Meşgul Adam Tripleri

6
596

cep-telefonu-ile-konusan-adam2-240x180Şu hayatta kimse önemsiz,başıboş,avaregözükmekistemez.Önemsizizdir,başıboşuzdur,

avareyizdir ama böyle görünmek istemeyiz..İstemeyiz işimize gelmez,ego dürter,önemlisin sen,meşgulsun sen diye fiştekler..

Sınavdayken hoca tam yanına geldiğinde şunu kaç defa yaptın ;

Sen: Lan nerden geldi bu başıma,sınav başlayalı 15 dakka oldu,habire soruları okuyorum,kalem oynatamadım daha..Dur bari çözüyomuş gibi yapıyım,bi kaç bişi karalıyım, mal sanmasız beni!

Hatırladın di mi bu sahneyi?

Ya da beklemedesin,herhangi bi yerde beklemede,elektrik kuyruğu,atm kuyruğu,mülakat,herhangi bir bekleme..Diğer insanlar da var ya hani,sırf meşgul gözükmek için,aslında sms gelmediği,telin çalmadığı halde telefonunu kaç kez kurcaladın?Kaç kez telefon rehberine girip anlamsızca gezindin?

Bu sahneyi de anımsadın sanırım : )

Neden böyle yapıyoruz agacım? Psikolojik açıklaması ne acaba bunun? Diğerlerinden farklı,diğerlerinden önemli görünme,meşgul görünme isteği.. Ne garip varlığız ulan,hayatımız rol kesmekle geçiyor,bi kendi rolümüzü oynayamadık.

And the Oscar goes to Homo Sapiens demek istiyorum!

6 YORUMLAR

  1. Hahaha. İyi güldüm, tokat gibi geldi. Mazoş muyum tokatla gülüyorum? Bilmiyorum.
    Güzel tespitler. Telefon olayını genelde postanede yaşanıyor. Döt kadar olduğu içün zaten fordlarken bide göz temasına hacet yok.

    p.s. : meşgul ve önemli bir kişiliğim. websitem sekmesine gugıl girdim. evet evet orası benim.

  2. Telefon kurcalama olayı sadece meşgul gözükmek için değildir..Şahsen ben özellikle kalabalık ortamlarda boş boş durmak zorunda kaldığım zaman sırf etrafa bakınıp insanlarla göz göze gelmemek için kurcalıyorum..Hele o metro tam işkence nereye baksan insan camdan dışarı baksan hOop tünele giriyosun camlardan da yansımalar..Gıcık bi durum…
    SelametLe…

  3. biraz uzun kaçmış söylemek istediklerimi örneksiz ve desteksiz bırakamıyorum az ve öz yazmak yok bende:) ama az konuşurum o ayrı:D yazını biraz işgal ettim ama yorum olarak kalayım “aga”nedense aklıma heredot cevdet geldi:)

  4. sahneler çok net canlandı gözümde:) telefon kurcalamada ben genelde mesajlara bakarım:) benim dee bu bahsettiklerine benzer bir merakım olmuştu…bilhassa kendi rolümüzün ne olduğu konusu,rol kesiyoruz demişsin ya…tam da öyle ailemizle olan konuşmalarımızla dostlarımız arasındaki muhabbet aynı mı hayır değil…ya da otobüs bileti alırken “bir tam ego alabilir miyim” derken ne kadar da ciddiyiz,belki beş dakika sonra telefon çalacak “naber lan” diye açacağız şahsen ben bu kadar sık rol değiştirmeye hala kafa yoruyorum ancak beynim otomatik olarak tüm prosedürleri uyguluyor yaparken sorgulamak insanı ayrı bir sinir ediyor…hangi “ben” gerçek? arkadaşlarımla gülüp eğlenirken soytarılık yaparkenki ben mi? yoksa anneme itaat ederkenki ben mi? ya da komşuya selam verirkenki ben…arkadaşıma hangisi gerçek diye sormuştum bir defasında o da hepsi birden yalan demişti…tek biz yok roller var…hangi rolü daha çok seviyoruz belki o biraz fikir verir…ne dolmuşum hele.

CEVAPLA

İnsan mısın? *