İnternet Aleminin Yarattığı Tipler

5
613

Feyizbuh (Facebook) Yonjaaa,Hi5,Netlog vesaire..Uzar gider..

Kısacası arkadaşlık siteleri..Normal hayatta kurduğumuz arkadaşlık ilişkileri yetmez,bi de sanal alemde dibine vuralım diye açılmış,tabi ki ticari amaçlı siteler..Yoksa  Facebook’un bi tarafında değil “millet ilkokul arkadaşını bulsun,hadi vesile olalım,sevaptır beee” falan..

Facebook’a bi kaç amaç için girersin..

1-Merak: Merak edersin,her yerde Feyizbuh muhabbetleri döner,yenik düşersin merakına,“Lan ne ki bu,kimsenin dilinden düşmüyo,acaip bişi olsa gerek” dersin,girersin..

2-Manyaklık: Bir gece ansızın terler içinde şöyle uyanırsın; “Bulmalıyım,onları bulmalıyım,evet bulmalıyım,tüm ilk okul arkadaşlarımı bulucaaaaaam” ardından Feyizbuha girilir,tek tek eski arkadaşlar eklenir..Sanılır ki eski muhabbetler yapılabilecek..Ama kimisi Emo olmuştur,kimi İpne,kimi Bi şirkette Üst Düzey Yönetici,yüzüne bakmaz : ) Kimi evlenip çoluk çocuk olayına girmiştir,sen hala mesaj atarsın “hişştt hacııı,tanıdın mı lan,simidini çaldıydım hani” iyide ne cevap bekliyosun? Amaaan iyi be helal ettim,bulaşma bana derse napıcan?

3-Sevgili Olayı: Gerçek hayatta bir sevgilin olmamıştır..Özlemini çekersin..En karizma,uzaklara bakış atarkene çekilmiş fotoları koyarsın..İddialı şeyler yazarsın profile “Ben sevdim mi adam gibi severim” ya da hatun kişiler şöyle yazar; “Chok Yoghunum,arkhadashlıkk gndrmeyin yhaaa,sıktınızzz amaaa”

Erkekler tip olarak bir kaç türe ayrılır;

a) Maço Tipler: Kirli sakallı bi halde,bi elde nargile diğer el muhtemelen bi kızın omzundadır,bağır açık,sol koldaki bilmem kaç paralık saat objektifin gözüne sokulur..

b)Tikky Tipler: Üstten aşağı saymaya başlasan 4-5 marka çıkar üstündeki giysilerden,antik-kuntik bi saç tipiyle süslenir profil,kız arkadaşları bi sürüdür,İstanbul’un en havalı mekanlarında çekilir fotolar..

c)Doğal Tipler:Foto çekerken bi kasma olayına girmezler,olduğu gibi çekilir.Ama doğallık olayını abartıp,boxerla çekinen mi ararsın,pisuvara işerken mi çekilen ararsın,hepsi mevcuttur..

d)İşkolik Tipler:Özellikle üniformalarıyla foto çekilmeye bayılırlar.İş yerinden bir kaç foto koyulur.“Çok meşgulum ulan,gıçıma takmam sizi” mesajı verilmek istenir.

Bayanların Türleri;

a)Şirinler Kabilesi: Foto çekilirken olabildiğince şirin gözükmek için,bi peluş tavşana,ayıya ya da bulabildikleri her hangi bir şeye sarılırlar,masum masum bakarlar,bunların boyu nedense hiç 1,65’i geçmez.Madem boyum kısa,işi şirinliğe vurayım bari denir..

b)Taş Hatunlar Kabilesi: Fotoğraflarındaki verilen mesaj hep şudur; “Ulan dünyada kalan son erkek olsan ben senin suratına mıçmam” Fiziki güzelliklerine güvenip her tür pozu vermekten kaçınmazlar.Zeka seviyeleri genelde güzellikleriyle ters orantılıdır..

c)Ayna Kabilesi: Bunlar çok özel bir türdür,sadece Türkiye’nin büyük şehirlerinde ısı-nem-para-salaklık gibi değişken faktörlere göre yetişirler..

Fotoğraflar mutlaka ama mutlaka Aynaya bakılıp çekinmelidir.Bunlar foto çekilirken ya 45 derecelik açıyla boynu eğip çekilirler ya da kolu yukarı uzatıp tepeden kendilerini çekerler.Amaçları halan anlaşılamamış olup İsviçreli Bilim Adamlarını hayrete düşürmüşlerdir..

Lan Az kendiniz olun,kendiniz!

5 YORUMLAR

 1. haberlerde gördüğümüz üzere eşşek kadar adamlar bile küçücük kızlara cinsel tacizde bulunuyor…İmternet aleminde de bütün abazanlıklarıyla her türlü ortamda kız NİKLERİNE asılan tipler mevcut. hayır sen nerden biliyorsun o insanın dünyanın diğer ucunda olmadığını 🙂

 2. Aga şu facebooka girme olayının 2.sine koptum… :)) İnternet alemi tipleri değilde bunlar arkadaşlık dostluk site tipleri olsa daha mı iyi olurdu. (Eleştririm kralını tanımam modu. 🙂 ) Zira neden dersen benim gibi tipler internete havada karada suda banyoda girmeyi seven tiplerdir. 🙂 Ancak…
  şu facebook olayına oldum olası gıcıgımdır. Bir arkadaş vakti zamanında henüz memleketimizde duyulmadığı zamanlar bana gondermiş gel hayvan sende katıl demiş,alkollü bünyeyle katılmazsam adiyim denilerek katılınmış hemen ardından da popuuler olunca kacılacak yer aramış bir insanım. Namussuz kapanmıyorda. 🙂 Sonunda yolda gorsem tanımayacağım tiplerle arkadas olmus oldum. “Baba beni hatırladın mı” “yoo lazım mıydı” “yahu nasıl hatırlamazsın ben bilmem kimim” “kral mısın olm niye hatırlayayım” “işte şeyim ben…” “yahu hatırlamak istemiyorum uza” tarzında muhabbetlere girişmiş en sonunda lanet olsun tanıdım diyerek listeyi 200e kadar çıkarmışım.
  işin en ilgincide su sorudur” baba nereleydeydin” bu soruya iki yanıt hazırladım. 1.cehennemin dibinde 2.si ise essegin arka tarafındaydım şeklinde…
  facebook2un tiplerini saymakla bitmez. seci diye bir aratıyorsun akıllara zarar tipler cıkıyor meydana. ama uzaktan yakından ne sexilikle ne de secle alakası olmayan…yuh diyorsun… bir de profili acma gibi bir ozellik var ki genelde kapalı da olsa millette,bir kısmı acık oluyor. bazen gezerken bakıyorum. hatun kişi aynalı tiplerden oluyor genelde,arrık amacı neyse,onune geleni eklemiş,ancak o onune gelen zerre kadar tanımıyor,ve aynen bir foto altı yazılar su sekilde…
  -sen ne tatlı seysin msnim……
  -ohşşşş süpersin msnim….
  -jarikasın devam et msnim…
  -secilikte son nokta msnim..
  yuh yuh yuh…hatta oha…bu milletin adam olamayacagına bir kez daha karar veriyorsun bunları gorunce…hic abartısız yazdım bir şey daha geldi ki aklıma dumur oldugum bir şeydi…
  -yavrum bu ne guzellik…msne eklede sanal sex yapalım…msnim…
  oha oha oha…bu nedir yahu..net cıktı sex bile bozuldu. sanal sex…yok deve…merak ettiğim bir kac nokta vardır. makinenin neresine…… anladınız artık gerisini…:)

  hi5,yonja vakti zamanında yine alkollü bünyeyle gazagelerek uye oldugum ardından kactıgım sitelerdir. ama su face book denen tam bir illet. kardesim iptal edemiyorsun sadece beklemeye alabiliyorsun. yani adamlar diyor ki…nasıl olsa geleceksin…keneden beter bir şey…

  son 2soz…birisi senden alıntı olacak galiba…
  1.sürcü lisan ve yazım hataları için sövebilirsin on koltukta oturan ayıya…
  2.sanal her türlü dalga icin msnim…. ehueuehaheuaha 🙂

 3. hah! isvicreli bilim adamı ne anlar foto cektirme psikolojisinden gitsin saat takınsıyla ilgilensinler ne bilim bankacılıgın insan psikolojisi üstündeki etsini aastırsınlar.. höhöhöhöhö

 4. hehehe ben işte lan “kolu yukardan uzatıp tepeden cekenler” şimdi amacımı söle ifade eiim ben sahsen yukardan daha bi havalı göründügüme inadım yıllarca=) bide benim resimlerde hep soldan bakıs vardır.. saga kafam egik cıkıorum yamuk mu lan benim kafam diye düşünmedim deil =S

CEVAPLA

İnsan mısın? *