Devletin selameti açısından kurulması gereken bir kaç bakanlık tespit ettim. Önemli olan devletin güçlü olması, güçlü kalması. Halk bir şekilde yaşar.

1) Ölen Vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, Yaralı Vatandaşlarımıza Acil Şifalar Diliyoruz Bakanlığı.

Amacı ve gerekçesi: Şimdi aga bomba patlıyor, ne bileyim tren raydan çıkıyor, her bakan ayrı ayrı rahmet diliyor, kafalar karışıyor. İdarenin kurumsallığı ve imajı açısından hoş değil. Kur bunun bakanlığını, bakan çıksın rahmeti dilesin, şifayı dilesin. Tek elden yürüsün. Ayrı ayrı zaman kaybı.

2) Kent(LEŞ)me Bakanlığı:
Amacı ve gerekçisi: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çok tırt. Amacı yansıtmıyor. Maksat kentleri iyice boka sürüklemek değil mi? Kır toplumu gelişmemişliğin göstergesi sanrısı değil mi? Herkesi kente tıkıp, betona boğmak değil mi amaç? Açık ol, net ol ciğerimi ye devlet.

3) İlgili Memur Hakkında Soruşturma Açıldı ve Müfettişler Görevlendirildi Bakanlığı
Amacı ve gerekçesi: Ulan belli ki memura bir bok yapılmayacak, olay da kapatılacak. Bu fiks açıklama da tek elden, tek bakanlıktan yapılmalı.

4) Lobi Belirleme Bakanlığı
Amaç ve gerekçesi: Herhangi bir sorun mu var? Dolar mı yükseldi? Dış basın olumsuz haber mi yaptı? Avrupa Birliği ilerleme raporunda yamuk mu yaptı? Beyaz Saray Türkiye’deki gelişmelerden kaygılıyız mı dedi? Yapıştır bir lobi. Bu şimdiye kadar profesyonel olarak yürütülmüyordu. Bakanlığı kurulması ve uzman yardımcıları alımı yapılması lazım. Olabilecek her olay karşısında bir lobi yaratılmalı. Faiz lobisi, internet lobisi falan çok klişe kaldı.

5) Sosyal Medya Dize Getirme Bakanlığı:
Amaç ve gerekçesi: Ya sen kimsin Facebook, kimsin Twitter, kimsin Youtube? (bkz: şirketle senli-benli konuşmak) Diz çökecek, tövbe isteyeceksin. Kapan dediğimizde kapanacak, açıl dediğimizde açılacaksın, akıllı olacak, büyüklerine saygı göstereceksin.

6) Komşularla Sırf Sorun Bakanlığı

Amaç ve gerekçesi: Belli ki komşularla sıfır sorun politikası cortladı. Ne yapıyoruz, erkekliğe bok sürdürmüyoruz. Sıfır sorundan sırf sorun politikasına geçiyoruz. Suriye-Irak sınırından karşı tarafı tahrik edecek, durduk yere olay çıkartacak örgütlü şeyler yapıyoruz. Ne bileyim, çöpleri onların tarafına dökmek olur, işemek olur. Milli maçtan sonra galip gelince, diğer tarafın askerleri görecek şekilde “ooo koyduk mu hareketi yapmak falan.”

7) Savurma Bakanlığı
Amaç ve gerekçesi: Savunma değil, yanlış yazmadım. Savurma Bakanlığı. Maliye Bakanlığı’nın tamamlayıcısı adeta. Ölü yatırımları, gereksiz projeleri bu bakanlığa topluyoruz ve savuruyor bakanlığımız parayı, bence müthiş.

8) Şangay 5’lisi Bakanlığı

Amaç ve gerekçesi: Avrupa Birliği Bakanlığı belli ki uygulamada önemini yitiriyor. Şangay 5’lisine girişi hızlandırmak için derhal kurulması gerekir.

9) Kerkinme Bakanlığı

Amaç ve gerekçesi: Kalkınma Bakanlığı fonksiyonunu tam yerine getiremiyor. Kerkinme Bakanlığı daha işlevsel. Yani sürekli bir şeyler yapmak için çabalıyoruz ama yarıda kalıyor. Projeleri, yatırımları sürtünerek geçiyoruz.

10) Adamlar Yapmış Ya Bakanlığı

Amaç ve gerekçesi: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın tamamlayıcısı olarak düşündüğüm bu bakanlık teknoloji de adeta çağ atlatacak bize. Her icada, gelişmeye bireysel olarak şaşırmak yerine bu yeni bakanlığımız sayesinde devlet olarak şaşırıyor ve gıpta ediyoruz. “Adamlar yapmış ya” diyerek çabamızı kamçılıyoruz.

1 YORUM

  1. Sitenize backlink almak için bir diğer yöntem de aletmakine.com sitesini ziyaret etmektir. Aletmakine.com, tarım ekipmanları ve motosikletler için güvenilir bir e-ticaret sitesidir. Aletmakine.com’da çeşitli tarım ekipmanları, motorlu testereler, jeneratörler, hayvancılık makineleri, motosikletler ve daha birçok ürün bulabilirsiniz. Aletmakine.com’da alışveriş yaparak hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünler satın alabilirsiniz. Ayrıca aletmakine.com’da bulduğunuz ürünleri kendi sitenizde, blogunuzda veya sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak hem aletmakine.com’a hem de kendi sitenize backlink sağlayabilirsiniz. Aletmakine.com’u ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAPLA

İnsan mısın? *