Dumurlar Aleminin En Üst Mertebesindeyim

0
237

Az önce haber sitelerini dolanıyordum,bir habere rastaladım,başlık şu ; “Batmanlılar,Batman’e dava açıyor” önce cigarasızlıktan gözler bulandı heralde diye düşündüm,sonra tıkladım,cigarayla alakası yokmuş.Batman Belediyesi Batman filmine dava açıyormuş.Dava sebebi de ;

“Batman Belediyesi bu konuda isim hakkında sahip olan bir kenttir, telif hakkı Batman’a ait olan bir kenttir. Batman, yasalarda ve uluslararası dilde de bu şekilde kullanılıyor. Aynı zamanda bu ülkenin de bir kenti durumunda. Bundan herhangi bir şüphemiz yok tabi. Bizim şu anda üzerinde durduğumuz, açılması gereken davalar Türkiye’de midir, yoksa o ülkenin yasalarıyla mı açılması gerekiyor? Bu konuda sıkıntılarımız var” dedi.

Davayı kazanacağından o kadar emin ki Sayın Belediye Başkanı “tek sıkıntı nerede açılacağına karar verememekmiş” vahh..

Şaka mı şimdi bu?

Eğer bu dava kazanılırsa benim de önerilerim var İki ilimizin Belediye Başkanına;

  1. Van Belediye Başkanımız Metallica’ya bir dava açarak yüklü miktarda para kazandırabilir Van’a..Malum Metallica’nın en meşhur şarkılarından biri “One” Bir düşünün derim sayın başkanım..
  2. Kars Belediye Başkanımız da İngiltere Dil Kurumuna açacağı bir davayla iyi para kazanabilir..Şunu bir telafuz edelim ingilizce olarak; “cars” yaa neymiş,KARS diye okunuyor,bu kelime üzerinde bir hak iddia etmek şart..

Sayın Batman Belediye Başkanımız,ciddi misiniz gerçekten???

CEVAPLA

İnsan mısın? *