Özlü Gibi Sözler 2

2
1135
  1. Aptallık ile dahilik arasında 2 fark vardır. Ya da 3 olmalı. Ama 4 değil, o kesin. Hatırlayamadım şimdi tam. ( Sergio Anthem Arjantinli Bilim Adamı)
  2. Dostlarım , köpeklerden öğrenmemiz gereken çok şey var insanlık adına.Mesela kıs-kıs, tu-tuthh falan diyorsun, sahibi olmasan da gaza geliyor, tutuyor-celalleniyor. İşte bu görev bilinci aşılanmalı bünyelerimize.. (Hanso Park – Eston Kayakçı)
  3. Para kazanmak zordur Kamil, emek ister, sabır ister. Mesela bak bana, pederin kirazlığı sattırıcam diye yüz türlü dalavere yaptım, kolay mı Kamil? Üç yılımı aldı.. (Aşağı Kahveden Nihat Abi)
  4. 36 yıldır bu gözlem evinde yıldızları gözlemliyorum. Bu 36 sene boyunca da bir Allah’ın kulu gelip de, Smith Abi dağ başında ne yer ne içer, derdi var mıdır demedi? 36 senedir yukarı bakmaktan boynumda kireçlenme var, hayır Bengay’ınız da mı yok şerefsizler? (Gök Bilimci Smith O’connor)
  5. Askeri alandaki başarılarımız komşu ülkeleri kıskandırmakta.Çatlasın pezevenkler.Kolay mı geldik lan bu noktaya. Benim pederden kalma sapanlarla savaşıyorduk, kitle imha silahı dediğimiz şey mancınıktı.Şimdi çok şükür. Teknoloji ne müthiş bir şey di mi Kalulu? (Moyinho Devlet Başkanı Vuvu Zela)
  6. Diplomasi zor iş. Kimseyi küstermemeye gayret ederken, kimseden de pandik yemeyeceksin. Peki nasıl olacak bu? Onu bilmiyorum işte, zaten dışişlerine de torpille girdim, sınıf öğretmenliği yazacaktım, peder bırakmadı. (Syslikasov  Zeon – Sırp Maslahatgüzar)
  7. Beni kandırabilirsiniz, görmezden gelebilirsiniz, dövebilir,küfredebilir,gururumu kırabilirsiniz. Ama beni şey yapamazsınız, hımm, şey.. Her şeyi yapabiliyormuşsunuz bunu farkettim az evvel.Vay be, koskoca kralım, olaya gel.. (23. Louis Fransız Devriminden 2 gün sonra..)
  8. Ticari hayatta birşey öğrendiysem, o da tutumlulukmuş.Mesela Remzi Bey vardı, LüLe Holding’in sahibi. Yat gezisi, kuzey kutbu yürüyüşü, uzay macerası derken, hoooop yedi bitirdi güzelim şirketlerini.Bak bana, 30 senedir şirketin başındayım, bi umrem var o kadar. (Halil Elisıkı-Kayseri)

2 YORUMLAR

CEVAPLA

İnsan mısın? *