Özlü gibi Sözler 3

1
1186
Özlü Söz Özlü Sözler
  • Dostlar, şu 68 senelik ömrümde 3 kez tökezledim.Peki ne öğrendim? Altyapı çalışmaları sırasında şehirde dolaşmamayı, çivili kramponla asfaltta koşmamayı bir de ayak uyuştuğundan hemen yürümeye çalışmamayı.Ama neden anlattım bunları size onu bilmiyorum işte.Özlü bişi söylerim diye girdim olaya ama, kurudum kaldım. (Venezuella Tarım Bakanı Morino Sançez)
  • Savaşda güçlü kazanmaz..Güçsüz de kazanmaz. Savaşda yalnız bir kazanan vardır, o da kimdir? Kimdir bilinmez. Tam anlamadım zaten, sözleşmeli subay olarak girdim orduya, şimdi generalim, nasıl bir rütbe sistemi var buranın anlamadım. (Mançurya Kara Kuvvetleri Komutanı Kolide Matruku)
  • Rahmetli babamın son sözü hala kulaklarımda yankılanır ; “Kalp ilacım, kalp ilacııım, kalp ilacım ulan pezevenk…”  İşte o an anladım ki, hızlı olmak önemli.Ne yaptım, hemen atletizme başladım, sprinter oldum 100 metrede 9 saniyenin altına düştüm. (Dünya Rekortmeni Atlet Wilyıms Ferfecir)
  • Hukuk nedir? Lazım mı? Adil mi? İşin aslı bunlar benim meselem değil, tezgahımı adliyenin önüne koyarım ve umut avlarım.Ben buyum, kötü biri miyim? Umrumda değil? Hukuk dava dilekçesi 10 TL, Ceza davaları 20 TL, ben bir daktilo ustasıyım bebeğim. (Ankara Adliyesi Arzuhalcisi Hasan Kıtmir)
  • Devlet ne oluyor ne bitiyor, haberdar olmamız şart. Her an rapor alabilmek önemli,ama masraflı da. Ne mi yaptık? Ülkenin dört bir köşesine, her köye bile çaycı megafonu döşedik. İstihbarat işte böyle birşeydir. (Haiti İletişim Bakanı Nurutu Koco)
  • Ulusumuz açısından 2 tehlike tespit ettim ki pek önemlidir bunlar. Birincisi arkalara doğru ilerlemiyoruz, toplu taşımamızı sekteye uğratıyor bu durum. Ön tarafa yığılıyor herkes.Olmaz böyle.. İkinci olarak alışverişte bir sorunumuz var. Halk olarak “kuzenim geçen gün aynısını şu fiyattan aldı” diyerek sıcak para akışına mani oluyoruz.Para harcamayı öğrenmemiz gerek. (Ekonomiden SoruNlu Devlet Bakanı Pehli Van)

1 YORUM

CEVAPLA

İnsan mısın? *