İlintisiz Konular Aklıma Takılanlar 11

1
422
  1. Neden kepçe,dişlek,büyük burunlu,ince dudaklı insan var da,kepçe aslan,dişlek orangutan,bücür zürafa yok?
  2. İki kişinin paylaştığı sır olmuyorsa,sadece tek kişinin bilmesi gerekiyorsa,tek kişinin bildiğini diğerleri bilemeyeceğine göre,bilinemeyen şeyin sır olup olmadığı nasıl bilinecek?O zaman sır olan bilinemeyen değil de,diğerlerinin o bilinemeyen şeyi aslında bilip-bilmedikleri değil mi?
  3. “Selam” arapça, “selamın aleyküm” arapça, “merhaba” arapça (rahat olun anlamına geliyor) aga biz Türkler nasıl selamlaşıyorduk peki araplarla karşılaşmadan evvel? Moruk çak bi beşlik mi diyorduk,konuşmadan kaş-gözle mi selamlaşıyorduk?
  4. Sevdiği şarkı Tv’deki Top-10 listesinde üst sıralara çıksın diye uğraşanların amacı nedir?Mesela Sms’le oy verdiği şarkı 1. olunca, anasını-babasını-arkadaşını arıyıp “şu kanalı aç hemen,bak bi şarkı çalıyo,hah işte onu bizim apartman toplaşıp birinci yaptık” diye gururlanan,böbürlenen ya da mutlu olanlar mı var?E aç müzik çalardan istediğin zaman senin 1. şarkın olsun aga..
  5. Her kağıt mendile “Selpak” her plastik pencereye “pimapen” denilmesinden sonra her mp3 çalara da “Ay-Pot” denilmesi yurtta çeşitli etkinliklerle kutlandı.Markanın,ürünün önüne geçmesi hangi koşullara bağlı acep? Zaman-kalite-yaygınlık?
  6. Eski Türk filmlerindeki “babacan hakim” ve “gaddar savcı” tiplemesini kim kurguladıysa takdire şayan.100’lerce film aynı kurgu üzerinden döndü,izleyenler de sandı ki “savcılar” mahkum ettirdiği adam başına prim alıyorlar.
  7. Ebeveynlerin çocuklarıyla herhangi bir anlaşmazlıkları esnasında ; “Anne-baba olduğunda beni anlıycaksın” demelerinde ki mantık nedir?Problem şimdiki zamana ait,çocuğun anne-baba olması kafadan bi 10-20 sene sonra.E 10-20 sene sonra bi çocuğun anne-babasını anlayabilmesi çocuğa o an ne gibi bir fayda sağlayabilir?

1 YORUM

CEVAPLA

İnsan mısın? *