Özlü gibi Sözler

0
354
  1. Eğer bir milleti-devleti yok etmek isterseniz,onlara inek hediye edin, pek çok inek hediye edin dostlar.Süt sağsınlar,tereyağı yapsınlar.Ekmeğe sürüşlerini izleyin tereyağını ve damar sertliğinden ölmelerini.Eğer bu dediğim olmazsa ben de adam değilim. (Kral 12. Götenmorgen)
  2. Şüphesiz ki savaşlarda siviller ölür.Peki hayvanlar da ölmez mi? Ölür tabi.O zaman savaşlarda hayvanlara ateş edilmemeli.Hayvan ölürse otlar çoğalır,ot çoğalırsa çekirge yapar o hacı.Olmaz öyle,adam gibi savaşın. (Alman Şansölyesi 7. Rıfkı Heinsoln)
  3. Ben bir savaş gördüm,olamaz böyle bir şey.Ben bir savaş gördüm muntazamdı.Savaş iyi bir şey, yağ stokladık aile olarak, deli para kırdık.O zaman savaş iyi bir şey derim,dedim. (Liverpool Liman Müdürü Jack Gangsta)
  4. Ülke kolay kurulmaz beyler! Emek ister,özveri ister,fedakarlık ister,devamlılık ister,ister de ister..Ama biz 1 günde kurduk, ülkemizin yeni paralarını da bastırmaya başladık ancak matbaa yoğun, düğün davetiyeleri basılıyormuş.Demek ki neymiş Haziran-Temmuz-Ağustos düğün dönemlerinde kurmayacaksın,tek öğüdüm budur (Kenya Kabile Şefi Moheyto YILMAZ)
  5. Biliyorum ölümüm yakındır Ey Halkım! Ama kurduğum bu ülke var ya,baya bi gider diyorum.Hazineyi fulledim, bi 50-60 sene atar sizi.Ama ölümüm yakın, hass, ölümüm yakın lan..Son kalan senelerimde hazineden yiycem baya, karar değiştirdim, ben öldükten sonra koyyım …. Öhö öhö.. Ne diyordum, bu ülke, bu ülke baya gider,tabi.. (Venezuella Kurucu Başkanı Vene Züleyha)
  6. Ülkemizin uluslararası tanıtımı için spor pek ehemmiyetlidir.O yüzden bırakalım çocuklarımız koşsun, bırakalım terlesinler, taşa takılsınlar düşsünler.Kirlenmek Güzeldir (Joseph OMMO)

    CEVAPLA

    İnsan mısın? *