Silinemeyen Komünizm

3
462

İki fotoğraf sunucam,bana ilginç gelen iki fotoğraf;

Mc Donalds and Communism
Mc Donalds and Communism

Fotoğrf Letonya Riga’dan,arkadaşım çekti,birbirine zıt iki kavramın kompozisyonu.McDonalds’ın M harfi ile,orak çekiç ambleminin Orak kısmı,renlkler birbirine ilginç bir şekilde uydu..

İkinci Fotoğraf da Riga’dan..Letonya bir Avrupa Birliği ülkesi ve şehrin tam ortasından çekilmiş bir fotoğraf;

Communism In Riga
Communism In Riga

Bu fotoğfaf herhangi bir eylemcinin şehre hediyesi değil,Riga’da köprü korkuluklarının hepsinde vardı,Avrupa Birliğinin ezeli düşmanı Rusya değil miydi?Yıllarca Letonya-Litvanya-Estonya’yı boyunduruğu altına alan Komünist Rusya değil miydi,bu halklara azap çektiren?Neden Riga Belediyesi bu amblemleri kaldırmamış acaba?Garip geldi bana..

3 YORUMLAR

  1. sana o gün bunları mc donald’s ta toplayacağımı demiştimm :):):) way bee 20 sene önce riga da mc’donalds ve gorbaçow desek bize deli derleri herhaldee :)))resmi kitlelerle paylaştığın iin mutluluk duydumm :))) sağolasınn :))

  2. aynı bizim gibi bi milet demekki
    Kurtuluş savaşında savaştığımız milletlerle şimdi can ciğer kuzu sarması olduk sanki onlar değildi bizim ülkemizi işgal etmeye çalışan

  3. İlk resim gerçekten çok hoş =] İkincisine gelince o gerçekten ilginç, birilerine sorsanıza belki bi anlamı vardır..Ufak bi ihtimalde olsa insana o kadar saçma geliyo ki bi sebep arıyo..
    SelametLe…

CEVAPLA

İnsan mısın? *