Hayattan İstifa Dilekçesi

14
815

Dünya Dertler Dermanı Mahkemesine

Davacı             : Dertleri Derya Olmuş Adam..

Davacı Vekili: Vekalet Edecek Kimse Bulunamadı

Davalı              : Dünya,Evren,Kainat vs. vs..

Dava Konusu: Dünya ile şiddetli geçimsizlik sebebiyle,ortak yürütülen yaşam birliğinin sonlandırılması talebi ve mümkünse acısız olanından..

OLAYLAR:

 1. Şahsım Adem’den olma,Havva’dan doğma Garip DERDİÇOK, kah orada kah şurada ikamet etmektiyim..Sabit bir gelirim yoktur,hatta gelirim yoktur,hep giderim vardır,hep benden gitmiştir giden,bana kimse gelmemiştir.Ama yalan söylemiş olmıyım,PAMUK var bi tek Sayın Hakim,PAMUK benim kedim,gel kızım derim,o gelir bir tek karşılıksız..
 2. 34 yaşındayım,davalı Dünya ile tanışıklığımız ve hukukumuz 34 sene öncesine dayanır..Bu 34 sene içerisinde davalıdan zerre iyilik görmediğim gibi,beni dövmüş,tokatların en büyüklerini atmış,bir özür dahi dilememiş,sayısız hakaretlerde bulunarak,bana kendisini çekilmez hale getirmiştir..Çekemiyorum artık bu Dünya’yı Hakim Bey..
 3. Davalı Dünya ile aramızda şiddetli geçimsizlik bulunmaktadır..Hayat birlikteliğini temelinden sarsacak olaylar yaşatmıştır şahsıma..En önemlisi ise Davalı Dünya ile “Dünya Görüşlerimiz” uyuşmamaktadır..Biz farklı “Dünyaların” canlılarıymışız Sayın Hakimim..
 4. Bir hayat birlikteliği güvene dayanmalıdır..Ancak davalı Dünya’ya ne zaman elimi versem,kolumu kaptırmışımdır..Ne zaman arkamı dönsem,sayısız ayak oyunlarıyla,zaten yere sağlam basmayan ayaklarımı,bir de davalı kaydırmıştır.
 5. Bardağı taşıran son damla ise davalı Dünya’nın,kendisine karşı çok iyi davranmama,her türlü iyi niyeti göstermeme rağmen,beni hiç bir zaman iyi insanlarla buluşturmaması,kastı varmış gibi,üzerime sürekli kendi adamlarını yollamasıdır..

HUKUKİ SEBEPLER: İnsanlığın Ortak Ahlaki Özellikleri ve Vicdan Anayasası Madde 3-4-5-6 ve devam hükümleri..

DELİLLER: Orhan Gencebay-Batsın Bu Dünya Şarkısı,davalının bana attığı sayısız felek sillelerinin yüzümde bıraktığı izler ve Adli Tıp’tan alınmış “Artık Sittin Sene İş Göremez Raporu”..

TANIKLAR:

1-Pamuk

2-Yoksullar,düşkünler,garipler..

NETİCE ve TALEP:

Yukarıda,davalının şahsıma yapmış olduğu cefa ve halan kendisinin sürmekte olduğu sefayı kısaca anlatmış olup,davalı Dünya ile yollarımızın ayrılmasını,Ben bu Dünya’dan gittikten sonra,kedim PAMUK’un günlük iaşesinin davalı tarafından karşılanmasını,şahsımın bu Dünya’da eziyet çekmiş herkese ibret vesikası olmasını,yargılama masraflarının davalı tarafa yükletilmesini şahsım adına saygılarımla arz ve talep ederim..

14 YORUMLAR

 1. Davanın Kısmen Kabulü ile,
  1- Davacı kedisi PAMUK’un günlük iaşesinin davalı tarafından karşılanmasına,
  2- Davacının bu Dünya’da eziyet çekmiş herkese ibret vesikası olmasına,
  3- Davacının fazlaya ilişkin taleplerinin REDDİNE,

  Davacı ve davalının yüzüne karşı kesin olmak üzere karar verildi.

  (=

 2. çok güldüm =) bu hayatın sillesini yemiş insan psikolojisinde gülünecek ne var diyebilirsin ama beni en çok güldüren yazılar top listte ilk 3e alırım bunu. harika bi kurgu olmuş.

 3. vaavvvv,bu sayfada krallar, prensler gırla…buram buram burjuva sınıfı kokuyo..biz mi?biz köylü ve de işçi sınıfındanız.krallar da her zaman iyi değildir.bi de İskoçyanın Son Kral’ı vardı,güzel film.(İdi Amin iyi kral mıydı yoksa kötü mü,hala düşünmekteyim)bi de bunu neden yazdığımı…

 4. Gönlümün içindekini sorarsan benim içimde süper bir kral ve iki mükemmel prens var eee asıl ayrıntı kraliçe tabi ve son olarak da prenses o da ben oluyorum tabi…

 5. Evet ben biraz iyimserim bu arada kral bir babam yok ve deniz ortasında olan bi kız kulemde yok yani ben toplumdan soyutlanmış değilim elbette çevremi gözlemliyorum ama galiba haklısın ben olayları kendi eksenimde döndürüyorum galiba ne bileyim ben ruh halime göre eylemlerime yön veririm.Galiba ben hayatı fazla ciddiye alıyorum bu arada saygısızlık yapmamış olmama sevindim herkese güzel bir hayat diliyorum…

 6. nesine kızıyım “iyimser” : )

  Karamsar değilim,adı üstünde,kurgu bu..

  Birşeyi kurgulamak için,o psikolojiyi yaşamak gerekmez ki.
  Ya da sen fazla iyimsersin,çık bir dolaş,çok görürsün böyle insanlar.Yaşama hakkımı sonuna kadar mı kullanmalıyım Tanrı’m diyen..

 7. Galiba seni kızdırdım site senin olduğuna göre alıntı da yapmadığına göre yazıyı bizzat senin yazdığını biliyorum beni şok eden genç bir insan niye bu psikolojide niye bu karamsarlıkta dedim ya ben bu duruma şok oldum yoksa haddimimi aştımda haberim mi yok?????????

 8. Ya buradaki olay değilde beni asıl bu olayı kurgulayan kişi şok etti . Bu nasıl bir hal ve şarrta kurgulandı nasıl bir psikoloji bu ya.Biraz kabalık ediyorum ama HAYAT BU KADAR ÇEKİLMEZ Mİ HİÇ GÜZELLİK YOK MU BU HAYATTA????????

 9. İnsanlar hayata dair tüm olumsuzlukları bir şeye dayandırırlar. Hayata dair suçlama ise olayı farklı bir boyuta çekmiş.
  Bence pamuk suçludur, adamı kendisine bağlamış ve insanlarla bağını koparmıştır. Halbuki tırmalasa adam doktora gidecek, belki veterinerle bir dostluk içinde olacakdır 🙂

CEVAPLA

İnsan mısın? *