Burun Karıştırma Şeklinden Karakter Tahlili

13
1921

Burun karıştırmak..İhtiyaç,gereksinim,rahatlatıcı,zevkli,doğal..

Adriana Lima bacım da karıştırır,Obama da,Ahmet Necdet Sezer de,7’sindeki 70’indeki,farkmaz..

Uzun gözlemlerin sonucu,burun karıştırma şeklinden karakter tahlili üzerine,epey bir mesafe aldım..Sonuçlar şaşırtıcı ama gerçek..

 • Herkesin İçinde Karıştıranlar: Burnunu herkesin içinde fütursuzca karıştıranların,özgüvenleri tamdır.Bu karakter tipi, “burun karıştırmak doğal bi ihtiyaç,iğrenirseniz iğrenin lan,beni şeklen değil,bir bütün olarak değerlendirin” der..Bu karakter tipi,hayatı boyunca başarıdan başarıya koşar,her fırsatı değerlendirir,rahattır,hayattan tad almayı ve hayatın her alanına “bir iz(genelde yeşil bir iz)” bırakmayı bilir.
 • Yalnızken Karıştıranlar: Bu karakter içine kapanıktır..Yalnız kaldığında,önce etrafa ürkek bakışlar atar,yalnız olduğundan emin olmak ister.Şekle önem verir,bu karaktere göre,insanlar içinde burun karıştırmak,pistir-kakadır..Yalnız kaldığı ilk fırsatta faaliyete girişir..Düşmanlarından,yani diğer insanlar tarafından farkedilmeden,işini bitirir..Zaman içinde geçirdiği adaptasyon sayesinde,özellikle işaret parmağı çok seridir..Hedefi bulur ve ortalama 22 saniye içerisinde işi bitirir..
 • Tatağı Yuvarlayanlar: Bu karakter tipi hep mükemmeli arar,mükemmeliyetçidir.Onun için burun karıştırmak,alelade bir iş değil,amaçtır..Tatak sadece burundan çıkartılıp,rastgele sağa sola atılacak bir ürün değil,doğaya hak ettiği şekilde armağan edilmesi gereken bir eserdir..Burundan çıkartılan tatak,işaret ve baş parmak yardımıyla,kusursuz şekilde yuvarlaklaştıralana kadar,bir takım işlemlere tabi tutulur..Bu karakter tipinin uygun olduğu meslekler,mimarlık,inşaat mühendisliği,dekorasyon,peyzajdır..
 • Eşya Altına Yapıştıranlar: Bu karakter tipi,içine kapanık,hayatta yaptıklarının başkaları tarafından farkedilmesini istemeyen,kendi halinde yaşamayı seven özellikler gösterir..Sorunlarını erteleyen,yani ilk temizlikte o tatakların,masa,sehpa,kanepe altından bulunacağını bile bile bunu yapmaya devam eden bir tiptir..Sorunların üzerine gitmek yerine,ötelemeyi tercih eder.Bu tipler,hayatta başarılı bir grafik çizemez..
 • Karşılıklı ve Grup Olarak Karıştıranlar: Bu tipler,yalnız başına burun karıştırmaktan hoşlanmayan,paylaşımcı kişiliklerdir.En az 2 kişi bir araya gelerek,gözlerinin içine baka baka,bunu yaparlar.Onlara göre,buradaki amaç,sinerjiyi iliklerde hissederek,burun karıştırmanın doğal bir şey olduğu,bunu saklamanın insanın kendini inkar etmesi olduğunu,herkese göstermektir.Bu tipler,takım çalışmasına uygun,iş birlikçi ve uyumlu kişilerdir.
 • Karıştırmayıp,Sümkürenler:Bu karakter tipine,buruna parmak sokmak,kabul edilemez bir davranıştır..Bu tipler,herhangi bir organa da parmak sokmayı uygun bulmaz..Bunlara göre,tatak vücuttan hemen def edilmesi gereken bir necistir ve bu işlem başka bir organ yardımı ile değil,suyla yapılmalıdır.Bu karakter tipi,kendi vücut işleyişini inkar eden,tatağı kendine layık görmeyen,temizliğe aşırı önem veren ve su bulamayınca,ne yapacaklarını çok merak ettiğim tiplerdir..
 • Hiç Karıştırmayanlar:Nadir olarak rastlansa da bu tipler,hiç burun karıştırmazlar..Bu tiplere göre,burun karıştırmak Tanrı’nın işine karışmaktır..Madem vücut tatak diye bir şey üretiyor,orda durmalı,ellenmemelidir.Eğer tatağın vücuttan düşmesi gerekiyorsa,kendi kendine düşmelidir.Bu karakter tiplerinin en fazla 22 yaşına kadar yaşamış oldukları saptanmıştır,zira çoğunluğu yemek yerken,burundan nefes alamadıkları için,nefes darlığından ölürler..

13 YORUMLAR

 1. gercekler acıdır. tatak da bir gerçektir. o zaman tatak da acı mıdır?

  bunun tadına bizzat bakan tipler de mevcut. bu grup unutulmuş sanırım…

 2. unutulan bir grup daha var..
  Bu grup parmağı burna sokmadan,hangi burun deliğinde tatak/mukus/sümük varsa diğer burun deliğini kapatıp ciğerlerini hava ile doldurup,ağzını kapatıp açık olan burun deliğinden havayı belirli bir basınçla dışarı verirler..Çıkan havayla tatakta özgürlüğüne kavuşur..Ayrıca bu tipler tatakları üstüne başına yapışmasın diye hafif sağ veya sola eğilirler…Aydınlat bizi Kalibre nasıl olur bu tipler ?
  Iyy bide burnundan ağzına çekip tüküren var..Off içim kalktı aklıma değişik değişik tipler geliyo :S

 3. ben yalnız karıştıranlar, tatağı yuvarlayanlar ve
  eşya altına yapıştıranlar gruplarına giriyorum…

  ilkokulda oturduğum sıranın altı dikitlerle doluydu..
  “sümük koleksiyonum” başlığı altında millete gösterirdim.

 4. bi de karıştırıp yiyenler var,vallaha var,ben gördüm.öğğğğğ…bu insanın kişilik analizini de yapsana kalibre,aşmış mıdır bunu yapan? fena oldum be,içim kalktı,hastayım zati,iyyyyyyyyyyy…şişşş,sen kişisel gelişim kitabı yazsana,çok matrak olur ha…farklı davranışlardan insanları tanıma yolları :))

CEVAPLA

İnsan mısın? *