Sevgili Beyaz Adam…

8
833

Bu foto Anlatım üzerine pek bir yorum gerekmiyor ancak,tek bir söz yazıcam;Su gibi olmalıyız. Her şeyden aşağıda, ama kayadan bile kuvvetli.(Siyu Kabilesi)

8 YORUMLAR

 1. Irk ayrımını desteklemek tabi ki güzel bir duygu değildir,bunun temelini Darwinizm’e bağlamak ta çok mantıklı bir yaklaşım değil ne yani Darwin Teorisi olmasa ırk ayrımı yapan insanlar olmayacakmıydı?Irk ayrımı yapmak kesinlikle bir teoriyle bağlantılı değil tamamiyle önyargı ile alakalıdır.İnsanlar da oluşan önyargının bazen haklı sebepleri olabilir ancak yine de bu sebepleri bir genellemede kullanmak mantıklı değildir.Aslolan insanın içindeki sevgi duygusudur ,bu noktada asıl değinilmesi gereken his, dünya varlıklarına sevgi duymaktır ancak Yaratıcı maalesef bu duyguyu herkese bahşetmemiştir.Kimine verdiği vicdan ve merhamet duygusunu kimine vermemiştir.Meselenin özü budur.Herkes güzel ahlaklı olamaz .Başkalarını yargılamak yerine kendi iç dünyamızı ,ahlakımızı geliştirmeye çaba harcarsak dünya daha güzel olacaktır.İlk olarak karşılıksız sevgi duygumuzu geliştirmeye çabalarsak bütün bu ayrımlar kendiliğinden ortadan kalkacaktır ancak bu duygumuzu kötüye kullanan insanlar varolduğu sürece bu duyguyu geliştirmek yerine, öfke dolu insanlar haline gelmek oldukça olası değilmidir?

 2. Tüm dünyadaki din dil irk ayrimciliği yapanlarin temelinde sevgisizlik yatar. Bu sevgisizligin temel nedeni ise darwinizmdir.

  Darwinizm; insaninda diğer tüm canlilar gibi tek hücreli canlidan türedigini savunan bir teoridir. Tum agac cesitleri, cicekler, milyonlarca bocek cesitleri, hayvanlar ve insanlar…

  Tek bir proteinin tesadufen olma olsasiligi 10 üzeri 950 (950 adet sıfır) oldugunu dusunursek, bu teorinin ne kadar sacma ve bilim dışı oldugunu gorebiliriz. Peki bu kadar canli nasil birden bire varolmuslardir?

  Darwinizm ogretisi ile yetismis her insan beyaz irkin daha cok evrimleserek diger irklara ustun oldugunu dusunur. Charles Darwin “Türlerin Kökeni” adli kitabinda Turkleride asagi ve yok edilmesi gereken bir irk olarak belirtmistir. Bu mantikta yetisen her birey irk etnik din dil ayirimi yapmayi normal karsilar. Halbuki her birey esittir, kimsenin kimseye ustunlugu yoktur.

 3. ßu şiiri ßiliorDmmm ama yineDe çhk qüzeL ßir paylaşım saoLun …

  kalibre’nin notu: @Selay,dostum bir daha böyle bir dil kullanırsan,baş aşağa ol emi,bu Türkçe’mi?Hangi dil bu?

 4. KPDSden 41 alırsın, yeşil olursun,
  ALESten 62 alırsın, kahverengi olursun,
  KPSSye başvuru yapmayı unutursun, dalmaçyalı olursun,
  D….ten sieeee yersin renksiz olursun
  ve hala siyah adam sana bu şiiri söyler

CEVAPLA

İnsan mısın? *