Tespit İnsanı Hayri Abi 2

2
516

1) + Bu açık oto pazarlarında en çok kimler kazanıyor biliyor musun Semih’çim? Nihat Abi, Semih’le bana 2 çay..Ne diyordum, hah kimler kazanıyor?

-Kim Hayri Abi, lüks araç sahipleri mi?

+ Yok, ne alakası var, seyyar köfteciler kazanıyorAraba satışı falan çok nadir, millet köfteye dadanıyor.Deli ciro yaptı adam.

2) Bizim ufaklığa pazar günü uçurtma uçurmaya gidelim mi dedim, baba pazar günü nette clan savaşımız olucak, söz verdim dedi. Bu işte bi puştluk var, tespit ettim ama adını koyamadım.

3) Aynı devlet dairesinde 15 senedir beraber çalışan memurlardaki bu aşırı samimi ortam beni geriyormuş, bunu farkettim dün. Ptt’den bir havale işim olacaktı, memur bayan benim işlemi hallederken yanındaki memura hararetli hararetli dün beraber katıldıkları kına gecesinden detaylar veriyordu. Bi ara, ben çıkıyım siz rahat takılın diyecektim ama havalemi yapmaz diye tırstım vallahi.

4) Herhangi bir sohbet esnasında neden okumadın diyince “babam okutmadı, fırsat yoktu, çalışmam gerekiyordu” diyenlerin babalarıyla sohbet ettiğimde ise  çoğunlukla “oku oku dedim ama eşşek anlamadaki laftan” yanıtlarını almam bir tesadüf olamaz sanırım değil mi Maviş? Maaavişş, bi konuşmadın ama be oğlum, 2 aydır bal katkılı yem bile aldım sana.

5)  Bu insan evladının, güneş gözlüğü takmadan evvel ve taktıktan sonraki hareketlerinde bir değişim tespit ettim Sulhi Dayı. Güneş gözlüğünü taktıktan sonra, nereye baktığının bilinememesinden mütevellit bir özgüven geliyor sanırım, yürüyüşü duruşu değişiyor adamın. Gözlüğü bir çıkarıyor, hoşgeldin özgüven fakiri Ahmet !

6) İddaa bayileri içerisinde bir aile ortamı tespit ettim. İçeri kanepe atılmış, büyük lcd ekran var, çay demleniyor, insanlar birbirlerine Kemal Abi, Kanka, kardeş diye hitap ediyor, herkes herkesi tanıyor, yatan kuponlara beraber üzülüp, tutan kuponlara beraber seviniyorlar.İçerideki sinerji dükkan önünden geçerken içine içine çekiyor adamı yeminnen.

2 YORUMLAR

CEVAPLA

İnsan mısın? *