Bir Saate Kaç Suç Sığar?

23
1271

İçimizdeki sahiplenme dürtüsünü,günlük yaşamda kontrol altına alabilen bir kaç olgu var; Kanun,din,ahlak,dışlanma korkusu vs..

Ama içlerinde,yaptırımı en kuvvetli olan,şüphesiz ki kanun.. Belki de,yaptırımı en kuvvetli olanın din olduğunu düşünen arkadaşlar olabilir,lakin,eminim hepimiz belli bir dinin mensubu olmamıza rağmen,sayısız kere kuralları çiğnemişiz,ancak yaptırımı diğer dünyada olduğu için,pek tınmamışızdır..

Günün birinde,Bir ülkenin  yasama organı olan Meclis’in bir karar aldığını ve bu kararın şuna benzer birşey olduğunu düşünelim;

Ihımm,ıhımm,ses kontrol,ses 1-2 1-2,Saygıdeğer vatandaşlarımız..Bizim mecliste canımız sıkıldı az-biraz,ulan napalım,napalım,bir kanun çıkaralım,şenlensin ülke falan dedik..Şimdi tam olarak şöyle bişey olucak..Hişştt vatandaş sen dinliyon mu lan?E kapatın şu cep telefonlarını,konsantrasyonumun ırzına geçtiniz,kanun duyuruyorum lan burda,boru mu?Bak sessiz sedasız sokarım yürürlüğe,ot gibi kalırsınız,insan olun lan..Haa,ne diyorduk,bakın şimdi,bugün ayın kaçı?7 Haziran 2009,hah işte,10 Haziran 2009 saat 13:00’la 14:00 arası işlenen hiç bir suçun yaptırımı olmayacak..Ne yaptınız,yaptınız..Elini çabuk tutan malı götürür,hadi kaçtım ben..

Böyle bir duyuru yapılsa ülkede,ne yapardın?Aklından neler geçiyor?Hangi suçlar ayyuka çıkardı sence..

Yapacaklarım; Gözüme kestirdiğim bir kaç memur var,onların üstüne anzer balı döküp boz ayılara yalatırdım..

Fahiş fiyata yemek veren,şehirlerarası dinlenme tesisleri sahiplerini bir araya toplar,sordum sarı çiçeğe ilahisini söylettirir,pahalı yemek satmıyacaklarına dair tövbe edene kadar,kör cımbızla kaşlarını aldırtırdım..

Bagaj fişini ısrarla vermeyen muavinleri toplattırır,otobüsün bagaj bölümünde Edirne’den Kars’a 8 kez seyahat ettirirdim..

Zannımca bizim ülkemizde böyle bir şey olsa,en çok işlenecek suç,gelir adaletsizliği sebebiyle,hırsızlık olacaktır..

Belki tecavüzün de çok artacağını düşünen olabilir ama,millet aç..Karınlarını doyurmaya çalışacakları için,uçkur çözeceklerini pek sanmıyorum..

Şimdi soruyorum,sen hangi suçları işlerdin?

23 YORUMLAR

 1. oldurmeye merakli bir halk oldugumuzdan tore cinayetleri , kadina siddet, cocuk taciz ve hatta cocuklara tecavuz edenleri af ediyor yada olan olaylar karsinda gozumuzu kapatiyor, gormuyor ve duymuyoruz… haaaassaaa efendim konusmak mi… iste o zaman olum sirasi sana geliyor… biz ulkenin cikak insanlari olarak kavgaya yikmaya dovmeye cok merakliyiz. eleman yol vermedimi haydaaaa toplanin beyler herifi dovecez… cocuk yolda dalmis sana bakarak geliyor…vay anasini en buyuk kabahat …seni anan kasla dogurdu degilmi hele hele gozunun ustunde …. abbasi kafaya geciriverirler hemen)))
  bence en cok suc cinayet ve russvette artacaktir…

 2. çok vahim bir cümle düşüklüğü yapmışım =) özne var nesne var yüklem yok!!
  düzeltiyorum: bi de insanoğlu yok hukuk sistemimiz böyle kötü yok şöyle kötü der!! =)

 3. bi de insanlar yok hukuk sitemimiz böyle kötü yok şöyle kötü. yok efendim hukuk mu var sanki falan fıstık!! insan evladı… şu yorumlara bak! asgari düzeyde bir hukukun varlığı bile olası vahşetin önüne geçebiliyo! olmasaymış ne olurdu baksana!

 4. Dünya yaşanmaz bi yer mi ne yok psikoloji filan kalmadı bende nerden okudum bu yorumları herkes ne meraklı asmaya kesmeye sabun yapmaya hiç mi humanist yok arkadaşlar içinizde öldü mü toptan insancıl yanlarınız
  Hayattan ilk kez bu kadar soğudum valla…

 5. önce mezarlıkları ucuza kapatır sonramillete el altından silah satardım…bu kadar piskopat birbirini vururken ben bi yerde kendimi garantiye alır sonrada sağ kalanlara 5-10 misline mezarları dayardım 😀

 6. “Devletin görevi sağlıklı nesiller yetiştirmektir. Görülür şekilde hasta olanların ve salgın hastalık taşıyanların çoğalmasının uygun olmadığı ilan edilmelidir”

  Kakojen ve suça yatkın kişileri sabun yapardım..

 7. Şimdi 1 saatlik bir vaktimiz var. Ben 1 haftalığına piyasadan 100 Bin TL borç toplarsam en asgari; 100 Bin Lira’nın 10 Bin’i nakliyede kullanacağım insan ve nakliye aracı gücüne giderse, 90 Bin Lira’lık olmak suretiyle muhtelif kârı yüksek(!) malları 1 saat içinde sokarım. Zaten böyle bir durumdan haberdar olursam öncesinden orayı malların hazır edilmesi için bilgilendiririm. 90 Bin Lira’lık malı da sattıktan sonra paramı en kötü, en boktan ihtimalle 3 misline çıkarmazsam adım kürdo olmasın zaten. Okşan filan desinler.

 8. 1 saat içinde sanırım herkes ölmüş olur… gelen giden öldürürüm keserim asarım diyor …yeryüzünü haniballar kuşatmış…bence herkes bi saat içinde kendine faturayı kesse tamamdır …kalibre tebrik ederim yazılarını takip ediyorum güzel ilginç konulara değiniyorsun…

 9. fox;son yorumum bu olucaktı bu konuda,sen yazmışsın düşündüğümü.sanırım ben de aynı şeyi yapardım,babanemin kocaman bi sandığı var(kötü günler için) :))

 10. Hayvanlara her türlü eziyet edenlere aynı şekilde eziyet etmek isterdim. Bir de kadınlara eziyet eden (tecavüz, namus cinayeti, dayak, taciz vs) erkek nüfusunun miklerini kesmek olabilir. Kalsın öyle ibneler.

 11. vaybe,öldürmeye ne kadar da meraklımışız biz,şaşırdım yau..3.sayfa haberleri yüzünden de dış dünyadan tırsmaya başladım bu aralar.bi saat içinde öldürür,ceza da almazsın eyvallah da,ondan sonrası.bi insanı öldürmek,öldürebilmek,gerçekten bunu yapabilmek!bunun ironi olduğunun farkındayım,sakın çok ciddiye almışsın be diye eleştirmesin kimse.ölüm korkum var bu aralar,ondan ciddiye aldım:)) sözüm meclisten dışarı, toplum olarak çıldırmış durumdayız,bakalım nereye kadar..ben şey yapardım herhalde..kpss sonuçlarıyla oynardım,en kıral mesleği kapardım ki vatana millete faydamız olsun,uzun vadeli getirisi var hem :)) aslında dediğin gibi emrah,en çok hırsızlık olayı yaşanır bu zaman diliminde,doğru tespit..offf,o saatten sonra çıkacak bilançoyu düşünmek bile istemiyorum,en iyisi dışarı çıkmamak :))saygılar…

 12. O kanunu çıkartanı öldürmek ironik olurdu 🙂
  Ayrıca Akbank’ı bombalardım,DTP binasına monotof kokteyili atardım bide okul müdüremin kafasına silah dayayıp e-okul şifresini alır şu 2 olan geometrimi 5 yapardım 😀

 13. bir silah ve yüzlerce mermi alarak suç işleyenleri vururdum..en son saniye de kendime sıkardım…çünkü bu adamlar fırsat varken bunları yapıyorsa ilerde ellerine daha büyük fırsat geçtiğinde çok daha büyük suçlar işleyebilirler 😉

CEVAPLA

İnsan mısın? *