Özlü gibi Sözler 5

0
1236
  • İnteraktivite, sinerji, tekno-çağ derken kurmaylarımın alayını akıllı telefonlarla donattım lakin 3 kuruşluk internet pakedi bile aldıramadım ipnelere, varsa yoksa Bakanlığın wi-fi’sine abanıyolar. Memur kafası işte. (Polonya Savunma Bakanı Lehden Tırici)
  • Her ile bir üniversite sloganıyla çıktığımız seçim sloganını gerçekleştirdik, her beldeye bile üniversite kurduk. Senatoyla ihtiyar heyetinin bir farkı kalmadı ama olsun. (Devrik Mısır Lideri Nusreti Kahır)
  • Dopingli sporcu yetiştirmiycez diye kahvaltıda çift sarılı yumurta bile vermedik çocuklara ama kafile Olimpiyatlar’a gidene kadar yolda yarısı telef oldu. Bundan sonra pekmeze yükleniyoruz, not al müsteşar. ( Erich Hayden- Letonya Spor Bakanı)
  • Uzay araçlarının yörünge sapmasını minimize etmek için devletin ayırdığı 1.2 milyar dolar ödeneği, dövmeli gençlerin kışın kazak kollarını sıyırmadan dövmelerini gösterebilmeleri için nano-teknolojiye dayanıp saydam kazak üretimine harcadım, sanayi bakanı kesin sikecek beni ama gelecek nesiller değerimi bilecek. ( Japon Bilimadamı Katsura Minci)
  • Toplumu dönüştürelim, paternalist devleti bireylerin damarlarında hissettirelim derken mangalımızdan, okeyimizden geri kalmışız haberimiz yok. Önce keyif, sonra toplum. ( Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Caşua Gutnayt)
  • Bu sik gibi okyanusta çük kadar adayız, dış dünyayla tek bağlantımız da Büyük Okyanus Dostluk Kupası Futbol Maçları.. Bir Allah’ın kulu ülkede demedi ki ulan şekeriniz var mı, ununuz var mı, ne yer ne içersiniz? Dış basın, bunları da yazın. (Walulu Devlet Başkanı Kanaru Küskün)
  • Fransa’dan kumaşlar getiriyorum, nerede İngiliz asilzadesi tipli terzi var onlara diktiriyorum. Yine de sosyete semt pazarından ucuza kapattığım elbisenin tadını alamıyorum. (İngiliz Düşesi Shyla Özbiritiş)
  • Dünya İklim Değişikliği Kongresi’sini bizim ülkede yaptırtan zihniyete sıçayım çok afedersin. Bütçesizlikten hanıma evde limonata yaptırdım, baldız da açma pişiriyor. Müsteşar not al, 10 yıl kongre-mongre istemiyoruz, yokuz kapattık. ( Somali Devlet Başkanı Torutu Ulkaka)

CEVAPLA

İnsan mısın? *