Avrupa Birliği-Türkiye İmajı ve Sohbetler

9
560

Yazının başlığına bakınca,Siyaset Meydanı,Genç Bakış gibi bir program imajı çizdim farkındayım ama,bu yazıdaki konuklar,ünlü isimler değil,önemli isimler hiç değil,sıradan fani bünyeler..Size mi kalmış lan Avrupa Birliği ve Türkiye İmajı diyen varsa alt+F4’e basıp atgozlugu.com hudutlarını ivedilikle terkedebilir : )

Efenim kaldığım yerde,benim gibi Erasmus öğrencisi olan bir çok milletten insan var ve işin ilginç tarafı,Erasmus öğrencisi olup da Avrupa Birliği üyesi olmayan tek ülkenin vatandaşı benim..Hani bi eziklik duyduğum yok,Avrupa Birliğine Türkiye’nin üye olmasını da desteklemiyorum..

Arada bu arkadaşlarla Türkiye’nin Avrupa Birliğine girme ihtimali üzerine konuşuyoruz,onları aktarıcam..

Bu soruyu ilkin,Avusturyalı iki elemana sordum,cevapları kısa ve net oldu;Türkiye’nin Avrupa Birliğine girmesini istemiyoruz,eğer Türkiye Avrupa Birliğine girerse,sınır komşularımız,Irak,İran ve Suriye olucak ve biz bunu istemiyoruz..Kendine göre mantıklı bi açıklama..

Bu arada Avusturyalı arkadaş Avusturyadaki Türk nüfusundan dolayı yaşanan ilginç bi olay anlattı,komik bişi;

Önce şey dedi,”siz Türkler dilinize ve adetlerinize çok bağlısınız,şimdi iyi dinle”

Benim bi akrabamın Avusturyada  fabrikası var,yaklaşık 1000 işçisi var,işçilerin 850’si Türk.Türk işçilerin hiçbiri Almanca öğrenmeye yanaşmayınca,Benim akrabam,yani patron,Türkçe öğrendi..İlginç bir milletsiniz..

İlgincizdir vesselam : ))

Bi Alman elemanla konuştuk,o da direk şunu söyledi “70 milyon insansınız,şu an zaten Almanyada yeterince Türk var,serbest dolaşım hakkı kazanırsanız,eminim ki bizim insanlarımız işsiz kalıcak bu durumda..Diğer Alman elemanda “Alman ekonomisi Avrupa Birliğinin finansörüydü ama şimdi kötüye gidiyor,sonunda Türkiye’yi alıcaklar Avruğa Birliğine ama ucuz iş gücünden yararlanmak için alıcaklar”

Kaldığımız yerde 10 tane de Çinli var,Erasmus Programıyla gelmemişler,parayı basmışlar,burada okuyorlar 4 yıllık..Onlarla sohbet güzel oluyor,ortak bi tarihimiz var,benziyoruz birbirimize..Mesela onlar çay’a “çaa” diyorlar : )) baya benzer..

İpek yolundan bahsettik,bizim bi sultanın,çinli prensesle evlenmesinden konuştuk..Dumur olduğum bi mesele,kıza dedik ki (Adı Lisa Luu)

Biz:Çin seddi neden yapıldı biliyor musun?

Çinli Hatun:Tabi ki biliyorum..

Biz:Neden?

Çinli:Çünkü İmparator Hauu Lin (sallıyorum bu ismi,hatırlamıyorum) diğer Asi Çin Kavimlerinden topraklarını korumak istemiş ve tüm Çin’i birleştirmek istemişti..

Biz İçimizden: Naaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhh

Biz:Hayır,Türk Akınlarını durdurmak için yapılmıştır..

Bi de kız şunu sordu,tam dumur; “Siz Türkiyede hep beyaz kıyafetler mi giyiyorsunuz,Araplar gibi?” Hahh,al bi de burdan yak..Türkiye’nin imaja gel..

Şöyle bi durum var otelde..Her gün parti yapıyorlar,her gün..Parti denilen zavazingonun özü şu: “Haydi,önce içelim,sonra sevişelim”

Acayip içki tüketiyolar,yemeğe şarap katan görmüştüm ama bira katanı ilk kez burada gördüm..Ahlak anlayışını bizim ülkeyle kıyaslamıyorum bile..(Her ne kadar ülkemizde de yozlaşsada,buralarla kıyaslayınca bizim ülke cennet ırmaklarının kenarında piknik yapılan yer gibi kalır..)

Ben niye desteklemiyorum Türkiye’nin Avrupa Birliğine girmesini?Bize göre değil agacım,değil..TÜRK BİRLİĞİ istiyorum ben,TÜRK BİRLİĞİ..Soydaşlarımla birleşmek istiyorum ben,banane Avrupalıdan..Soydaşımın yarasını sarmak isterim,soydaşıma yardım etmek isterim,soydaşımla ortak olmak isterim..Asya insanı farklı be agacım..Çinlilere kendimizi yakın hissetme sebebimiz de bu olabilir..Çünkü onlar da aynı şeyi söyledi,biz aynıyız..Asya insanları birbirine çok benziyor dedi.. (Fiziki olarak değil sadece,davranışlar,mimikler,huylar..)

Bu arada Çinliler’de çok muhafazakar..Öyle artistik hareketlerini görmedim,içki-miçki de yok,helal süt emmiş çocuklar : )

Son olarak; Kısa 2000 göndersenize lan bana,çok özledim 😀

9 YORUMLAR

 1. Sevgili zenci arkadaşım, ülkemizi orada en güzel biçimde temsil edeceğinden kuşkumuz yok amaaaaaaa eşofmanla umarım dolaşmıyosundur.. kısa 2000den önce sana ergandan 12 taksitle [;)]alınmış bir çift pantolon göndersek daha iyi olur kanaatindeyim :))

  Allah yardımcın ola.

 2. türk imajı konusunda dıyecek pek bır sey yok…ne gerek var ki ınce detaylara gırmeye olay kısaca ^^MADEM TÜRKSÜN GÖSTERDE ÜRKSÜN^^ 😀

 3. selam gençlik, ben de katılıyorum AB siz Türkiye ye…ve ayrıca tam anlamıyla Türkü birliğinin kurulması taraftarıyım, uzak doğu bize uzak Allah a yakın olsun…(bu cümledeki anlatım bozukluğu daha önce işlenmişti sanırım). bu arada çinlileri de fazla korkutmayın lazım onlar bize. ileride Çin lider ülke olunca biz de onlardan yana olucaz 🙂

 4. ahtopatla kalsa iyi adamlar köpek yiyo,Agacım iyi derlemişsin,bayağı bisiy öğrendim şahsen bu yazından…demek otelde alem ha!ilginç…ve bi o kadar sasırtıcı…

 5. valla bende pek AB taraftarı değilim…
  AB’ye girersek bize neler girer kimbilir.
  Neler neler değişir. Ota boka karışırlar

  neyse aslında asya birliği gibi bişeye katılsak olur yani
  asyalıları genelde severim ama “denizden babam çıksa yerim” yaklaşımıyla dolaştıklarından tiskiniyorum aga.

  ahtapot yenir mi? 😀

CEVAPLA

İnsan mısın? *