Özlü Gibi Sözler 4

1
705
Özlü Söz Özlü Sözler
  • Bir ülkenin 3 erki vardır, ama bizde 4 var,çok ileri ülkeyiz biz,öyle böyle değil.Yasama-Yürütme-Durdurma-Yargı.Yaptım,oldu. (Haiti Meclis Başkanı Sontar Atman)
  • Atom mühendisliği tutuyordu.Ama dedim az-biraz saç uzatırım, uzun cümleler kurarım,donuk bakışlar atar ortam yaparım ayağına Felsefe’yi seçtim.Hayatım orda değişti işte. 9 senede bitirdim,peder kalp hastası oldu,bi de görücü usulü evlendim.Beklediğimi alamadım. (Bir Yerde Hata Yaptım Sanırım kitabı sayfa 74 – Canıtın Elmayr)
  • 12. senem oldu olimpiyatlarda, en iyi derecem 13’ünclük, o da son virajda bisikletler birbirine girmişti,aradan sıyrıldım. Bisan İhlas Mountain Bike’la bu kadar olur agacım. (Çad’lı bisikletçi Hıfzı Sıhha)
  • Ömrüm boyunca mal edindim,biriktirdim.Mutlu da etti beni.68 yaşına geldim, bana en çok zevk veren şey, plaja gidip şu başka şehirden gelenler tam denizden çıkıp, mayosundaki son kumu da temizledikten sonra “asıl şimdi girceksin” demekmiş.
  • 67’inci ayçekirdeği zincirimizi de Nijerya’da açtık.Hayır anlamıyorum, kar ettiğimiz falan da yok.Ama hastalık gibi.Yedim bitirdim Piyango ikramiyesini kitapsızım ki. (Amerikalı Talihli Samuel Levi’s)
  • Kaynının düğünü,yeğeninin sünneti,kardeşinin kınası derken yedim bitirdim devlet hazinesini, nasıl bir sülaleye damat oldu la ben? (Fas Kralı Jemal Jemal)

1 YORUM

  1. Hahaha! Ben de felsefe okumuştum zamanında.. YÖK tarafından atılmadan 2 kez okulu bırakan nadir öğrencilerindenim İst.Ün.Ed.Fak.’ın. Uluğ hocayla Spinoza-Leibniz kaptırmış giderken, önde oturan kızların bir yandan Sosyoloji notlarını temize çekip, bir yandan da bölümdeki oğlanları çekiştirmesine daha fazla tahammül edemedim işte, napiym.. Askere gitmemek için gelen erkekler, evde oturmaktansa, ünv.yi kazanıp kısmetini kendi eliyle tayin etmek isteyen kızlar.. hasılı, evlere şenlik Üniversitelerimiz. Şimdi ise toplum içinde onlar ünv. mezunu-başarmış, bense bir türlü bitirememiş bir ‘tutunamayan’.

CEVAPLA

İnsan mısın? *