Üniversite Tipleri Ansiklopedisi

0
1775

Selam genç bünye. Sana başka kaynaklarda bulamayacağın altın değerinde bir bilgi hazinesi sunucam birazdan.

At Gözlüğü gururla sunar; Üniversite Tipleri Ansiklopedisi…

Sağda-sola bir sürü Üniversite Rehberi görmüşsündür, ama bu farklı. Üniversite öğrenim hayatın boyunca karşılaşacağın neredeyse her tipi sana tanıtmaya çalışıcam. Tamam lan teşekkür etme, lafı olmaz kaynatasız. Madde madde gidicem, başlıyoruz, arka fona da Pantera Walk‘u koydum, iyi gazlıyor Allah’ıma.

 1. Konsantrasyon Tipi: Üniversiteye aile tarafından güdülenerek gelmiştir, bilinçlidir. Tüm olayı zamanında mezun olup gitmektir. Dikkat çekmez, düşük bir profil izler. Dersleri takip eder, sessizdir. Asosyal davranışlar içerisindedir. Vücut sıcaklığını 36,5 derecede tutması en büyük yeteneğidir. Arkadaş grubu da kendisine benzeyen kişilerden oluşur.
 2. Sınıfın Güzel Kızının Yanında Dolaşan Kilolu Merve: Her sınıfta bir tane bulunur bundan, fakülteye özel kontenjanla gelmiştir sanki ızdırabına oturayım. Sınıfın güzel kızının kankasıdır. Bu Merve’deki istihbarat ağı bir tek mahalle berberinde vardır. Neşelidir, her aktivitede başı çeker. Şen kahkalarıyla koridorları inletir.
 3. Üniversiteye Yeni Başladım Moru Saçlı Kız: Bu gruba girenler aile baskısından kurtulup içinde kalanları daha ilk günden yapmaya başlayanlardan oluşur. Saçlarının lokal bölgelerini aykırı renklere boyayarak dikkat çekmeyi severler. Fosforlu ayakkabı bağcığı kullananlar da bu gruba girerler. Görüldükleri yerde ağızlarının ortasına bisiklet pompasıyla vurmanın caiz olduğu tartışmalıdır.
 4. Selamın Aleyküm Kardeş Grubu: Bu gruba girenler cemaatçilerdir. Öğrenim amaçları dışında cemaatlerine yeni üyeler katmayı da amaç edinmişlerdir. İlk başlarda herkesle diyalog içerisinde olurlar. Zamanla seçtikleri kişiler üzerine yoğunlaşırlar. Pilavlı sohbetleri ve feyizli il abileriyle meşhurdurlar. Halı saha maçları favorileridir. Çalışma şekilleri şu videodan daha detaylı öğrenilebilir.
 5. Açılıp-Kapananlar: Ruhani gel git yaşayan bu gruptaki kızlar seni epey şaşırtacaktır. Dönem geçmiş bir bakmışsın Sibel kapanmış, seneye bakmışsın Sibel yine açılmış. Aaaa falan diyeceksin ama olabiliyor tabi. Şaşırma.
 6. Hayalet Tipler: Ders takip etmeyen ama sınavlardan yüksek not çakan bu tipler seni sinir edecek. Ama sinir olma, doğuştan yetenekli, zeki adamlardır bunlar. Dersi takip etmez, sınavdan sınava gelir ama yüksek not alır. Hazmet geç, bazıları doğuştan zeki.
 7. Bütün Notlara Sahip Tipler: Bu tiplerin elinde bütün ders notları vardır, ne yapar eder ulaşır notlara. Ha notları okumaz düşük not alır o ayrı. Bir nevi vicdanını rahatlatmaya çalışır. İyi geçin bu tiplerle, en iyi notlar bunlar da olur.
 8. Parti Tipleri: Nerede sosyal aktivite bunlar oradadır. Bırak partiyi öğrenci işlerindeki Nurten’in kınası var de, ona bile gelir gerdan kırmaya. Derslerle pek işi olmaz, neşeli tiplerdir. Takılırsan eğlenirsin.
 9. Ön Grup: Amfilerin ön sıralarının daimi üyeleridirler. Hoca ne derse not alırlar, zeki değillerdir ama sıkı çalışırlar. Bu gruba düşen en büyük görev hoca ne kadar kötü espri yaparsa yapsın gülmektir. Ön sıranın diyetini öderler.
 10. Hoca Tavafçıları: Bu grup hocalarla ilişkileri sıkı tutmayı sever. Not dilencileridirler. Ego açlığı çeken hocalar tarafından iyi karşılanırlar.
 11. Dedeler-Nineler: Afla gelen bu gruptakiler genelde orta yaştakilerdir. Olgunlaşmış bu dedelerimiz-ninelerimiz üniversiteye renk katarlar. Ellerinden geldiğince kuşak farkını aşmaya çalışırlar.
 12. Tecrübeliler: Fakültede 8. seneleri falandır. En iyi ders taktikleri bunlardan alınır. Bakmayın derslerden çaktıklarına. Falanca hoca nasıl sorar, filanca hoca kağıtta neler ister-istemez bunların hepsine hakimdirler. Çalışsa yaparlar.
 13. Çok Kafa Adam Olan Kantinci: Fakültenin sevilen tipidir. Kantinci abimizdir, halden anlar, genelde neşeli adamlardır. İyi ilişkiler kurulmasının sonucu bize tosta koyulmuş fazladan kaşar peyniri olarak döner.
 14. Öğrenci İşlerindeki 30 Yıllık Memur: Dekan’dan çok dekanlık yapar. Burnundan kıl aldırmaz, çalıştığı birimden bihaberdir. Silah zoruyla iş yapıyormuş havasındadır. Sağlam bir dayak yese kendisine gelir aslında.

Aklıma gelen tipler bunlar, eklemek istediklerin varsa yorum yaz, yardır.

CEVAPLA

İnsan mısın? *