I am a Muslim and from Turkiye [Turkey]

11
753

Yurt dışındayken adamı en çok kasan şey Müslüman olmanızdan dolayı size gelen absürt sorular..

Sorular o kadar absürt ki,aslında verebileceğiniz en kibar cevap “E bi sktir git be hacım” ..

Lakin gönül el vermiyor,bu işlemi  (Peygamber Sabrı) parantezine alıp,12 ile çarpıp,çıkan sonuçtan oluşan sabırla sorulara iyi niyetinizle cevap veriyorsunuz..

Dünyada müslümanlara karşı bir ön yargı var,bu kesin..İslam hakkında hiçbir şey bilmeseler daha iyi..Bildikleri şeyler külliyen yanlış olduğu için,doğrusunu söylediğinizde, “Oh really?” nidalarıyla karşılaşıyorsunuz..Oh really tabi tarraam ne sandın..

Muhtemel Sorular;

 1. Okula deve ile mi gidiyorsunuz? El-cevap:Tabi,okula deve ile gidiyoruz,5 yaşında hızlandırılmış ileri düzey deve binme kursuna başlarız,başarılı olanlar bir şiltle ödüllendirilir,başarısız olanların kelleleri kesilir.Çok katıyız bu konuda..
 2. Çadırda mı yaşıyorsunuz? El-cevap: Evet çadırda yaşıyoruz..Beton bize ters,zaten büyüklerimizde yaşa-başa-taşa oturma demişti,çadır gibisi yok hacım,püfür püfür esiyo şerefsizim..
 3. Türkiyede deniz var mı? (Bunu bana bi çinli sordu) El-cevap:Muhtemelen bizi halan orta-asyadaki komşularıyız sanıyor,o yüzden cevaba bile gerek yok..
 4. Kız çocukları diri diri gömülüyormuş,doğru mu? El-cevap: Kesinlikle doğru,bu bir dayanıklılık testi..Diri diri gömeriz,güçlü olanlar topraktan çıkmayı başarır..Topraktan çıkabilenleri de başımızın tacı yaparız..
 5. Ellerinizle mi yemek yiyorsunuz? El-cevap: Evet,o kadar dünyadan soyutladik ki kendimizi,çatal-kaşık-bıçak,bi haberiz.Çorbayı bile elle içeriz,kaynar-maynar olması hiç sorun değil,eller yaba gibi bizim,sıcak işlemiyor..
 6. Türkiyede nece konuşuyorsunuz? El-cevap:Konuşmuyoruz biz,yazarak anlaşıyoruz..
 7. Kadınlar araba kullanabiliyor mu? El-cevap:Hayır,araba kullanmak bizim ülkede yasak..Gerçekten mi? Tabi,öyle yuvarlak şeylerin üstüne kurulmuş taşıtlar toptan yasak,dinimizce caiz değil..
 8. Türkiyede sarışın var mı ? El-Cevap: Tüm çabalarımıza rağmen arada sarışınlar fırtlayabiliyor ana rahminden..Böylelerine karşı elimizde saç boyalarıyla evlerini basıp, siyaha boyuyoruz,çok hassasız bu konuda..

Son olarak,bugün facebookta bi arkadaş video paylaşmış,Amerikalı bir müslümanın eğlenceli ve gerçekçi bir videosu,paylaşan da Ye-Jades,sitesine link verelim hakkını yemeyelim : )

Video Burada

www.ye-jades.com

Ha bi de Ayhan Dostumu mimleyeyim, Ayhan tuttt hacım..

Sorular aynı kalsın,güzel cevaplar bekliyorum : )

Düzenleme: Bi Mim de Kareem’e

11 YORUMLAR

 1. =) Almanya’ya bir sanat okuluna workshop’a giden bir arkadaşıma “Siz de mi modern sanat öğreniyorsunuz..” demişler şaşırarak. Biz burada sadece minyatür, kakma, ebru felan yapıyoruz sanıyorlar herhalde :D. İşin komiği kendileri o kadar kapalı ki dış dünyaya, hiçbirşey bilmiyor mallar (genelleme yapmayayım, geçen hafta evimde bir İngiliz misafir ettim, mükemmeldi kendisi). İstanbul’u ülke, ya da başkent felan sanan da var. Bu sadece Türkiye için de geçerli değil, dünyadaki hiçbiryerden haberleri yok..

  Yeni Zelanda’dan gelen Ukrayna asıllı bir tanıdık da “İstanbul’un şurasına şurasına gitsem kesin tecavüze uğrar mıyım?” diye sormuştu.. Dedim töbe töbe..

 2. 🙂 şimdi kim cahil kaldı anlıyamadım bukadar mı düşünmeden sorulur bu sorular helede günümüzde hertürlü teknolojiye sahipken güleyimmi üzüleyimmi bilemedim ey hacıııı :)))))))

 3. düzenlemeyi sevdim. 🙂 birkaç gün önce buna benzer birşeyler yazmıştım (sorular yoktu) bir de video eklemiştim..dilerseniz ziyaret edebilirsiniz – ismineolsun.blogspot.com/2009/05/sonradan-gelen-muslumanlkveya-180.html

 4. […] El-Cevap: Olmaz mı? Sarışın,esmer,kumral,kızıl,mavi,pembe… Gökkuşağının yedi renginde olduğu gibi karışımlarından oluşacak renklerde insanlar da var. Hatta aramızda kalsın böyle gündüz feneri gibi kapkara olanlarda var… (N’apcan yerleşecen mi sarışın varsa!) Tuttum bu yazıyı ardından şutluyorum şu blogdaşlarıma: Vladimir ve Fersiz…Diğer arkadaşları ise genel olarak mimlendi. Eğlenceli bir yazı olduğu için genelde benim blogdaşlar pek hüzün karası olduklarından belki almazlar diye ismen vermedim. Sitesinde böyle bir yazıyı barındırmak istemeyebilirler konsepten dolayı. Ama hepinizi mimledim. Olurda yazmazsanız,yurtdışına gidip en absürd sorulara maruz kalın…Epi topu 8soruya kendinizce cevap vereceksiniz. Emrah’ın cevaplarını okumak için tıklayın… […]

CEVAPLA

İnsan mısın? *