Absürt Kısa Masallar

10
5138
  1. Uzak ülkede güzeller güzeli bir prenses yaşarmış.Hasta olmuş günün birinde.Babası Padişah demiş ki “Kim ki kızımı iyileştirir,onunla evlenir” Ülkenin en iyi hekimleri gelmiş, ama iyileştirememişler prensesi.En sonunda başka bir uzak ülkeden yakışıklı-fakir-iyi kalpli bir genç gelmiş prensesi iyileştirmek için.O da iyileştirememiş,prenses ölmüş.Fakir oğlan da kertmesiyle evlenmiş.
  2. Günün birinde bolluk-refah içinde olan bir ülkede kıtlık baş göstermiş.Dereler akmaz, kuşlar ötmez, ekinler bitmez olmuş.Halk açlıktan kırılmaya başlamış.Padişah çok üzülmüş.“Kim ki ülkemi bu lanetten kurtarır, kızımla evlenir” demiş. Kimse ülkeyi kurtarmak için gelmemiş.Ülke yıkılmış.Sonradan yapılan tarihi kazılarda öğrenilmiş ki, padişahın 2 oğlu varmış sadece..
  3. Bir zamanlar ülkenin birinde padişah çok sıkıntıya düşmüş,çünkü varisi yokmuş, erkek çocuğu olmuyormuş. “Kim ki erkek çocuğum olması için bir iksir verir,hazinelerimden istediğini alsın” demiş. Büyücüler-hekimler-şifacılar ülkeye akın etmiş.Sonunda bir şifacı sayesinde Padişahın erkek evladı olmuş.Ülkede şenlikler başlamış.Padişah “artık ölsem de gam yemem” demiş.Ülke teamüllerine göre padişahın oğlu 20 yaşında tahta çıkacakmış.18 yaşındayken çocuk ; “ben kendimi kadın gibi hissediyorum” demiş.Cinsiyet değiştirmiş,çocuk Hollanda’ya sığınmış,ülke yıkılmış, padişah gam yemiş..
  4. Birbirlerini efsanevi senen 2 genç varmış Melahat’la Selim diye..Aşkları dillere destanmış, ayrı da kalsalar aşkları hiç sönmemiş.Herkes imrenirmiş onlara.Günün birinde Melahat Selim’i aldatmış.Herkes çok şaşırmış,inanamamışlar.Selim demiş ki “olur öyle”. Sonradan öğrenilmiş ki Selim zaten evliymiş 2 de çocuğu varmış. Selim “magazin beraberliğiydi bizimkisi” demiş. Herkes mutlu olmuş,reytingler tavan yapmış.
  5. Padişah bir gün demiş ki ; “Ülkemi bundan sonra tek başıma yönetmek istemiyorum, daha değişik bir yönetim şekli belirlemeliyiz, ülkede fikri olan kim varsa buyursun gelsin” Ülkedeki aydınlar,yönetimden sıkılanlar,yani bir fikri olan herkes toplanmış bir odaya.Padişah odayı ateşe verdirmiş,sonra güzel bir uyku çekmiş.
  6. Çok zengin ama mutsuz bir adam varmış.Çevresinde dost gözüken ama serveti için arkadaşlık yürüten yüzlerce dalkavuk varmış.Adamın aradığı gerçek bir dostlukmuş.Bir gün sokakta gezerken cılız bir köpeğe rastlamış,köpeğe yaklaşmış kucağına almış, sonra hızla yere çarpmış hayvanı. Meğer adam puştun tekiymiş, çevesindekiler de adamın hak ettikleriymiş,adam mutsuz olarak ölmüş.Mirasçısı olmadığından,miras devlete geçmiş,o mirasla da devlet yurdun dört bir köşesine köpek barınakları yapmış.Adamın kemikleri sızlamış, sızlayan kemikleri köpekler bulmuş-yalamış.

10 YORUMLAR

  1. oooo bi de dilbilimci geldi artık bizim yavaş yavaş veda etme zamnımız geldi filolog arkadaşımız çok da iyimser yerimize ikame edebilir hoş geldin filolog arkadaşım:)))

CEVAPLA

İnsan mısın? *