Google Dns Ayarları

9
1484

Google Abi’miz sonunda DNS işine de el attı.Sanırım bundan sonraki ticari yatırımları Google Marketler Zinciri, Google Ticaret Bankası , Google Benzin İstasyonları şeklinde devam edicek..

Google DNS nedir peki?

Bazı internet sitelerine mahkeme kararlarıyla sınırlandırmalar getirilmişti hani,bu sebeple Youtube’a 2008’den beri erişemiyorduk ve Türk Telekom’un DNS servisi yerine Open DNS şirketinin vermiş olduğu 208.267.222.222 ve 208.67.220.220 numaralarını kullanıyorduk.

İşte Google Abi’miz de sektöre el atıp kendi DNS hizmetini başlattı.Google’ın DNS hizmetini kullanarak Youtube’a ve bilimum yasaklı sitelere,yasaksız olarak erişebilirsin.

Google’ın DNS numaraları 8.8.8.8 ve 8.8.4.4

Resimli olarak Google DNS ayarının nasıl yapılacağını anlatıyım;

Önce Denetim Masasından Ağ Bağlantılarına Gir,karşına şu ekran çıkıcak ;

google dns

İşlem tamamdır.Google‘ın hizmetlerinden Google‘ın DNS hizmetini kullanarak daha hızlı yararlanabileceğimiz kesin.Teşekkürler Google,abimizsin,büyüğümüzsün : )

9 YORUMLAR

  1. Windows 7 de.. Denetim Masası – Ağ ve Internet – Ağ ve Paylaşım Merkezi – Yerel Ağ Bağlantısı – Özellikler… Bu kısıma kadar geldiysen devamı zaten xpnin aynısı..

  2. arkadaşım xp de dns değiştirmeyi artık 12 yaşındaki kardeşimde beceriyorda windows 7 de ayar getirmişler bu DNS işine birde ona açılım yapsa idin

  3. bence trky-dnsayar oldukça rahat. yazılımcıları açıklama yapmış diyorlar 200 tane dns içerisinden en hızlı olanlar seçiliyor diye.Gerisi size kalmış.

CEVAPLA

İnsan mısın? *