Kurslar Kursiyerler Gelsin mi Paralar

2
494

Aga,KPDS kursuna yazıldım,3 hafta kadar oluyor.KPDS teknik işi,teknik işi telkinleriyle gittim,hakkatten soruyu anlamana dahi gerek olmadan çözülebilen sorular çok..

O zaman akla şu geliyor,Devlet Baba,İngilizceden anlayıp-anlamadığımı değil,dikkatimi-sabrımı falan ölçüyor olmalı..

Devletimizin,öngördüğü sınavlar sayesinde aslında ekonomiye nasıl can verdiğini tahmin bile edemezsin aga..

ÖSS-YGS-SBS-LGS-KPDS-KPSS-HAKİMLİK-SAVCILIK vs vs..

Bu her sınav için,bir de kursları,dersaneleri etüd merkezleri var..İstihdama gel..Acayip bi sektör..Bir zamanlar türk filmlerinde,memur mu,kız verilmez ona imajı varken,özellikle bir de son küresel krizden sonra,devlet kapısı sağlam kale olarak görüldü..Anlayış artık şöyle oldu; Memur mu,feda olsun gızlarım..

Hal böyle olunca,KPSS dershanelerine olan mecburi ilgi had safhada..Dershaneler sadece bir boyutu,sırf KPSS üzerine kurulmuş onlarca yayınevi..Çok para dönüyor,öyle böyle değil..

Yalnız bu kurs,ders olaylarını acayip kanıksadık biz..

Özellikle maddi durumu iyi olan ailelerde,çocuğu kurs manyaa yapmak gibi bir durum var..Sakaryadaki komşumuz bişi anlattı,dedim yuhhara..

Bu komşularımızın bir tanıdığı var,bu tanıdıklarının kızına,seneliği 35 Bin TL’ye yaşam koçu tutmuşlar..

Abavvvv…35 BİN TL..Yaşam koçu denilen,ancak bayan olan bu şahsın yapması gerekense,kıza kişisel gelişimi için gerekli özel dersleri kursları falan ayarlamak,kızın 1 gününü organize etmek..

İnsanların aslında sahip olduğu yeteneklerinin,normal davranışların kursları olmaya başladı..Yakın zamanda şöyle kurslar olursa,şaşırmam,şaşırmayın..

1:Sizin kızı,Sema’yı göremedim,nerde?

2-Kursta Ayten’cim,özel ders aldırıyoruz,gelir şimdi..

1-Ne kursu?

2-Bu tuvaletlerin parlak seramiğine bok deydirmeden nizami sıçış kursu..Özellikle misafirliğe falan gidersin,gittiğin evin tuvaletine sıçmak zorunda kalırsın da,iz kalır ya,o feci durumu yaşamasın diye kızım,kurs aldırıyoruz..45 yaşıma geldim,ben çok çektim bu olaydan Ayten’cim kızım çekmesin..Parlak-parlak bıraksın mekanı,mahçup olmasın yıvrım..

Hassssss….

1-Hasan,Hasan evladım gel,Basri Amcana kursta neler öğrendiniz göster..

2-Tamam Baba..Basri Amca, Gelmişini-geçmişini,ölüsünü-dirisini,bir gün hepinizi,her gün birinizi zkiyim..

Basri:Ohhaaaa,bu ne ya..Ahmet ayıp oluyor,bişi söyle çocuğa,napıyo bu?

Ahmet: Basricim,üstüne alınma,pratik yaptırıyorum çocuğa..Beni çocukluğumdan beri tanırsın Basri.Hatırlasana,hani ilkokulda falan,diğer çocuklarla ağız dalaşına girdiğimde,onlar akıcı ve kafiyeli bir şekilde 1 dakika küfür ettikten sonra ben sadece “Pis” diyebilirdim..Benim çektiklerimi niye oğlum çeksin Basri?İstiyorum ki bir mc kıvraklığında,bir Battle Of The Year’a çıkmış Freestyle King gibi saydırsın çocuğum bir bir küfürleri..Hem dershaneye Snoop Dogg diye bir hoca gelmiş,pek methettiler.

Olur mu olur aga : )

Not: Tekil Ziyaretçi Sayısı 1 Yıl 8 Ayda 200.000’i geçmiş,Site 2 Yıl 2 Aydır açık,sayılamayan bir 6 ay var,destekler için sağolun aga..200.000’den fazla kişiye bir şeyler okutturabilmek,yorum alabilmek çok güzel : )

2 YORUMLAR

  1. bu kurs olayları bi garip,ya okul yetmiyormuş gibi bide dersane ye yazdırırlar,hayatım dersane-okul-ev üçlemesinde geçmiştir,ortaokuldan bu yana 4 sene dersaneye gittim gittiğim ayrı kursları saymıyorum,ama ne mi oldu,bence sadece son sene gitmek kafi,lise son da ise dersanede uyuyakaldığım sınawları hiç unutmam,at yarışına dönen hayatımda dersanelerin,kursların etkisi büyüktür,bence özgür bırakın insanları ya yarışa döndürmeyin hayatımızı,bırak mağlup ya da galip olmak bana kalsın,hayatım etrafımda gördüğüm insanlara rakibim die bakaraktan geçmesin,tabi bide bitmeyen sınawlar,sırtımı dewlete dayamaktan başka bi isteğim yok bu aralar,KPSS beni bekler,ee memur olunca bitecekmi bu yarış,hayır tabiki,bu böyle gider…..yakında evlenecek olanlara da bi sınaw çıkarırlar,haa bence iii olur,herkes evlenmesin kardeşim,belli bi olgunluk sewiyesinde olanlar evlensin:)

  2. Özellikle Öss’ye hazırlık kursları bence yalandır. Ben evde kendim 5 ay ultra düzenli çalışarak (kendime özel program vs yapmıştım) 2004’te 370 küsürlü bir puanla %1’lik dilime girmişimdir. Buna karşılık ilkokul 5. sınıfta anadolu lisesine gireyim diye dershaneye yollandığım halde çok kötü bir sonuçla sınavdan çıkmışımdır. Anadolu lisesi sınavına tekrar ortaokul bitiminde dershaneye gitmeden girmiş ve kazanmışımdır. “dershaneye gitmemesi çok yazık, seyhan niye böyle yapıyor” diyen eblek hocalarıma kapak olsundur. Hem kurs olayı bünyede stres yaratıyor, bakıyorsun herkes motor gibi test çözüyor, kendini yetersiz hissediyorsun. Etrafta birsürü cins tip deli gibi ders çalışıyor sürekli.. Hiç gerek yok gerilmeye..

    Yaşam koçu tutan aile de biraz abartmış; yaşam koçlarını bildiğim kadarıyla kendine vakit ayıramayan süper meşgul, genelde de ünlü insanlar felan kullanıyor. O kızcağız yakında duvara kafa atabilir..

CEVAPLA

İnsan mısın? *