Estonya Merhaba Laynn!

5
728

3,5 aylık oturum izni bekleme sürecinin sonunda gelebildim Estonya’ya..Yolculuk süreci enteresandı..Daha Atatürk Hava Limanına girerken,güvenlik cihazına yaklaşmadan evvel 2 polis durdurdu kimlik sordu.Bu normal bi olay gelebilir amma,yan taraftan çattır çattır herkes geçerken bi beni durdurması garip.Bunun sebebinin El-Kaide modeli saç-sakalımın bi etkisi olabilir tabi..

Riga’da aktarma yaptık,güvenlik kontrolünde bavulumdaki salçaya,fındığa,cevize,kuru üzüme bişey demeyip şampuana el koymaları beni benden aldı;

Şöyle bi diyalog geçti:

Leton Polisi:100 ml’yi geçen sıvı taşıyamazsınız

Ben:Ama şampuan bu

Leton:Cıkkk olmaz..

Ben:Ama hem de kepeğe karşı etkili,keratinli ve saçlarımı protein yapı taşlarıyla besliyo lan bu (baktım alttan almıyo leton polisi,lanlı-lunlu konuşmaya başladım tabi)

Sonuta gitti şampuan,uçaktaki diğer Türk’ün de parfümüne el koydular.Anladığım kadarıyla Leton’ların kozmetiğe alerjisi var..

Riga’da 50 dakkada Tallinn’e vardık.Hava alanında karşıladı bizi Erasmus görevlileri ve 2 Türk arkadaş. Kalacağımız yere geçtik,hava hafiften soğuktu..Otel güzel,otelde sadece bizim gibi öğrenciler kalıyor,kız-erkek karma.

Kibar insanları var Estonya’nın.Pis Turko demiyorlar,aksine Türk insanını seviyorlar,Türk olduğunuzu söylerseniz gülümsüyorlar..(yoksa başka bişiyi mi gülüyolar lan?)

Neyse..Gelelim herkesin merak ettiği konuya..Msn’de bana sorulan klasik soru “Emrah Eston Kızları çok güzelmiş,doğru mu Lan” ?

Evet doğru,hakkatten güzeller..Geldiğimden beri Sarı Saç ve mavi göz görüyorum,bayan-erkek hepsi aynı..

Yalnız şöyle pis bi durum var.Sokakta yürürken,kendimi yaratık gibi hissediyorum.Herkes bakıyor.Değişik geliyo adamlara.Kara kafa,kara kaş,kara ve kaba-sakal : ) ilginç geliyo heralde..

Şimdilik bu kadar,enteresan şeylere rastlarsam yazarım gene..Gerçi bu yazdıklarım da pek enteresan değil ama olsun 😀

5 YORUMLAR

  1. Aga ben sormadım. 🙂 Üzerimden atayım. Senin gözlerde maşallah durmamış. 🙂 Estonya çukulatası getir oralardan baba. 🙂

CEVAPLA

İnsan mısın? *