Tespit İnsanı Hayri Abi

1
513

Yeni bir seriye başlıyorum : )

  1. Şimdi bizim oğlana bakıyorum, yaşı 9 dersaneye gidiyor. Yeğenimin yaşı 17 o da gidiyor. Amca oğlu Hasan var, 32 yaşında Kpss için o da dersaneye gidiyor. Sülale olarak devamlı yaptığımız sosyal faaliyet dersanecilik olmuş arkadaş !
  2. Bu okey oyununda, oyunu okeyle bitirirken taşı dannn diye masaya vuranlarda, bir eziklik, bir küçükken ziyadesiyle baba dayağı yemişlik hissettim ben, yanlış mıyım?
  3. Zaman pek garip işliyor Kemalcim. Biz ata binen, at üstünden inmeyen toplumduk, e şimdi ata binmek sosyete işi olmuş, nasıl oluyor bu? Ha Kemal, Ha yeğenim?
  4. Otobüs muavinleri var ya, onların en mutlu anlarını tespit ettim. Kaptan henüz otobüse gelmeden, ama otobüsün kalkmasına 1-2 dakika kala, muavin gelip, otobüsü çalıştırıyor ya, pek mutlu oluyorlar lan.Yüzlerindeki sevinci gördüm resmen.
  5. Arzuhalciler iyi kazanıyor azizim, sekreteri olan arzuhalci gördüm, hah tamam oldu dedim.
  6. Semt pazarlarında, pazarcı esnafında bir tedirginlik var, hitap tedirginliği. Kadın “bu kaça” diyo, pazarcı esnafı “1 TL Abla” ve “1 TL Annecim” arasında bir süre gidip geliyor kadının yaşını çıkarmaya çalışırken.Pazarcı esnafını bu dertten kurtarmak gerek.
  7. İnternette üyelik şifrelerini “1234” veya “123456” koyanların, bir ya da birden fazla kez cüzdanlarını kaybettiklerini tespit ettim.
  8. Bayanların fazlaca olduğu plajlarda, daha fazla erkeğin boğulduğu biliyor muydun? Bilmiyordun tabi Mehmet’çim, bütün gün pişpirik oyna sen.
  9. Adını “Nar Simit” koyan simit fırınlarının satışları daha fazla, demek ki deyimlerden faydalanmak gerek.
  10. Organik kelimesinin özellikle son 5 yılda, herkesin hemen hemen her gün kullandığı bir kelime olmasını neyle bağdaştıracağımı bilemedim.Demek ki uykulu tespit yapılmıyor.

1 YORUM

CEVAPLA

İnsan mısın? *