Bağdat Ağlıyor,halan ağlıyor

2
414

Zulme razı olan zulmetmiş gibidir sözüyle başlıyorum..2003 te girdi Amerika Irak’a kendine göre haklı sebepleriyle,ve dünya seyretti,BM seyretti,hem de herkes ellerine patlaşmış mısırlarını alarak seyretti,ucuz bir holywood senaryosu izler gibi..Amerikan Hummer cipleri ilerlerken video konferanslarla bağlantılar yapıldı dünyaya,elime bulaşan mısırın yağıyla tuttum kumandayı,bi başka kanala baktım,başka haber var mı diye,sonra gene döndüm savaşa..

Sonra Irak alev aldı,her gün aynı haberler geldi,Bugün Bağdattaki patlamada 34 kişi öldü..Farkında mısınız bu haberleri o kadar kanıksadık ki bunları izlerken bir yandan cigaramı tüttürebiliyorum,tüylerim diken diken olamıyor?Peki bunun sebebi,bir şey yapamayacağımı bilmem mi yoksa başka bir şey mi?İnsanlığımızı mı yitiriyoruz..Can yahu bu can..Can gidiyor,dünya mirası tarihi eserler yağmalanıyor,ilmin merkezi Bağdat alev alıyor söndüren yok,körükle gidenler gani..

Sırf bu Amerikanın cani tutumundan dolayı Saddam Hüseyin asılırken içimde bi üzüntü oldu,mağdur durumda olanı savunma psikolojisinden mi kaynaklandı acaba?

Bize bu kadar yakın ama bize bu kadar uzak bir ülke bu Irak,sınırın bu yanında,rahatlık özgürlük var öte yanda can güvenliği sıfır..Amerika Call of Duty bilgisayar oyunu oynar gibi frag topluyor,canlar yitiyor..

Kanıksadık,kanıksadık,kanıksadık,zulme rıza göstermeyi kanıksadık,55 ekrandan patlamaları izlemeye alıştık,55 ekrandan 555 kere 5555 kişinin ölümünü izledik…

Ölüm hak biliyorum ama böyle bir ölüm hak mıdır?

2 YORUMLAR

  1. Alıştıra alıştıra yapıyor herşeyi sonra çıkıp “aaaa ıııı şey biz bi yanlışlık yaptık ama olsun.Hepimiz insanız eee ne demiş Orhan baba HATASIZ KUL OLMAZ HATAMLA SEV BENİ” diyorlar bizde şarkının ritmine uyup mevzuyu unutuyoruz..Neyse ne desek anlamsız çünkü ölen öldü ama kalan sağlar bizimdir bari onları kurtaralım….

  2. bu ABD (allahın belası devlet) her zaman böyle yapıyor. ilk önce filmlerinde hem kendisi haklıymış gibi çoğu şeyi önceden gösteriyor. sonrada filmlerde kullanılan şeyler gerçek olunca insanlar doğal olarak tepkisiz kalıyor filmmiş gibi geliyor.

CEVAPLA

İnsan mısın? *