Tavşan Benden Popüler Oldu Lan

11
927

Benim tavşan var ya hani,“Maybaş”, hayvan benden popüler oldu TOKİ sitesinde..2 ay önce havalar iyi,bi de evde sıçmadık yer bırakmadı diye balkona çıkardım,o gün bugündür,yükselen bi grafikle karizma yaptı deyyus.

İnsan alınıyo be. Buraya taşınalı 2 sene oldu,bi Allah’ın kulu komşu bi tas çorba getirmedi,lan sabah bi uyanıyorum,balkonda marullar,meyveler,sebzeler..

Çocuklar geliyo,“abü sevebilir miyiz” diyolar,sevin diyorum,yakında şeyi öğretirsem eğer,hani şu fal çeken tavşanlar var ya,köşeyi dönücem.Yalnız benim tavşanın bişeyi çekme gibi bi huyu yok,anca yalıyo..Zorlu bi eğitim olucak..

Bi de mahallenin çocukları isim takmış,agacım isme bakın böyle isim mi olur ya “Tiriks” diyolar “Maybaş”a..Lan Tiriks ne demek,bi manası da yok.Çocuktur,salaktır dedim geçtim.

Daha ilginci var,apartman kapıcımız Cahit abi fırça kaydı bana,aynen şöyle “Gittin memleketine,tavşanı unuttun,hep biz besledik vallahi,yazık değil mi evladım?” Eee şey Cahit abi,şimdi ben giderken arkadaşlara emanet etmiştim,sus lan sıçtırma arkadaşına diyip bi tane de aazımın orta yerine vurucak diye tırsmadım değil..

Kıskandım tavşanı..Ama sen dur,Eylüle doğru iyice yağlanırsın sen,bulgur pilavı ayranla iyi gidersin sen Maybaş efendi 😀

11 YORUMLAR

  1. yav bızım tavsanda acayıp buyudu her tarafa boncuk bırakıyo bazen dıyomkı kolye yapcammı ne yapsam kımse anlamaz hehehe nese benımde koltuklara yapıyı namıssız ozlelıkle yıkandıgı zaman yapıyo benım oglanda topluyo :):):):):

  2. yha su içmiyo aksine döküyoo … 🙂 ha bide bişi daha var .. maybuş kadar yaramaz değil 😀 ve bu ne yer yha ilk aldım içnn kiraaz ayıda değilki of ne verim ben tavşama 😀 ???????

  3. yaa çook güzel anlatıosun abicimm güLmektenn altıma işicemm ,, mayBaşın resimlerii yokmuuu ?? 😀 😀 merak ediorumm .. ÇuLsuzuuu hahaha 😀

  4. deveye sormuslar “babo, bak hele!bi bak leen! senın boynun neden eğrı?” deve demıs ki”senın neren populer lan krocan???”

  5. “çocuktur, salaktır dedim geçtim” muahaha 😀
    “eylüle doğru iyice yağlanırsın…” artık bunların üstüne söyleyecek bişi bulamıyom 😀

CEVAPLA

İnsan mısın? *