Türk ve Türkiye İmajı

14
898

Bugün Kıbrıs Sorunu (Cyprus Dispute,Cyprus Conflict) hakkında bir sunumum vardı ve bitti sunum.Sunumu eğer Türklere yapacak olsam bu kadar kasmazdım,sonuçta haklı olduğumuzu biliyoruz,ama sunumu 72 milletten adama karşı yapacak olmam,ayrı bir sorumluluk yükledi bana..

Yurt dışında,oturmuş bir Türk ve Türkiye imajı var; Türk Barbardır,Türk ilkeldir,Türk sadece savaşır,yıkar,bozar,eder vesaire..

Muhabbet ediyorsun Ecnebiyle,siz Türkler şöyle yaptınız,barbarsınız hayvansınız,tarihiniz karanlık sayfalarla dolu,bıdı bıdı..

+Siz Türkler barbar

-E Ananı mı siktik de Barbar olduk?

+Siz Türkler küfürbaz..

-Öfff,siz Ecnebiler de Tarihten bi haber,siktir git be!!!

Konu da  Kıbrıs konusu dolayısı ile Türk-Yunan ilişkileri gibi kıllı bir konu olunca,ne anlatmam gerektiği,nerden başlamam gerektiği konusunda epey düşündüm.

Bir kaç kaynaktan okudum,wikipedia’daki kaynağı okudum,sinirlendim.Hangi hıyar yazmışsa oraya,Barış Harekatından Turkish Invasion (Türk İstilası) olarak bahsetmiş ve kodumunun editörleri de onaylamış..

Başka kaynaklardan okudum,kafamda bir şeyler oluşturdum,sunumun etkileyici olabilmesi için kağıttan okumadım,brifing verir gibi bir şey oldu : )

İlk olarak Rumlar’ın yaptığı Kanlı Noel katliamı başta olmak üzere,katliamları gösteren 2 video izlettirdim tüm sınıfa.Video ardından İspanyol Hocam “Bana biraz propaganda yapıyorsun gibi geldi” dedi,ben de “İzlettiğim videodaki görüntülerin aksini iddia eden,yalanyabilen varsa dinleyebilirim” dedim (Ayar 1)

Gerçekten objektif olmaya çalıştım,saatlerce Türklerin katlettiği Rum video veya resimleri aradım ama bulamadım nedense (!)

Önce aşağıdaki fotoyu duvara yansıtıp sınıfı bir si(l)ktim ;

En geniş Osmanlı Sınırı
En geniş Osmanlı Sınırı

Sınıfın dikkatini çektikten sonra,sunuma başladım;

Türk-Yunan nüfus mübadelesinden,Adalar sorunundan,Kurtuluş Savaşı’ndaki Yunan işgalinden,ve Türk-Yunan Husumetinin kökenini anlattım..

Sunum sırasında verdiğim ayarlar;

 1. Yunan-Türk kara sularından bahsettim,6 mil,12 mil olayı..Türkiye’nin Yunanistanın kara sularını 12 mile çıkarması durumunda bunu savaş sebebi sayacağını ve o gündür Yunanistan’ın nedense böyle bir girişimi olmadığını söyledim
 2. Kıbrıs Türkleri Barıştan ve Çözümden yana değil diyenlere  “Annan Planının Oylama Sonuçlarını” göstererek susturdum.
 3. Dini özgürlüklerden bahsederken,İstanbulda kaç kilise var biliyor musunuz diye sormam,ardından Atina’da Kaç Cami olduğunu sormam..
 4. Türkiyenin Barış Harekatı’nın bir istila olmadığını,bilakis,garantör ülke olmasından dolayı bir hakkı kullandığını,beyinlere çaka-çaka anlatmam..

Velhasıl kelam,yediğim ekmeğin hakkını verdiğimi düşünüyorum..

Sürçü Lisanlarım EOKA’ya ve ENOSIS’e girsin,onlardan çıksın,ASALA’ya girsin

14 YORUMLAR

 1. kardeşim benim helal olsun sana,bende aynı tepkileri alıyorum yurt dışında öreneğin romanya da ukraynada vs…Sonra anlatıyorum ayaküstü,biz şöyleydik hem güç hemde insani açıdan,dini özgürlükten vs. bahsediyorum..karadeniz Türk gölüydü diyorum..Donup kalıyorlar..
  önemsemeyenlerede ulan (the bicth) diyorum,sizin devletin topu eskiden bizim tebamızdı,buralar hep bizimdi..
  ottoman ……..

 2. ELİNE SAĞLIK KALİBRE.
  BİZ BU MORONLARA “ASLINDA BİZ SİZİN BİLDİĞİNİZ HIYAR TÜRKLERDEN DEĞİLİZ” DİYE NEDEN DİL DÖKMEK ZORUNDA HİSSEDİYORUZ Kİ!
  HOŞ O HIYAR TABAKASINDAN (LANGA HIYARIMI ARARSIN, ÇENGELKÖY HIYARI MI ARARSIN) BOL MİKTARDA MEMLEKETİMİZDE MEVCUT İSE DE, BU HEPİMİZİ BAĞLAMAZ:)))

  Bİ DE NEDİR BU SALAKÇA HERBİŞEYİMİZE “YABANCI İSİM TAKMA HIYARLIĞI? KARTALDAN BANLİYÖ TRENİ İLE GEÇİYORUM YENİ YAPILMAKTA OLAN BİR SİTE İNŞAATININ İSMİ:”EAGLE PARK”
  YUH YANİ, YUH.
  3-5 DAİRE ALACAKTIM SIRF BU YÜZDEN VAZGEÇTİM:))))

 3. O haritaya bakıpta içi titremeyene insan mı denir ya..Süper oturtmuşsun gerçekten her kapağı, ordakilerin surat ifadesini görmek güzel olurdu…Ne denir ki Helal olsun…
  SelametLe…

 4. Yaptığım en büyük hata o sunumu videoya almamak oldu aklıma geldi ama vazgeçtimm…Zati Perdices’in kaşı gözü yer değiştirdi..Nası dominantsan istanbul’da bulunan oldu mu dediğinde çocuklar gibi şendi de gelecek olan kapaktan habersizdiii,başta sakallı Türk arkadaş nerede deiğinde anlaam gerekiyodu ama neysee…ağzına sağlık Emrahcımm…:):):)

 5. ben de böyle bir şey yapabilmek isterdim.teşekkür ederim çok istenen bir şeyi yapmışsınız iletişim kurarak gerçeklerden bahsedebilmişsiniz..tebrikler

 6. Helal olsun be abi yüzümüzü kara çıkarmadın o ecnebilerin önünde.
  Bizi yani Türkleri hem Türk olduğumuzdan hem de müslüman olduğumuzdan pek bi sevmezler bu yüzden tarihi olayları saptırmayı gayer iyi becerirler senede ağızlarının payını vermişsin.

 7. walla helal olsun cok iyi kapak yapmışsın bide şu barbar olayının aslında moğol istilası olduğunu anlatsan şu ecnebilere!!Aslında türklerle bi alakası olmadığını soylesen:)

 8. süper oturtmuşsun… bize cahil, önyargılı diyenler
  önce tarihi tarafsız öğrenmeye çalışsınlar…

  şuan ve geçmiş dönemlerde Amerika’nın sırf para
  için ne boklar yediğini biliyoruz.

  sırf Rusya’ya gücünü göstermek için Hiroşima’ya bomba
  atmalar.

  onlar yapınca DENEME atışı olur. Biz ülkeyi zorunlu
  olarak SAVUNURKEN katliam yapmış oluruz.

  Ermeni’ler soykırım yaptılar bize diye dolanırken
  zamanında kaç milyon kişiyi (SİVİLİ) katlettiler..

  tarihi taraflı yazanın a.q

  sunumunu güzel yapmışsın tebrik ederim.
  bize yobaz diyenlere kapak olsun

 9. Helal olsun yürü be, Osmanlı İmparatorluğu haritası çok güzel olmuş ben de buna benzer birşey yapmak istiyordum açıkçası. O fotoğrafları da neden bulamadın ben de merak ettim.

CEVAPLA

İnsan mısın? *