Aşağı Sıçancık Partisi Seçim Vaadleri

3
396

2012 Genel Seçimlerinde Aşağı Sıçancık Partisi Başkanı olarak Hükümete talip olacağımı buradan ilan ederim..

Gözlemlediğim 2009 Yerel Seçimlerinden edindiğim tecrübelerle,benim vaatlerim de bunlardır..

 1. Enseye şaplak döte parmak kesinlikle yasaklanacak,Ceza Kanununca yaptırım altına alınacaktır..Partimizin yaptığı araştırmalara göre ülkemizdeki yaralama olaylarının çoğu döte parmak sebebiyle olmaktadır..
 2. Bazı partilerin yaptığı kömür yardımına alternatif olarak,güney bölgelere artan sıcaklarda kuru buz yardımı yapılacaktır..Yardımlar gizli olacaktır,kimse mahçup edilmeyecektir..
 3. Ne kadar devlet teşekkülü varsa,önce yabancılara satılacaktır,ardından bu yabancılarla tanışılacaktır ki,yabancı sayılmasınlar artık..Sonra bu satılan teşekküller geri alınacaktır..Geri alındıktan sonra tekrar yabancılara satılacaktır..Almak istemezlerse “çocuk oyuncağı mı lan bu” falan derlerse,üzerlerine bal dökülüp 40 gün 40 gece ayılara yalatılacaktır..
 4. Halkımızın muzdarip olduğu “bugün cuma,enseyi kolla,yeni alınan ayakkabıya zıbaaaam diye basılması” gibi tehditlerden dolayı,vatandaşlarımız emniyet güçlerinden koruma talep edebilecektir..
 5. Alışveriş sonrası alınan her fiş,çekiliş numarası olacaktır..Her hafta çekilişle 1 kişi istediği bakanlığı 1 hafta yönetecektir..Unutma ne kadar alışveriş,o kadar kazanma şansı..
 6. 6 ayda bir SMS halk oylaması ile Parlamentoda “Kim gitsin” oylaması yapılacaktır..Sms’ler ücretsiz olacaktır..
 7. Öğretmenler’in sicili geniş tutulacaktır..Örneğin zamanında ilkokulda okutup mezun ettiği öğrencisi,büyük adam olduğunda,bir bakan,bir doktor olduğunda,seneler sonra olsa bile bu öğretmenimize prim verilecektir..Tabi..
 8. Her sene en az 3 gün en çok 7 gün olmak üzere,18 yaşını doldurmuş her vatandaş yaşlı,sakat ve kimsesizlerin hizmetinde çalışacaktır..Çalışacaktır ki,halden anlasınlar..
 9. Her şehrin en işlek meydanlarına yönetimde olan hükümetin kabine üyelerinin heykelleri dikilecek..Ay sonu yapılan,heykel üzerindeki yabancı madde incelemesi ardından halktan gelen tepki anlaşılacaktır..
 10. İkinci fabrikasını Doğu’ya kurmayan şirkete 3 ay süre verilecek,3 ay içerisinde fabrikasını Doğu’ya taşımadığı takdirde,şirket binasına önden flash-bang’ler,ardından smoke greenade’ler eşliğinde girilecek,şirket patronu erkekse çükünden tavana asılıp,elastiki özellikleri incelenecek,bayansa Kars’a götürülüp,kamyonlara otostop yaparak İstanbul’a kadar gelmesi istenecektir..

Ben Aşağı Sıçancık Partisi Genel Başkanı Kalibre,bu vaadlerimi yerine getirmediğin takdirde,Yukarı Sıçancık Partisi üyeleri tarafından dövülmeyi taahhüd ediyorum..

3 YORUMLAR

 1. oy oy oyyy…bakalım yukarı sıçancıktan ne vaadler gelecek…bekleyelim ve görelim,ona göre değerlendirme yapıcam ben.sayın başkanımız şu kahvehaneleri de kapatırlar mı acep? kütüphaneyle dolsun heryer,çaylar da beleş olsun 🙂

 2. Vaatlerini beğendim,gerçekleştireceğine de inanıyorum:P 2012 genel seçimlerinde oyum Aşağı Sıçancık Partisinin olacak.:D 😛 Tebrik ederim tam gaz devam:D

 3. Vaatleri okuyunca bizim ilçede bir belediye başkanının vaadleri geldi aklıma. 40 000 nufuslu mahalleye üniversite kurma vaadi vermişti 🙂
  En azından daha samimi bir yaklaşım olmuş. Eğer seçimden önce varlığından haberdar olsaydım oyumu size basardım 😛

CEVAPLA

İnsan mısın? *