kadar çok eklenti desteği var ki, karar vermek zor oluyor,bilirim.Kullandığım eklentileri açıklayarak yardımcı olayım sana.

1) All in One Seo Pack: Bu eklenti temel seo ayarlarını yaparak, blogunu arama motoru dostu yapmana yardımcı olur.Bu eklentinin ücretli versiyonu da mevcut.Ücretsiz versiyondan mükemmel bir hizmet beklemek saflık olur, ancak ücretsiz versiyonu da gayet iyi.

İndirmek için : All in One Seo Pack İndir

2)Contact Form 7: Ziyaretçilerinin site üzerinden seninle iletişim kurabilmesi için güzel bir eklenti, bir örneğini sitemde “İletişim Olayları” bölümüne tıklayarak görebilirsin.

İndirmek için : Contact Form 7 İndir

3) Google XML Sitemaps: Bu eklenti sayesinde site haritanı oluşturarak, yazılarının arama motorları tarafından indexlenmesine yardımcı olabilirsin.

İndirmek için : Google Sitemap Generator İndir

4) Facebook Like Eklentisi : Eklenti sayesinde yazılarının altında ya da üstünde “Bu sayfayı beğen” ibaresi çıkar. Ziyaretçi tıklayarak Facebook profilinde yazını beğendiğini belirtir.Bu da sitene ziyaretçi getirir.Örneğini, bu yazı altında da görebilirsin.

İndirmek için: FB Like İndir

5) Sidebar Login: Üyelerinin “giriş” kısmına tıklamadan, üye giriş formu sayesinde direkt olarak siteye giriş yapmasını sağlar.Anasayfamdan örneğini görebilirsin.

İndirmek için : Sidebar Login İndir

6) WordPress Pie Register : En sevdiğim eklentilerden biridir.Wordpress’te üye olma formunda kullanıcı adı ve e-postanı bildirirsin, şifre e-postana rastgele seçilmiş olarak gelir.Bu eklenti sayesinde, kullanıcılar üye olurken kendi şifresini belirtebilir.Üye sözleşmesi hazırlayabilirsin.Dilersen davetiyeli üyelik sistemi de yapabilirsin.Oldukça işlevsel bir eklenti.Örneğini buradan görebilirsin.

İndirmek İçin: Pie Register İndir 

7) WordPress Adsense Plugin: Blogunda herhangi bir reklam servisi kullanmak istersen, bu eklenti yeterli. Reklamların sayfanın neresinde çıkmak istediğini kolayca seçebilir ve deneme yanılmayla doğru yerleşimi bulup, reklam kazancını arttırabilirsin.

İndirmek için: WordPress Adsense İndir

8) WordPress Related Posts: Yazmış olduğun yazıyla alakalı, diğer yazılarını ziyaretçilerine göstererek, sitenin daha fazla gezilmesini sağlar. Gerekli bir eklenti.

İndirmek için: WordPress Related Posts indir

9) WordPress DB Manager: Ve geldik en hayati eklentiye. Bir blogçunun en büyük felaketi, özene-didine yazdığı yazılarının, herhangi bir nedenden dolayı silinmesi,uçması,yok olmasıdır. Bu eklentiyi kurduktan sonra, belirteceğiniz e-posta adresine sitenizin veri tabanını düzenli olarak gönderir. Sitem hacklendi mi, host firması yamuk yaptı mı diye derdiniz olmaz.

İndirmek için: WordPress DB Backup indir

10) Subscribe to Comments : Diyelim bir yazıya yorum yaptı ziyaretçi, sonra siteden çıktı gitti.Ziyaretçinin yazıya yorum yapıldıktan sonra, aynı yazıya yapılmış yeni yorumlardan haberdar olması için bu eklentiyi kuruyoruz. Ziyaretçi geri dönüşlerini oldukça arttıran güzel bir eklenti.

İndirmek için: Subscribe to Comments İndir

11) TweetMeMe : Bu yazının en başında sağda, bir buton var.Yazılarının kolayca twitter’da yayınlanmasını sağlayan bir eklenti.Eğer bir ziyaretçi yazını tweet’lemek isterse, bu butona basarak kolayca hallediyor.İyi bir ziyaretçi kazanma yolu.

İndirmek için: TweetMeMe Plugin İndir

Kullandığım ve sevdiğim eklentiler bunlar. Yalnız şu noktaya dikkat ; kuracağın her eklenti, bir sorgu sayısı demek.Yani sitenin yavaşlamasına neden olabilir.Tabi bu 11 eklentiden bir şey olmaz.Bunların haricinde başka eklentilerin varsa sorun olabilir.Bir de eklenti çöplüğünü yapma blogunu, emanet gibi durmasınlar sayfada.Kolay gelsin : )

Not: Eklentilerin kurulumunda bir sorun olursa, buraya yazabilirsin, yardımcı olmaya çalışırım.

1 YORUM

CEVAPLA

İnsan mısın? *