Youtube DNS Ayarları ve Kesin Çözüm

455
15346

DiKKaT Güncelleme: Mart 2014 ; Open DNS, Google DNS gibi yöntemler Youtube’a girebilmek için yetersiz kaldı. Aynı zamanda Blogspot, Google Docs, Google Maps de engellendi.Bu yüzden host dosyasında bir düzenleme yapmak gerekiyor.

Buraya tıklayarak host dosyasını indir.

İndirdikten sonra  C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts  klasörüne girerek az önce indirdiğin hosts dosyasını mevcut olanla değiştir.Ardından tarayacını kapat,tekrar aç ve artık Youtube’dasın.

Not: Dns ayarını da yapmayı unutmayın Google’ın kendi DNS numaraları olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4’ü kullanın. (aksi takdirde youtube’a girebilecek ancak videoları görüntüleyemeceksiniz)

Yasak sebebiyle Youtube’a girmek baya zorlaştı,proxt siteleri kullanmanız gerekiyor; vtunnel.com,proxylord.com ya da browseunblocked.com gibi..

Ama kesin bir çözüm yolu var,ben kullanıyorum,rahat ettim,siz de kurtulun bu dertten..

Bir kaç tane youtube engelini aşabilen program var ama,insanın içine kurt düşüyor,acaba trojan mı var,spyware mi var içinde diye..

Program kullanmadan kesin giriş yöntemini resimli olarak anlatmaya çalışıyım;

Önce DNS ayarlarımızı değiştiricez,Telekomun DNS’si yerine Open DNS’nin DNS’sini kullanıcaz..

ÖnceDenetim Masasından Ağ Bağlantılarıma Girin,karşınıza şöyle bir ekran çıkıcak;

Eğer kablosuz ağ kullanıyorsanız, “kablosuz ağ bağlatısına” , eğer kablolu bağlantı kullanıyorsanız “yerel ağ bağlantısına” sağ tıklayın ve ardından özelliklere tıklayın.

Google Dns
Youtube Dns, Google Dns

 

Önce İnternet İletişim Kuralları’na tıklayıp,ardından özellikler’e tıklayın.

youtube dns ayarları

 

 

 

Blogspot Giriş

Blogspot dns

Üstteki resimde görüldüğü gibi numaraları yazıp, tamam’a tıklayın,bilgisayarı yeniden başlatın ve bitti.

Not: Bu yazıya 100 küsür yorum girildi, sorulabilecek her tür soru soruldu ve cevaplandı. Soru soranlar, yazılmış yorumları okumadığından soru soruyor, bu sebeple, bu yazı artık yorumlara kapatılmıştır.

Bu Yazıları Okumadan Ayrılma Derim

455 YORUMLAR