Acayip Karışık Birşey Oldu Lan Bu

2
465

Tespih dizer gibi tespit dizdiğin ömürde, farkında ol kesafetinin. Kütlene sahip çık, hacmine böl yalanlarına çarp. Ne çıktı? Aşağıdaki seçeneklerde yok mu bulduğun sonuç? Demek sınırlamıyacaksın kendini seçeneklerle ; aşağıda da olsa, yukarıda da, sağda da solda da.

Seçenek ne? Sanki tercih hakkın varmış gibi bir izlenim oluştu di mi kafanda? Cıkk, hayır aga’m. Sana seçenek sunanın tercihleri arasından bir tercih yapıyorsun. Yani belirlenmiş seçenekler arasından birini seçiyorsun. Aslında seçtiriliyorsun.

+Dondurman neli olsun?

-Çikolatalı

+Vanilya ya da çilek var

-O zaman çilekli.

+İyi seçim.

-İyi seçtim di mi?

+İyi seçtin aferim.

-Siktir git.

Çapsız sorulara cevap vermeme hakkını saklı tut.Çok derinlerde saklama, elini atınca bulabileceğin bir yerde olsun. Çakmak gibi. Kot pantalonunun göt cebinde çakmak saklar gibi sakla.

Seçimlerde %0,001 oy almış parti başkanı gibi ol. Hiç değilse sonucun ne olacağını önceden bilmenin güveniyle yaşa, bildiğin yolda yaşa.

Karate kursuna yeni yazılmış, tek beyaz kuşak sahibi olmanın tedirginliğini anlamaya çalış.

6 ayda bir halısaha maçı yapan orta yaş üstü amcaların maç sonrası hamlığını kestirmeye çabala.Kestirdin mi? Hahh, şimdi düşünmekle bir benzerlik kur.Kurdun mu? Pek güzel, 6 ay boyunca hep gülüp-eğleniyorsan bi gariplik olmalı, muhtemelen endorfin bezlerin yağ damlatıyordur, sanayiye görün,yıllık bakım..

Bir iş mülakatı düşün, başvuran 100 kişi, işe alınacak tek kişi. Köpek gibi dua eder miydin kalan 99’un başına bişi gelsin diye. Başvuranların arasında en niteliksizin sen olduğunu bilsen, eder miydin böyle bir dua? Allah’ım alayı cırcır olup defolup gitsinler şuradan diye? Ederdin di mi lan?

Garip abicim, pek garip, 2009 yılı çözümlü ahiret soruları çıksa alıcak durumda olan bir öğrenci potansiyeline sahibiz. Yeter ki çözümlü soru bankası ibaresi geçsin içinde.

Cips yerken boğulup ölen var lan. Miras olarak cipsten çıkan bedavayı çocuklarına bıraktığını düşün.Cips ulan bu,tek tek ye.Oha!

Yıl 2010 kepek sorunu hala mevcut, kimse yemesin beni kansere çare bulundu diye, ulan kepek bile hala sorun!

Son işsiz üniversite mezunu da bir iş bulana kadar, üniversiteler kapatılsın mı lan? Nası slogan? Seçim vaadi olur mu aga bundan?

2 YORUMLAR

  1. Yorum yapmaya da korktum bu yazıdan sonra bu kadar tutsakmıyım sorguladım sorgularım sorgulayacağım sanırım hepsi de doğru ya şimdi şıklarmı var
    doğru
    kesinlikle doğru
    fazla kaptırdım kendimi selametle :-)))

CEVAPLA

İnsan mısın? *