En Kahraman Kameraman Cihan!

1
923

Haber Ajansı muhabiri Cihan, Pendik’te bir habere giderken denizde bir hareketlenme görüyor. “paranın ucu göründü!” deyip çekime başlıyor!
4 genç serinlemek için denize girmiş. 3-4 metre açıldıktan ve derinlik 1.5-2 metreye ulaştıktan sonra gençlerden biri suya gömülüyor. Diğer 3 genç çat-pat yüzme biliyorlar ama kafalarını daha önce hiç suyun altına sokmamışlar. Dalma nedir bilmiyor ve “arkadaşımız boğuluyor, yardım eden yok mu!? Diye bağırarak imdat dileniyorlar!
Kahraman Kameraman Cihan iyi bir dalıcı ama istifini bozmuyor. O önce gazeteci ve görevini yapması, ekmeğini kazanması gerekiyor.
Gözünü vizöre dayayıp debelenen gençleri çekmeye devam ediyor.
Aradan 4-5 dakika geçiyor ama denize atlayan, kurtarma girişiminde bulunan bir Allahın kulu yok. Ana.. Böyle giderse bu çekim pek para etmeyecek. Birileri atlayıp kurtarmaya çalışsın ki haber renklensin, değeri artsın.
Bu arada suyun dibindeki genç ölmeye devam ediyor.
Derken kameraman’ın aklına iyi bir fikir geliyor!
Kamerasını bir kenara bırakıp soyunmaya başlıyor.
Üstünde ne varsa katlayıp katlayıp bir kenara, düzgünce koyuyor.
Daha sonra çevrede kamerasını kullanabilecek yetenekli bir vatandaş arıyor.
Uygun vatandaşı bulduktan sonra kısa bir brifingle kamerasını tanıtıyor. Kamerasına uygun açıyla yerleştirip taze kameramana sürekli kendisini izlemesini, çekmesini söylüyor.
Sonunda, kilolarca su yutmuş, ölümün kıyısındaki çocuğu 1.5 m.den çıkarıyor.
Adam kahraman ilan edildi iyi mi?

1 YORUM

  1. Bir icra konusu dolayısı ile sitenizi ziyaret ettim.Verdiğiniz bilgiler işime yarayacak. Teşekkür ederim.Değerli bir insan olduğunuz belli…Kütahya’dan selamlar…Bu arada, kameraman alkışı hak etmiş..!

CEVAPLA

İnsan mısın? *